Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


ČEZ má nového šéfa

  16:07aktualizováno  16:07
Úterní, v pořadí již osmá řádná valná hromada elektrárenské společnosti ČEZ, schválila mimo jiné i úpravu stanov, která mění způsob řízení společnosti na tzv. německý model. Valná hromada, podle nové úpravy, volí pouze osm členů dozorčí rady (další čtyři členové jsou voleni zaměstnanci společnosti). Dozorčí rada pak jmenuje a odvolává pět členů představenstva. Obměněná dozorčí rada zvolila následně představenstvo a jeho předsedou Jaroslava Míla, který se stal zároveň generálním ředitelem ČEZ.

V čele dozorčí rady bude Milada Vlasáková, která vystřídala Františka Brožíka.

Valná hromada schválila zvýšení počtu členů dozorčí rady společnosti. Počet členů volených a odvolávaných valnou hromadou se zvýšil o dva na osm.

Počet členů dozorčí rady volených a odvolávaných zaměstnanci společnosti se zvýšil o jednoho na čtyři. Celkem bude mít nová dozorčí rada společnosti dvanáct členů.

Členy dozorčí rady zůstali:
František Brožík, dosavadní předseda DR, místopředseda PSP a místopředseda prezidia FNM ČR

Luboš Zíka, dosavadní člen DR, poradce 1. místopředsedy FNM ČR

Novými členy dozorčí rady se stali:
Josef Flekal, ředitel firmy Consulting G5 se zaměřením na investiční výstavbu

Zdeňka Němcová, místopředsedkyně Výkonného výboru FNM ČR

Milada Vlasáková, náměstkyně ministra průmyslu a obchodu ČR

Oldřich Vojíř, člen PSP ČR

Zdeněk Vorlíček, náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR

Ladislav Zelinka, náměstek ministra financí ČR

V dozorčí radě dále zůstali tři zástupci zaměstnanců - Václav Krejčí, Jan Ševr a Jiří Švamberk, čtvrtý zástupce doplní dozorčí radu později.

Valná hromada schválila návrh představenstva na rozdělení zisku, přičemž nebudou vypláceny dividendy, ani tantiémy členům představenstva a dozorčí rady.

Zisk po zdanění loni dosáhnul 2,16 miliardy korun, po povinném přídělu do rezervního fondu a přídělu do sociálního fondu zůstane nerozdělen na účtu Nerozdělený zisk minulých let.

Valná hromada vzala na vědomí informaci představenstva o postupu  zajišťování obnovy sytému kontroly a řízení pro Jadernou elektrárnu Dukovany.

Zakázku na rekonstrukci systému řízení a kontroly všech 4 bloků jaderné elektrárny Dukovany za 7 miliard korun získala Škoda Jaderné strojírenství, dceřinná společnost Škoda Holding.

Cílem této stavby je udržet podmínky pro další bezpečný, spolehlivý a ekonomický provoz systému kontroly a řízení Dukovan, a to i v případě prodloužení životnosti elektrárny.

Na pořadu valné hromady bylo i schválení poskytnutí polygonu demonstrační větrné elektrárny Dlouhá Louka jako sponzorského daru Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR.

Při obměně představenstva vypadli tři dosavadní členové - předseda představenstva Theodor Dvořák a jeho členové Stanislav Svoboda a Zdeněk Duba.

V představenstvu nadále zůstal František Hezoučký, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

Novými členy představenstva byli zvoleni Jaroslav Míl, generální ředitel společnosti Elektrárny Opatovice, Josef Sedlák, ředitel pro finance a správu Jaderné elektrárny Dukovany, a  Pavel Hejkal, jednatel firmy CARBOUNION BOHEMIA, s. r. o.

Pátý člen představenstva bude zvolen dodatečně.

Představenstvo společnosti zvolilo následně pana Jaroslava Míla předsedou představenstva a generálním ředitelem ČEZ. Místopředsedou představenstva se stal pan František Hezoučký.

Ing. Jaroslav Míl, před svým nástupem do Elektráren Opatovice, působil řadu let v elektrárenské společnosti ČEZ, naposledy jako ředitel sekce nákupu a palivových cyklů.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

True Gault
Aplikace vytvoří pomocí skenu nohou dokonale padnoucí lodičky

Dámské boty na podpatcích už nemusí být nepohodlné. Newyorský start-up True Gault představil vůbec první aplikaci pro iPhone, která naskenuje nohy a vytvoří...  celý článek

Vozíky si následně převezmou pracovníci vyskladňující zboží. Ti opět skenují...
Amazon přidá na hodinové mzdě desetikorunu. Vedoucí si polepší o 6 procent

Americký internetový prodejce Amazon zvýší v Česku od září nástupní mzdu o osm procent. Hodinová sazba se tak zvýší na 135 korun, vedoucím týmu stoupne o 5,9...  celý článek

ČEZ
Čistý zisk ČEZ vzrostl o 21 procent na 16,7 miliard korun

Čistý zisk energetické společnosti ČEZ stoupl v pololetí meziročně o 21 procent na 16,7 miliardy korun. K růstu dopomohly mimořádné příjmy z prodejů akcií MOL...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.