Diskuze

Chytrá barva tchyni nepřežije

Pokud bychom přistoupili na cynismus televizní reklamy, která před časem vyvolala bouři nevole a v níž muž natírající plot zdůrazňoval kvality nátěru tím, že přihlížející tchyni na výčitku, že příště musí zvolit jinou barvu, rádoby vtipně odvětil "Až budeme natírat příště, vy už tu nebudete," řekli bychom "Tchyně barvu přežije."
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

belgian chocolate

27. 4. 2008 8:53
reklama je skvělá!

jedna z nejlepších, které jsem kdy viděla

0 0
možnosti

benway

14. 6. 2004 23:43
Kdo to sakra psal?
Ta reklama na Antirezin byla neuvěřitelně vtipná, skvěle natočená a zahraná, což si uvědomují naprosto všichni normální lidi, včetně odborníků - posbírala spoustu cen. Nějaká vlna nevole je naprostá kravina. Jestli se pisateli článku víc líbí reklamy na prací prášky, tak je to jeho blbost, ale ať nevykládá takovýhle bludy... PS: ale nikomu neberu, že to může bejt klidně špatná barva:-)
0 0
možnosti

Alfons

9. 3. 2003 11:43
suřík
Kam se hrabou všechny vynálezy na poctivou obyčejnou základní suříkovou barvu. Po 20ti letech jestě drží na pletivu. Čím novější vynálezy, tím blbější a nekvalitější a dražší. V oboru nátěrových hmot to platí 100%.
0 0
možnosti

aja

30. 10. 2003 22:49
Re:
jo Ty osle ,ale  snad vis, ze ta tvoje super surik  barva  obsahujje asi 40% olova  to je pottom parada ,kdyz to potom pomalu tece ze strechy a Ty s tim zalejvaz a krmis  rodinu ,neMAS  DOMA UZ NAHODOU NEJAKYHO DEBILKA ?? Nez neco napises na verejnej  server tak se pokus MYSLET nebo si neco precti
0 0
možnosti

JO$EF

10. 2. 2003 16:43
FEST-B
Nevím, jak jste testovali, ale shodou okolností se dobře znám s majitelem patentu na Fest-B a vím, že si to nechal patentovat až po tom, co tím měl střechu na baráku natřenou přes 10 let bez nutnosti to přetírat.
0 0
možnosti

Luboš

29. 11. 2001 22:53
Hammerit - proč ne (ale)
Nejsem chemik, ale moje zkušenosti s Hammerite v porovnání s dvouvrstvou klasikou (základ+vrchní nátěr)svědčí o tom, že ani výrobcem proklamované zamezení? šíření? koroze není pravdou. Domnívám se, že je třeba v první řadě hodnotit nátěry podle principu, na jakém ochrana kovu pracuje - a ten se ani z reklamy, ani z návodu výrobce, ale ani z testu (pámbu zaplať za něj) nedozvíme. Jde dle mého soudu o to, že brání-li korozi pouze "dokonalý nepřístup vzduchu"(někdy působí korozi jen kyslík-klasická rez, vzácněji i jiné prvky), pak ten proniká z okolí - přes nátěr, z vodní vlhkosti pod nátěrem, či uvolňováním z vlastního kovu (ať již mikropórů či z chemické podstaty kovu. Takže nejlepší výsledky (nepřihlížíme-li ke vzhledu) může poskytnout pozink a jiné druhy metalýzy nebo (nepřihlížíme-li ke vzhledu a trvanlivosti)naopak živice, vosky (rezistin), polymery, nebo obyčejný kvalitní Penetrol. Hammerite dle mého názoru provádí pouze nejdokonalejší plošnou bariéru proti vlhkosti z okolí ale vlivem hlavně mechanických důsledků vlivu povětrnosti zbývá dost prostoru pro vývoj koroze. Ani penetrovací (napouštěcí) efekt Hammerite na šupinky rzi není dostačující. Prakticky jsem vyzkoušel Hammerite jak na rezavých plotních prvcích, tak na pozinkovaných trubkách i na discích do auta a byl jsem vždy rozpačitý - jediné co mě uspokojilo, byl efektní strukturovaný vzhled po cca 3-6 měsíční období Vzpomínka na Industrol z doby totality, který by v dněšní době - pokud by se varáběl jako tzv kladívková(tepaná) barva mi vehnala slzy do očí.
0 0
možnosti

Ing. Jaroslava Benešová

25. 10. 2001 18:07
Test pro MF Dnes
K upřesnění panu Nešporovi. Ke zkoušení byly MF Dnes vybrány nátěrové hmoty určené pro aplikaci přímo na zkorodované povrchy, nikoliv na pozinkované. Nátěr Hammerite-tepaný není určený k povrchové úpravě velkých ploch, vhodné jsou menší stavební prvky (mříže, zábradlí apod.). Jinak Rezolux ani Fest B není třeba zatracovat, ale je ovšem nutno počítat s nižší životností nátěru. Pro vyšší životnost zkorodovaných očištěných povrchů se doporučují vyšší tloušťky nátěrů, což Rezolux rozhodně nedává. Při jeho užití by byla vhodná aplikace s vrchním nátěrem, nikoliv samostatně v jedné či dvou vrstvách. Je nutno poznamenat, že povrchová úprava zkorodovaných ocelových povrchů není dosud uspokojivě vyřešena s hlediska dlohodobé ochrany žádnými nátěrovými hmotami. Použití stabilizátorů rzi jen o málo prodlouží jejich životnost. U členitých výrobků raději nepoužívat, s bezoplachovými jsme neučinili dobré zkušenosti. Jinak pana Nešpora srdečně zvu do společnosti SVÚOM s.r.o., U Měšťanského pivovaru 934/4, Praha 7. Ing. Jaroslava Benešová - vedoucí akreditované zkušebny (tel.02-801046).
0 0
možnosti

Fredy

5. 9. 2005 15:00
Re: Test pro MF Dnes
Pokud jde o nátěry plechových krytin, vystavených slunečnímu záření, což je jeden z těch nejagresivnějších vlivů na degradaci barvy a její životnost tento test neřeší vůbec. Celé by to pak mohlo dopadnout zcela jinak. 
0 0
možnosti

Jarda

24. 10. 2001 14:24
Antirezin
Reklama na Antirezin byla super. Konečně někdo v barvářském průmyslu udělal vtipnou reklamu (sorry tchýně). Jinak kvalita Antirezinu je samozřejmě o něčem jiném.
0 0
možnosti

Jiří Nešpor

19. 10. 2001 22:14
Nepodceňovat outsidery
Vzhdem k tomu, že test antikorozních nátěrů nezahrnul veškěré povětrností vlivy, a to především pak sluneční záření, které se může silně podílet na degradaci nátěru a které na velkých plochách nebo dlouhých kovových prvcích si může hravě pohrát vlivem tepelné roztažnosti s celou řadou, především pak křehkých nátěrů. Z vlastních zkušeností tvrdím, že nelze kromě Antirezinu, u kterého moje zkoušky dopadly rovněž nedobře, nelze podceňovat systémy, u kterých byly zjištěny horší výsledky. Takový Fest B díky své přilnavosti i na pozinkovaný plech a odolnosti UV záření na plechové pozinkované střeše udělá více práce než leckerý dražší systém. Nezapoňte, že u pozinkovaného plechu není problémem antikorozní ochrana, neboť tu účinně zajišťuje vrstvička zinku, ale především pak přídržnost barvy k pozinkovanmému plechu, který se navíc vlivem sluníčka chová jako membrana, a to tak že každý slunečný den. K Rezoluxu. Na jeho výsledcích se podle mě podepsala příprava kontrolních destiček, v rámci které byla odrbána veškerá rez a následně Rezolux jako nátěr s nízkou sušinou vytvořil slabý film = malou bariéru. Můj zkušební nátěr Rezoluxu z loňského roku, a to přímo na silnou vrstvu koroze, kterou tento přípravek dokáže propenetrovat až pevný, čistý kov, je ne po dvou měsících na rozdíl od Antirezinu - zkušební nátěr v roce 2000, nebo v roce 1996 v případě Hammerite, ale po dvoo měících a jednom roce = slovy čtrnáct měsíců, při působení všech povětrnostních podmínek nikterak netknutý bez jakékoliv známky vývoje další koroze. Vysvětluji si to tím, že právě ona silná, neodstraněná vrstva koroze propenetrovaná dvěma nátěry Rezoloxu, a tím i antikorozními přísadami, tvoří právě onu žádoucí bariéru branící v přístupu kyslíku, vzdušné vlhkosti a exhalací. Takže jak již konstatoval medvídek Pú : "Ve včelách se jeden nevyzná" a já na základě vlastních zkoušek nemám důvod proč bych neměl Rezoluxu nevěřit. Opět bych uvítal praktické zkušenosti s rezoluxem i od dalších aplikátorů. Jiří Nešpor
0 0
možnosti

Jiří Nešpor

19. 10. 2001 21:53
Nepřeceňovat výsledek Hammeritu
I když ing. Hasman ve výsledcích postrádá informace o referenčím klasickém nátěru S2000 + S 2013, dovolím si nejen jeho, upozornit na část úvodního článku, ve kterém se konstatuje, že pouze několikanásobně dražší Hammerite v rozsahu provedených zkoušek se výsledky vyrovnal tomutu z historického pohledu zdánlivě překonanému klasickému systému. Ostatní zkoušené nátěrové hmoty vykázaly výsledky horší. Tato skutečnost stroze konstatuje, že většina těchto módních systému se mnohdy ani zdaleka nevyrovná klasice, a to klasika zná ještě lepší systémy, např. S2102, S2129 a S2003. Předpokládám, že u Hammeritu se vzhledem až ke sklovitému charakteru filmu na výsledcích podílel mnohdy přehlížený činitel antikorozní ochrany, tzv. bariérový efekt. Polde mého názoru Hammerit tvoří velmi křehký film, u kterého mám silné obavy, že by ztěží odolával vlivu slunečního záření, a to především pak významné a nezanedbatelné tepelné roztažnosti kovových konstrukcí a ploch, vlivem čehož křehké nátěry snadno praskají a při výskytu trhlin = otevřených ran na nátěru je potom neúčinná sebevětší bariéra, neboť trhlinami mají přístup k podkladu jak kyslík se vzdušnou vlhkostí, ale i veškěré exhalace. Na závěr výsledek mého restu Hammeritu z roku 1996 - nátěr proveden v bílém odstínu. Za dva měsíce po nátěru kvetl ve sváru. Rád bych uvítal poznatky investorů. keří si nechali např. Hammeritem natřít sloupy vysokého napětí ne střechu. Myslím, že si hammerit nechválí. Jiří Nešpor
0 0
možnosti

PETR

10. 12. 2004 14:29
Re: Nepřeceňovat výsledek Hammeritu
APLIKUJTE SI RADĚJI ZÁBAL NA HLAVU
0 0
možnosti

Jiří Nešpor

19. 10. 2001 21:50
Nepřeceňovat výsledek Hammeritu
I když ing. Hasman ve výsledcích postrádá informace o referenčím klasickém nátěru S2000 + S 2013, dovolím si nejen jeho, upozornit na část úvodního článku, ve kterém se konstatuje, že pouze několikanásobně dražší Hammerite v rozsahu provedených zkoušek se výsledky vyrovnal tomutu z historického pohledu zdánlivě překonanému klasickému systému. Ostatní zkoušené nátěrové hmoty vykázaly výsledky horší. Tato skutečnost stroze konstatuje, že většina těchto módních systému se mnohdy ani zdaleka nevyrovná klasice, a to klasika zná ještě lepší systémy, např. S2102, S2129 a S2003. Předpokládám, že u Hammeritu se vzhledem až ke sklovitému charakteru filmu na výsledcích podílel mnohdy přehlížený činitel antikorozní ochrany, tzv. bariérový efekt. Polde mého názoru Hammerit tvoří velmi křehký film, u kterého mám silné obavy, že by ztěží odolával vlivu slunečního záření, a to především pak významné a nezanedbatelné tepelné roztažnosti kovových konstrukcí a ploch, vlivem čehož křehké nátěry snadno praskají a při výskytu trhlin = otevřených ran na nátěru je potom neúčinná sebevětší bariéra, neboť trhlinami mají přístup k podkladu jak kyslík se vzdušnou vlhkostí, ale i veškěré exhalace. Na závěr výsledek mého restu Hammeritu z roku 1996 - nátěr proveden v bílém odstínu. Za dva měsíce po nátěru kvetl ve sváru. Rád bych uvítal poznatky investorů. keří si nechali např. Hammeritem natřít sloupy vysokého napětí ne střechu. Myslím, že si hammerit nechválí. Jiří Nešpor
0 0
možnosti