Diskuze

Vláda jedná o rušení podpor absolventům

Vláda se rozhodla využít povodňové vlny a ve zkráceném řízení projednat jeden z dlouhodobějších plánů - sebrat podporu v nezaměstnanosti absolventům škol a výměnou za to jim nabídnout státem dotované místo. Zákon, jenž by mladé lidi vycházející ze školy přinutil pracovat,vzešel z pera ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha, který o něm mluvil už krátce po svém nástupu do funkce.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Sigi Freud

9. 9. 2002 23:24
Zajímavý návrh, bude to fungovat?
Zajímavý ten návrh je, otázka která mě ale zajimá je jestli nebude nakonec stát stát víc dotovat práce absolventům než jim vyplácet podporu a tím zvyšovat už tak přemrštěné zadlužení našeho státu. Další otázkou je jestli v rámci tohotu programu bude možné nabídnou absolventovi např. Gymnázia práci zametače a když jí odmítne tak bude bez podpory, nebo jestli ty dotované práce budou apsoň trochu odpovídat dosaženému vzdělání. Protože jestli ne tak bude jasná zpráva že vzdělání je na nic a že ať už se učíč nebo ne práci budeš mít stejně mizernou. Další věcí které mě zajímá je jestli lidé pracujicí nenávidí tak strašně ty co nepracují že by jim zakaždou senu zatrhli podporu. Každý musí z něčeho žít a nevím proč radši nejsou rádi že mají svojí dobrou práci ve které si vydělají na své živobytí. Mam pocit že někteší lidé se klepou nenávistí při pomyšlení že tráví denně 8 hodin v práci a nědo nedělá nic a dostává peníze. Když se vám nelíbí že platíte i nezaměstanané tak volte komunisty, za jejich vlády to byl taktéž zločin což je dobré východisko ne? Nacpat každého kdo nám bouří krev do chládku. Chápu že když nikdo nic nedělá a má nějakou tu podporu tak z něj nikdy nic nebude, ale svým flákáním neomezuje mojí osobní svobodu a je to jeho individuální rozhodnutí a v demokracii by stát neměl nutit dělat někoho něco, co nechce.
0 0
možnosti

outcast

9. 9. 2002 16:00
trošku mimo mísu
Chtělo by to rovněž rozvážněji vybírat obor. Přijde mi, že každý chce být právník, nebo psycholog. U těch právníků ještě prosím - pokud půjdeme cestou vyspělých demokracíí, tak se uživí. Horší je to s psychology, přestože momentálně prodělávají konjunktůru (každá větší firma jich používá armádu). Psychologickými testy snad dneska procházejí i uklízečky. V Čechách kvete každá blbost, ale všecko má své meze. Kolik "inteligentních" slečen bez humoru, s clipboardem a s otázkami: "Jak byste se charakterizoval pěti slovy", případně "Co považujete za svůj největší úspěch?" si myslíte, že je normální firma schopna uživit? Zkrátka se snažte studovat něco potřebného a možná potom snáze naleznete job.
0 0
možnosti

daňový soumar

9. 9. 2002 14:19
Zrušte podporu flákačům,nefachčenkům,Ukrajincům a cikánům.
Milá lidová vládo,zrušte podporu flákačům,nefachčenkům,Ukrajincům s trvalým pobytem u nás,Cikánům,dále pak pošlete důchodce do důchodu a ne flákat se v práci a peněz a místa pro absolventy bude až dost!
0 0
možnosti

Hema

9. 9. 2002 14:06
0 0
možnosti

Petr

9. 9. 2002 11:56
Absolventi
Na práci je třeba myslet nejen po ukončení školy, ale už při jejím výběru a v průběhu studia. Řada absolventů je tak nezaměstnaná z vlastní lenosti, či blbosti(řada, ne všichni). Případné dotace by mohly spočívat spíše v odpočtu ze základu daně (jako u zdr. postižených). Ale nebude už těch odpočtů a připočtů příliš?
0 0
možnosti

Don

9. 9. 2002 11:14
Počet cca 60 000 nezaměstnaných
mladých lidí je docela ohromující, ale spočítá někdo taky, kolik pracuje důchodců, kteří berou penzi a větší část jich den v práci prospí, pracovní doba se přizpůsobuje jejich rytmu,  v létě si udělají prázdninya na zimu se pak vrací do teplých kanceláří? Kdo by ve státní organizaci nezaměstnal člověka, který je poddajný ze strachu, že si neudrží místo? Je správné, že by mladí měli pracovat, protože ze zahálky a nudy se rodí "problémy". Jenom se obávám, aby nuceně zaměstnaní nebyli využíváni na doslova podřadné práce bez ohledu na jejich kvalifikaci.
0 0
možnosti

daňový soumar

9. 9. 2002 14:28
Důchodci do důchodu.
Není důchodce jako důchodce.Zapomíná se na vojáky z povolání.Tam tečou ze státní kasy/naše daně/ obrovské peníze.Představte si,že vojak z povolání jako odejde do důchodu.Ve skutečnosti ovšem zůstává pracovat na stejném místě a dostává vysoký vojenský důchod a plný plat k tomu.To se pak pochopitelne do důchodu nikomu nechce.Nejhorší na tom je,že je to generace většinou překabátěných soudruhů,politických pracovníků ,kteří změnou vojenské odbornosti slouží v armádě dál a budují demokracii.
0 0
možnosti

9. 9. 2002 9:45
0 0
možnosti

xxl

9. 9. 2002 6:50
z bláta do louže
Toto zdánlivě motivující opatření způsobí stejně jen to, že se zvýší počet absolventů, kteří odejdou pracovat do zahraničí, což znamená, že z tento člověk do státní pokladny nic nepřihodí. Samozřejmě bude narůstat i počet absolventů, kteří budou pracovat na černo a stát z toho opět nebude mít nic. A tak nějaká chytrá hlavička, aby opět ušetřila, řekne že nebude vyplácet mzdu lidem, kteří nedosáhli věku například 40 let, pak vyjmou z podpory třeba muže...atd...atd. Možná že někoho chytrého napadne, že podpora se vyplácet nebude nikomu a že dají každému dotované místo a možná se brzo setkáme i s pojmem příživník. A možná že vláda brzo zruší i toto diskuzní fórum.
0 0
možnosti

Bubák1

9. 9. 2002 11:59
Re: z bláta do louže
To bude opravdu věčná škoda, až tito mladí lidé odejdou pracovat do zahraničí, místo toho aby se doma váleli na podpoře.
0 0
možnosti

Jindra

9. 9. 2002 6:18
absolventi
Mám s tím problémem osobní zkušenost. Sám jsem se rozhodl zaměstnant absolventa střední školy, abych trochu pomohl sobě i jim. Ale musím konstatovat, že mám dva problémy. Jedním jsou znalosti a schopnosti těchto lidiček. Absolventi obchodní akademie neumí ani základní účetní operace JÚ na PC. Tedy kromě jedné školy, ale jejich absolventi se mezi uchazeči zpravidla nenachází. Ti umí a s místem nemají problém. Tedy záleží to i na škole, co je naučí. Druhý problém je ve spolupráci s Úřadem práce. Myslel jsem si, že uvítají mou snahu zaměstnat absolventa. Po vyplnění mnoha formulářů, kde jsem musel firmu "vysvléct" mi přišel dopis, ža mi tedy jako vyhovují, ale musím..... Mzda pro jednoduchou práci na 6 hodin 7 500,- se zdála úřadu velmi nízká a tomu odpovídala i výše příspěvku.( spolu s odvody by mě absolvent přišel cca na 100 000,- ročně). A to by se to dítě vlastně teprve za tyto moje peníze učilo a myslel jsem, že největší výhodou bude právě ten fakt získání praxe ne peníze. Mýlil jsme se. Jaký motiv má mít tedy podnikatel, aby upřednostnil absolventa?
0 0
možnosti

ja

9. 9. 2002 12:48
**** kdo si vsimne Jindrova prispevku ? **************
0 0
možnosti

Frenky

8. 9. 2002 23:46
Praxe pro mladé
Je důležitá spolupráce s podnikateli a firmamy.Mladí tím získají praxi,kterou všude vyžadujou nebo bude firma s nima spokojena a zůstanou nastálo.Znám plno mladých, kteří si stěžovali,že je bez praxe nikdo nechce,ale kde ji vzít.To je jeden způsob,jak toho dosáhnout.podporu,kterou nyní dostávají je nekorektní vůči těm,kteří ji nedostanou,protože dlouho je nikdo nezaměstnal a partner slušný příjem,přitom se musí starat o domácnost,platit nájem atd.Mladý bydlí u rodičů,potulují se po nocích a mají to jako kapesný.Takže něco se s tím musí dělat.Kudy se podívám,skupinky lelkujících občas naklepaných a zkouřených,to bude nová generace!
0 0
možnosti