Diskuze

V 'sýpce světa' se umírá hlady

Argentina bývá označována za sýpku světa. Má dost zdrojů, aby uživila přes 100 milionů lidí. Ale po čtyřech letech hospodářského poklesu denně trpí hladem a umírají desítky dětí. Z 36 milionů Argentinců žije větší polovina v bídě. Je to sociální nemoc, která je na neustálém postupu už deset let, píše agentura AFP.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

outcast

25. 11. 2002 11:56
jde všechno - když se chce
Argentina je důkazem toho, že přebujelá korupce a megarozkrádání položí i velikou a bohatou zemi... 
0 0
možnosti

Daňový soumar

25. 11. 2002 10:36
Proč socialistické experimenty končí
všude tak nápadně stejně??? Buď občanskou válkou, nebo ekonomickým kolapsem, následovaným hladomorem. U nás rozpuštěním armády a nízkou ozbrojeností obyvatelstva na první variantu zřejmě nedojde, tak co nás tedy čeká, Voloďo Špidlijiči?!?!? Snad pomoc EU, pokud vstoupíme...
0 0
možnosti

Pete

25. 11. 2002 14:26
Re: Proč socialistické experimenty končí
V Argentině nikdy žádný socialistický experiment nezkoušeli (to si asi pletete s Kubou a Chille za soc. vlády prez. Allendeho), tam byl vždy tvrdý kapitalismus a je nyní vidět kam to s ním dotáhli...  Hlavně jde o to, že vojenské junty v Argentině vedli diktátoři s tichou (finanční) podporou USA. Zanechali po sobě tisíce nevinných mrtvých a dnes i bankrot státu. Hlavně za hrůzovlády prezidenta Jorge Rafaela Videla 1976-1981. Ani nevím, jestli byl za ty zločiny někdy odsouzený. Těmhle diktátorům a vládám opravdu na osudech obyčejných lidí moc nezáleželo, proto zemi zadlužovali a zadlužovali...až to strhlo na dno i střední třidu jak to vidíme dnes.
0 0
možnosti

Elrond

25. 11. 2002 9:14
Dobře si to přečtěte
a podle toho volte, když tu bude Špidla a kol. ještě pár let, třeba se toho dočkáme i u nás.
0 0
možnosti

Vlčice

25. 11. 2002 8:11
Důsledek globalizace
Pak se každý diví zbytku světa, že si tam nechtějí nechat do ekonomiky od světové banky zasahovat.
0 0
možnosti

Daňový soumar

25. 11. 2002 10:38
Re: Důsledek globalizace
Ale půjčky brát, to už jim nevadí, že?
0 0
možnosti

stolasa @quick.cz

24. 11. 2002 21:53
Světová banka....
 Pro recept na hospodářský růst dojdi si do Moskvy finanční genie! Soudruhu Davide.
 
 
 
 
 
)
0 0
možnosti

marc

24. 11. 2002 18:42
super
vyborne, wto, jen tak dal ..
0 0
možnosti

JK

24. 11. 2002 17:26
http://www.porloschicos.com/eng/index.htm
0 0
možnosti

David

24. 11. 2002 16:01
Světová banka a WTO slaví další úspěch
Další z úspěchu ambivalentí politiky Světové banky a WTO, po jejich doporučeních (a sankcionizování) Argentina privatizovala úplně vše - půdu, průmysl i suroviny. Vše vlastní privátní kapitál, aŤ už světový či domácí. V kdysi nejrozvinutější zemi latinské ameriky nyní lidé umírají hlady - to mluví za vše. Zajímavé je, že stejnou ekonomickou politiku, která je uplatňována na třetí svět a kterou západní elity tak velkohubě hlásají - tedy totální liberalizace je v případech ohrožení tiše a pokrytecky obcházena i Spojenými státy - vzpomeňme na dovozní cla na ocel ze světa - jediný způsob jak zachránit ocelářský prům. USA. Ekonomové západu a historikové ekonomie moc dobře vědí, že solidní, silný a funkční kapitalismus se mohl vyvinout jen v přísně regulovaném prostředí národních a koloniálních ekonomik (těm to šlo samozdřejmě dvojnásob rychle). Na slabé rozvojové země se ale pod nátlakem aplikuje privatizace a liberalizace, zatímco u nás to během devadesátých let vedlo pouze k megarozkradání pro rozvojovou zemi se to rovná příletu kobilek - tj. nadnárodní kapitál vše rozebere a co není rychle využitelné to zničí.
0 0
možnosti

jan

24. 11. 2002 20:13
Re: Světová banka a WTO slaví další úspěch
Mám dojem že se nám na internetu rozrůstá komunita komunistů a regulátorů. Problém v argentině přeci nesouvisí s převedením majetku do soukromých rukou(každý přeci ví že soukromí majetek je schopen produkovat více statků než státní). Jestli se to někomu nezdá tak ať se podívá na životní úroven JV asie a japonska dnes a před takovými 50 lety. Každý by se měl také zamyslet nad tím proč evropa ve světě začína hrát v otázce ekonomiky(a nepřímo tak i životní úrovně) 3. ligu. Důvod ekonomického rozpadu argentiny na svých bedrech nenese WTO, ale politici kteří se rozhodli žít na dluh ve velkém stylu(něco jako s námi začíná provádět naše sociální demokracie(BTW podívejte se na zadlužení rozpočtů evropských zemí a kurz eura)).  Pokud si politici budou myslet že jejich masivní přerozdělování peněz a život(rozuměj rozpočet) na dluh je správný, tak zemí jako argentina bude jen přibívat .
0 0
možnosti

kocenda

24. 11. 2002 15:23
argentisky model
Dlouhodobe ekonomicke studie ukazuji, ze ceska ekonomika je ze vsech narodnich ekonomik na svete nejblize prave argentinske. Takze se muzeme tesit, az nase jihoamericke bratry budeme nasledovat.
0 0
možnosti

Marcos

24. 11. 2002 16:20
Re: argentisky model
Nastesti v nasem pripade se da vsechno (v nejhorsim pripade) zaplatit zvysenim dani, zmrazenim vkladu a stabilizacni pujckou. Je nas nastesti jen 10 milionu a neutracime tak zhovadile jako Argentina. Ale jinak mate pravdu, ze argentinsky model se na Klausovu a nasledne socialistickou vladu hodi.
0 0
možnosti

venomak

24. 11. 2002 12:48
ach jo,
tohle už jednou Argentina zažila - po odchodu Peróna.  
0 0
možnosti