Diskuze

Stát chce firmám slevit tři procenta

Naděje podniků na nižší daně neumírá. Ministerstvo financí znovu připraví pro vládu návrhy, které by daň z příjmů právnických osob postupně snížily na 28 procent. Stávající úprava nařizuje firmám odvádět ročně do státní pokladny 31 procent z jejich výdělku. Občané si zatím nepolepší, ale ani nepohorší.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

ppetr

27. 11. 2002 23:11
CSSD
pristi volby do parlamentu taky budou o danich a jsem zvedav kdo vyhraje.vypada to,ze CSSD prehazuje na jinou kolej,aby se ke svym korytkum dostala.ze jim to ale trvalo.holt ekonomika je neuprosna.
0 0
možnosti

Mira

27. 11. 2002 18:10
Takže vlastně občanům stoupají
Neboť mzdy v průměru rostou, ceny (inflace taky), ale daňová pásma zůstávají stále stejná, takže se více a více lidí posouvá do vyšších daňových pásem a to jenom proto, že se jim vyrovnává inflace. No jo, co ale můžeme od vlády socdemáků s komoušema čekat ...
0 0
možnosti

Daňový soumar

27. 11. 2002 17:57
Kdy se dočkají i poddaní, tedy občané???
Podniky už využívají mezinárodní konkurence zemí a jdou jednoduše tam, kde je vláda méně okrade. Poddaní mají tuto možnost značně menší, zvláště, když tato bezuzdně odrbávající vláda s radostí přistoupila na omezení pohybu pracovních sil v EU pro své nevolníky! Dále, kdy už budou za státní tzv. služby platit všichni obyvatelé, nebo alespoň většina a ne výrazná menšina, jako doposud??? To znamená, že minimální daň by platili všichni obyvatelé, stejně jako firmy. Pro začátek by stačilo, že by platili všichni zaměstnaní. Ostatním by samozřejmě daň byla snížena. A nakonec, pokud by zemi řídili skuteční odborníci, dosáhli by přebytkového rozpočtu i s mírou zdanění pod 30% HDP. Pak by tato země měla dlouhodobý růst stabilně přes 5% ročně.
0 0
možnosti

Tomáš

28. 11. 2002 8:39
Re: Kdy se dočkají i poddaní, tedy občané???
Soumare, zaměstnaní tu daň dávno platí, protože mají jen minimální možnost si z daňového základu něco odečíst a daň se jim sráží automaticky, na rozdíl od vyspělejší části evropy, kde si mohou odečíst některé náklady, které se zaměstnáním souvisí (např. dojíždění). Je zde značná nerovnováha mezi zaměstnancem a OSVČ a dlužno dodat, že OSVČ toho značně využívají. Podle příkladu uvedeného v článku například taxikáři mají roční příjem po zaplacení soc. a zdr. pojištění okolo 32000,- Kč. Za takové peníze nedělají ani Ukrajinci a tudíž nevěřím, že zmiňovaní taxikáři vydělávají tak málo.
0 0
možnosti