Diskuze

Hledání nemocí je zlatý důl farmaceutů

Chce-li výrobce léků zbohatnout, hledá novou nemoc. Farmaceutické koncerny to dělají běžně. Nejnověji se snaží přesvědčit lékaře a veřejnost o tom, že nemocí jsou i problémy žen se sexuálním životem. V posledním vydání časopisu British Medical Journal to tvrdí australský novinář Ray Moynihan. Vše prý začíná už sponzorováním lékařských konferencí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Dr. Zelezny

3. 1. 2003 22:06
Jo jeste pro autora clanku
Prosim autora clanku, aby  se podival do slovniku a zjistil si, kdo je farmaceut a jak se jim clovek stane. Farmaceut neni kazdy, kdo pracuje pro farmaceutickou firmu (farmaceut ani vetsinou neni ten, kdo vymysli agresivni marketingove strategie o kterych tu je rec).
0 0
možnosti

Dr. Zelezny

3. 1. 2003 21:28
Spis me prijdou smesny pisalci co se clanky o lecich zivi
Jelikoz si troufam rict, ze problematice dotykajici se leciv trochu rozumim, tak me pisalci a casopisy, kteri se psanim o lecich zivi, prijdou dost casto  nejen ubozi, ale i nebezpecni.
Vetsinu clanku v normalnich zabavnych caopisech pisou lidi, kteri nejen nemaj o veci vubec zadnej anung, ale jeste uzivaji zdroju typu Internetova drbna atd. To jsem se i dozvedel, kdyz jsem se jednou neudrzel a na jeden podobny clanek, v nemz to byla ocividna lez nebo chyba jedna za druhou. Ted jsem zahlidl zas clanek o tom jak vit. C srazi krev....proste hruza a des bes. To jaky maj tyhle nesmysly vliv na lidi a na chybne uzivani leciv nikoho nepali. Proste u nas je kazdej  hned odbornik na vsechno... staci jen lusknout!!! Proste hruza, to je jev nebezpecnejsi, nez to co je zmineno v clanku.. tady totiz nejde o penize, ale o zdravi!!!!
0 0
možnosti

Saman

3. 1. 2003 20:46
Realita je někdy dost krutá!
Plně  souhlasím s těmi, kteří psali o absurdnosti těhle "léků". Ale nikdo nám to přece nenutí. Chcete-li se orientovat v tomhle světě, tak musíte brát drtivou většinu tržního šmejdu dost ironicky a satiricky ... tohle je přesně příklad toho, o čem mluvím a bylo by bláhové myslet si, že je to snad výhradou farmacie. To v žádném případě. A chcete-li být v tomhle světě dokonce i úspěšní, musíte se v tom světě tržního šmejdu orientovat, jak jsem výše popsal.
Ale běda těm, kdo to hodí na vrub demokratické svobodě a budou zase vyvolávat "zlatýho bolševika" ! Ne, demokracie je svobodná právě v tom, že si můžete volně vybrat ... nikdo vám ty léky nenutí. Nikdo nenutí ženy brát si chlapi, u kterých budou mít doma tu druhou směnu domácích prací a psychicky budou chřadnout. Všechno je na vás ... jak si to kdo udělá, tak to má.
Buďte smíření, že všechno je o reklamě a hlavně o reklamě. Ti moudří si vyberou správně.
0 0
možnosti

Chorche

3. 1. 2003 17:46
Ale kdež
 Dle mýho výzkumu je 60 % kikin frigidních. Respektive nemaj na vlasní kuži ánung vo tom co to je vorgazmus. Esli něgdo vymyslí piluli na ženskej vorgazmus tak by měl dostat nobelovu cenu ...
0 0
možnosti

Iceman

3. 1. 2003 18:09
Re: Ale kdež
Jestli není problém v tom, že těch vašich 60% žen po příchodu z práce nastoupí doma  na "druhou směnu" za pouhého přihlížení manžela nebo přítele. A nakolik se snaží, muži těcho žen, přivést je i do psychické pohody? Nebo si myslíte, i když jste to nenapsal, že ženě stačí je ta "mechanika"?
0 0
možnosti

briza

3. 1. 2003 16:33
me to tak pripadalo uz kdyz jsem byl poprve v USA
V televizi bylo tolik reklam (kupodivu i komparatinich) na nejruznejsi leky, ze jsem si rikal "Kdyby ty zdravotni problemy a obtize nebyly tak by si je snad museli vymyslet." Taky jsem si tehdy naivne rikal, ze tohle snad u nas nikdy nebude, ale od te doby jsme uz i v tomto smeru udelali "pokrok". A nejen v lecich ale i v jogurtech - unikatni vselecici bakteriove kultury "Exitus esensis" od Dannone u mne vedou.
0 0
možnosti

Kery

3. 1. 2003 16:49
Re: me to tak pripadalo uz kdyz jsem byl poprve v USA
Bohužel je tomu tak i u nás. Doktory i lékárníky navštěvují zástupci jednotlivých farmaceutických firem.  Různými způsoby je "přesvědčují"/dary jako mikrovlnkami za určitý počet předepsaných či prodaných léků počínaje přes hrazení - samozřejmě opět tou samou firmou pořádaných - účastí lékařů na konferencích a pseudokonferencích/, aby předepisovali či v lékárnách pacientům doporučovali přednostně výrobky té které farmaceutické firmy. Takže méně "odolní" doktoři klidně předepíšou lék (hlavně se to týká antibiotik), který je sice pověstným kanónem proti mouše, ale to lékaře nezajímá, jeho zájmem není pacienta uzdravit, aby už nikdy nepřišel. To by mu farmaceutické firmy nepoděkovaly. Takže některé různé "léky" mají záměrně vedlejší účinky, na které zase funguje jiný lék samozřejmě od té samé firmy. A paciente a pojišťovno plať, ať můžeme bohatnout. Farmaceutický průmysl není o zdraví, je také o penězích jako kterýkoliv jiný obor. Bohužel
0 0
možnosti