Diskuze

Cena bytu někdy nerozhoduje

Investice do bydlení pro většinu Čechů představuje citelný zásah do rozpočtu a složité rozhodování, kde a na jak dlouho se zadlužit. Přesto existuje část trhu s byty, kde cena není rozhodující.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

apollo

9. 6. 2003 9:43
Luxus poznávejme podle použitých stavebních materiálů
Luxusní byt se nepozná podle vybavení interiéru, ale zejména podle použitých stavebních materiálů, tloušťky stropů a zdí. Luxusní interiér je na nic, když slyšíte sousedy a hluk z okolí.
0 0
možnosti

podivný

8. 6. 2003 23:03
TRH NEMOVITOSTÍ
Žádný trh u nás neexistuje, ,  existuje jenom STRACH  a  VYČURANOST...strach z toho co bude, a jak to bude drahé....... A vyčůranost těch co ten strach podněcují... 
0 0
možnosti

bytovy APARTHEIDktery zde panuje,je asociální a nespravedlivý !!!

8. 6. 2003 16:30
bytovy APARTHEIDktery zde panuje,je asociální a nespravedlivý !!!
Dvě třetiny lidí žijí ve vlastním, a platí tedy plné náklady bydlení. Další čtvrtina, ti, kdo před rokem 1989 bydleli ve státních či obecních bytech, platí jen zlomek této sumy. Na tuto čtvrtinu musí přispívat majitelé domů: soukromníci i obce. A úplně stranou stojí další skupina lidí, kteří musí platit několikanásobně vyšš í tržní nájemné , jehož ceny žene vzhůru právě regulace. Tak se bydlí v Česku 13 let po pádu totality. Ústavní soud už několikrát prohlásil regulaci nájmů za protiústavní a vzkázal politikům, ať vztahy kolem nájmů napraví. "Regulace nesmí snížit cenu tak, aby vyloučila alespoň návratnost vložených prostředků. Současný systém navíc vede k nevyužívání celého bytového fondu, nespravedlnostem při jeho rozdělování a ke korupci." ČSSD si z toho nedělá hlavu. Nový zákon dovoluje zvýšit nájem nejvýš o desetinu roč n ě, avšak jen na hranici "místně obvyklého nájemného ", to se však vypočítává hlavně z regulovaných cen, a je proto zhruba stejně vysoké jako současné regulované ceny. Studie přitom říkají, že regulace nájmů je ve svém důsledku pro společnost mnohem dražší, než kdyby se nájemné uvolnilo. Brněnský Institut regionálních informací upozorňuje, že obce přicházejí kvůli přežívající regulaci o 20 miliard korun ročně. Sociální příspěvek na bydlení pro chudé by podle institutu přišel stát na necelých 5 miliard korun. "Navíc by přestal chátrat bytový fond, protože nyní majitelé nemají motivaci byty opravovat," dodává sociolog Martin Lux. Podle odhadů je navíc jen v Praze načerno pronajímáno až dvacet tisíc bytů - a stát tak přichází o další stovky milionů korun na da n ích.
0 0
možnosti

bytovy APARTHEIDktery zde panuje,je asociální a nespravedlivý !!!

8. 6. 2003 16:28
bytovy APARTHEIDktery zde panuje,je asociální a nespravedlivý !!!
V padesát let starém obecním činžáku v Jakutské ulici v pražských Vršovicích bydlí devět nájemníků. Zatímco osm platí bez služeb a energií v průměru 1900 korun měsíčně, devátý rovných 9 tisíc. Nemá ale o nic luxusnější byt: prvních osm má jen štěstí, že bydlí v bytě, kde stát reguluje nájemné . (V regulovaném bytě bydlí i poslední obyvatel domu - jen si tento byt pronajal na černém trhu od oficiálního nájemníka.) Sociální demokraté s komunisty minulý týden pustil i v parlamentu do dalšího projednávání zákon o nájemném . Ten zaručí, že časy, kdy jeden člověk koupí stejnou věc pětkrát dráž než druhý, nejspíš potrvají i nadále.
0 0
možnosti

9. 6. 2003 12:04
Re: bytovy APARTHEIDktery zde panuje,je asociální a nespravedlivý !!!
, V CR se dycky najdou lidi, kery sou vochotny platit mastny prachy za veci, kery by dostali jinde "za babku". :-)
0 0
možnosti

whanau

7. 6. 2003 11:22
Co je to rozumna cena.....?
Celkom rad by som pochopil myslenie prispievatela /sracka/ a nasledne jeho vykrik do prazdna ... Ak pripustime, ze kazdy ma svoj rozum a ma pravo ho aj pouzivat, tak je vysostne na nom ako sa rozhodne. Je mi jasne, ze nesolventnych /patrim tiez medzi nich/ stvu rastuce ceny a nielen nehnutelnosti, ale to je asi tak vsetko. Vyvoj situacie na trhu ma predsa svoje zakonitosti a  isto nie je ovplyvnitelny dobrymi radami typu: "Kupujte za rozumne ceny!" Kazdodenne sa stretavam s ludmi, ktori placu nad vysokymi cenami a odkladaju investiciu v nadeji, ze kupia za "rozumnu cenu". Cely efekt ich pocinania konci bud zhodnotenim, ze nato nemaju, alebo neskor kupia predsa, ale zvycajne za medzitym zvysenu cenu.... Chapem prieskum trhu a pokusy o znizenie ceny kupujucim, ale predstava o vyhodnejsej kupe v buducnosti ma vzdy rozveseli.... staci si spomenut na vyvoj cien v poslednom desatroci a porovnat s cenami v okolitom svete....
-nepracujem v realitke a tiez sa mi nepacil povrchny styl clanku- pozn. whanau,  
0 0
možnosti

Admin

7. 6. 2003 21:58
Re: Určitě nakupuj ;-)
, Je vidět, že v realitách opravdu neděláš. Připomenout vývoj cen v posledním desetiletí by sis měl především ty. Takže: od roku 1989 to byl poměrně šílený růst hnaný velkými inflačními očekáváními. Jenže tak, jak klesala inflace a místy se začínal socík vytrácet, růst cen kolchozních paneláčků zpomaloval. Někdy kolem roku 1996 nastal zase boom, spojený s "odražením ode dna", respektive s virtuálním růstem ekonomiky hnaným bankovními úvěry protékajícími přes podniky k dělníkům, rolníkům a pracující inteligenci. Doba byla idilická, část realitek kupovala "na vlastní triko", i za cenu platby další daně z převodu. Pak přišli Klaunovi balíčky, Tošovského téměř pravicová vláda. Důsledek byl pro ceny nemovitostí katastrofální, během cca 2 let došlo k reálnému poklesu téměř na polovinu a vznikl opravdový trh - byl konec velkým provizím a realitky se přeorientovali na 3% marži a žádné riziko. Přál bych ti být v té době v kůži těch, kteří měli "na vlastní triko" i pár desítek bytů. Jen pro zajímavost, řadovka na Hanspaulce tenkrát 4 mio, byt u Tesca před rekonstrukcí půl mio, panel v Praze do 15 tis/m2, horší lokality naprosto neprodejné. Nové byty na metru Vysočanská prodávala IPS od 18, většina jich nestála víc, než 22 tis/m2. Ještě teď, když si na tu dobu vzpomenu, dělá se mi blbě. Potom přišli socíkáři s koncem naděje na deregulaci, štědrým státem, podporou hypoték, vyfutrováním bank a také došlo k poklesu úrokových sazeb - LIBOR někam pod 3%. No a v poslední době tady máme paniku, kdy lidé bez rozumných důvodů nakupují byty v panelákových troskách za 25-30 tis/m2. To jsou pak byty v nové výstavbě za 40 tis víc než přijatelné. Pokud bych se měl pustit do odhadu vývoje, tak bych viděl zejména velký pokles cen bytů v panelových sídlištích a jejich okolí, daný hlavně změnou požadavků lidí na kvalitu, zhoršením bezpečnostní situace v sídlištích, vysokou mírou nesolventnosti chudáků, kteří si vzali hypotéku, velkou nabídkou bytů lidí, kteří byty nedávno privatizovali za zlomek ceny a v neposlední řadě odlivem kvalifikovaných lidí středních vrstev do "starých zemí EU". Tam je totiž možné získat pronájem bytu zcela bez problémů, nikdo po vás nevyžaduje dekret podepsaný nějakou komunistickou šlapajznou ;-). No nic ve zlím, každý se nějak živil a když má někdo šikovnou pusu a silný žaludek... U cihlových bytů v bezpečných lokalitách očekávám po kratší stagnaci postupný růst. Největší růst bych očekával u "domků za městem", v těch čtvrtích "paneláků na ležato". Lidé v nich žijící jsou totiž zvyklí se o sebe postarat sami a nespoléhat příliš na štědrý stát, ani solidární obec. Tak zdravím a pokud jste snad dočetli až sem, pak přeju hodně štěstí. A jak říkal můj dědeček: "Hlavně musíš mít pas nějakého slušného státu, kde se nekrade! Kde já mohl bejt, kdybych nebyl blbej a vzal si tenkrát tu pitomou Sjůzn a ne tvoji hodnou babičku. Hlavně jí to neříkej!"
0 0
možnosti

Pes Nulák

7. 6. 2003 11:11
Pračky špinavých peněz
Aneb pročpak zvýhodňují "developeři" platbu hotovostí a naopak znevýhodňují platbu úvěrovými prostředky ? Motto : "My rádi pereme" ?
0 0
možnosti

Pavel

7. 6. 2003 13:40
Re: Pračky špinavých peněz
... protože než banka uvolní po nekonečném papírování peníze prodávajícímu, přijde 10 dalších s prachama na dřevo ty ........ mudlo!
0 0
možnosti

Jak

7. 6. 2003 7:06
příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0 0
možnosti

zhost

7. 6. 2003 8:06
Re: Sracka
rozhoduje jen nabídka a poptávka, když potřebuju nutně a rychle bydlet a nemovitost se mi líbí, tak jsem ochoten připlatit něco navíc, stejně jako prodávající pokud potřebuje peníze rychle tak sleví. ale to jsou úplně obecné věci...
0 0
možnosti