Diskuze

Půjčky se pohrnou na Čechy i v obchodech

Se vstupem do Evropské unie si Češi začnou užívat rozmach služeb, pro které dosud hlavně chodili do bank. Půjčky, kreditní karty a pojištění jim začnou ve velkém nabízet nejen finančníci, ale i prodejci potravin či mobilní operátoři.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Tom

26. 3. 2004 8:57
Take neco pozitivniho
Panove, jsou tu i pozitivni prinosy. V nastavajici tvrde konkurenci to bude na banky tlacit, aby snizovaly mesicni poplatky a poplatky vubec. V posledni dobe me zveda ze zidle klamava televizni reklama E-banky, ktera na zaver rika ze "neplatite bance za to, ze ji sverujete sve penize". Jde jim o upozorneni na nulovy poplatek za vedeni uctu, ale zaverecna veta v reklame je v tomto zneni LZIVA, protoze si banka uctuje poplatek za kazdou prichozi platbu.
0 0
možnosti

Petr

26. 3. 2004 7:52
ha, ha
Už se těším, až si Sobotka půjde půjčit do Tesca, aby záplatoval rozpočet ! To bude sranda !
0 0
možnosti

Honza

26. 3. 2004 3:24
ach jo
No jo,to budem ještě víc v prdeli,než sme teď!!!
0 0
možnosti

Viktor

26. 3. 2004 1:31
hurá
konečně si můžu koupit takové ty slipy jako nosí Karel Gott. A moje kchytchička Milošchek je bude mít taky heč.
0 0
možnosti

Venca

26. 3. 2004 0:27
půjčky a dluhy
Pokud se lidi chcete zadlužovat,měli by jste vědět na kolik jste již zadluženi ačkoliv jste se o to jakkoliv přičinili.Pokud předse jenom podlehnete svodům půjček a dluhů je to jenom Vaš problém.Prosím čtěte.
0 0
možnosti

Venca

26. 3. 2004 0:28
Re:
Metodika Eurostatu dospěla při vyčíslení celého dluhu veřejných financí České republiky koncem roku 2003 k částce 956,2 miliardy korun. To znamená, že už letos by dluh veřejných financí České republiky měl dosáhnout první bilion korun. Podle údajů Ministerstva financí ČR vzrostl v minulém roce schodek veřejných financí o 134 miliard korun a přiblížil se tak půl bilionu korun.Aby to za pár let nebyl celý bilion, proto se musí realizovat reforma veřejných financí. První část již byla uskutečněna a v současné etapě se pracuje na její druhé části, jejímž obsahem je hlavně boj proti šedé ekonomice . Tak nám to alespoň líčí naše vládní kruhy . Minulý týden do tohoto tvrzení vznesl chaos Eurostat, tedy statistický úřad Evropské unie. Ten totiž vyčíslil loňský schodek českých veřejných financí na 328,5 miliardy korun. České ministerstvo financí se odvolává na to, že Eurostat má pro výpočet deficitu veřejných financí jinou metodiku. To je sice možné, ale otázkou nyní je (a to ministerstvo financí nezdůvodňuje), která metodika je správná. Metodika Eurostatu dospěla při vyčíslení celého dluhu veřejných financí České republiky koncem roku 2003 k částce 956,2 miliardy korun. To znamená, že už letos by dluh veřejných financí České republiky měl dosáhnout první bilion korun (a ne až za několik let v případě, že by nebyla realizována takzvaná reforma veřejných financí). Jak je to možné? V čem je rozdíl mezi metodikou Eurostatu a metodikou Ministerstva financí České republiky? Eurostat na rozdíl od ministerstva financí totiž nekompromisně započítává mezi dluhy veřejných financí i ztráty v České konsolidační agentuře a dluhy různých státních mimorozpočtových fondů. (Minulé i současná vláda tak nečiní). Do dluhů se promítly například záruky za úvěry, zejména Českých drah, které musí stát dříve, nebo později zaplatit. Celkový dluh českého státu tak již v současné době dosahuje asi 38 procent hodnoty hrubého domácího produktu. To už se přibližuje dluhu Argentiny z doby známé argen
0 0
možnosti