Diskuze

Hodnota bitcoinu se vrátila nad 1000 dolarů, pomohl herní magnát Zynga

Hodnota kybernetické měny bitcoin se vrátila nad 1000 dolarů, tedy přes 20 tisíc korun. Za nárůstem stála zpráva, že měnu začne přijímat výrobce internetových her Zynga, informovala BBC.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Docela by mě zajímalo, jak ta paní z trafiky vykazuje příjem v bitcoinech finančnímu úřadu ;-D

Něco takového je legálně nemožné, přepočet na koruny není možný, žádný oficiální směnný kurs neexistuje, takže každý takový obchodník si zadělává na problémy.

0 2
možnosti

Myslím, že se do účetnictví takový prodej dneska lze zapsat jako operace dvě.

Obchodník prodává to zboží zákazníkovi za X Kč, a zároveň od něj kupuje dané množství bitcoinů za X Kč. Obojí jsou legálni obchody, protože dva subjekty spolu si mezi sebou mohou prodat a koupit cokoliv. Oficiální kurz BTC k tomu není potřeba.

V malých objemech (což se asi týká té paní z trafiky) se to dělá tak, že ty BTC vlastně od zákazníka kupuje prodavač jako soukromá osoba a do kasy vloží a zaúčtuje Kč. Což je rovněž legální.

0 0
možnosti
Foto

Je pravdou, jak se píše v článku, že "V síti probíhají platby za minimální nebo nulové náklady." Důležité také je, že platby proběhnou skoro okamžitě. Během několika vteřin příjemce vidí, že ja platba na cestě, a zpravidla během hodiny je transakce dokončena, a to ať je transakce odkudkoliv kamkoliv na světě.

Osobně vidím bitcoin něco jako e-mail. Lidé si už dávno nepíší tolik dopisy, které posílají "starou" poštou, ale posílají si e-maily. Bitcoin nahrazuje banky, lidé si posílají bitcoiny přímo mezi sebou nebo přímo do obchodu. Stejně jako u e-malu, jsou tu však rizika.

Zájemce o koupi, uchovávání a prodávání bitcoinu odkazuji na své články na blogu, např. na

http://chudacek.blog.idnes.cz/c/365201/Bitcoiny-snadno-a-rychle.html 

Omlouvám se, že odkazuji na své vlastní články. V češtině je však málo článků o tom, jak začít střádat bitcoiny.

2 0
možnosti

Cítím, cítím další investiční bublinu

1 1
možnosti

P61e18t74r 87T11a28f73t

6. 1. 2014 10:36

By me zajimalo, jak dani podnikatele platby uctuji a nasledne dani. Ze by jako zbozi, ktere nasledne prodaji / smeni za Kc?

A prijimat platby za zbozi v oficialne neuznane mene? Neni tady stat nejak proti?

1 0
možnosti

B92e49n 82P14a61v53k46a

6. 1. 2014 10:38

No já nevím. Komu patří Zynga? Tu někdo přeci koupil.

0 0
možnosti

No nevim, mna na obchodovani odradilo skoncenie mnozstva velkych serverov a ukradnutie bitcoinov na nich. Nakupovanie BC teraz je ako klasicka loteria, clovek moze zarobit, ale moze vsetko stratit. Jedine co by malo realny prinos, je generovat si BC sam, to je ale uz v dnesnej dobe viac-menej nerealne, pokial sa nemylim pocet vygenerovanych BC je konecny a tak mali najvacsiu sancu hlavne zakladatelia,  ktori "generuju" dostatocne dlho.

Vysledok? Z dnesneho pohladu nevyuzitelne, zarobili na tom ti co boli pri zalozeni a zrejme aj od nich pochadza masivna reklama. V podstate taka nova verzia "pyramidovky"...

3 0
možnosti

Hmm, to že skončily nějaké služby, které někomu bez nějakého pojištění spravovaly peněženky a které se samotným systémem bitcoiniu nemají nic společného, vůbec nic naznamená. Někdo nechal spravovat někoho jiného jeho majetek a byl přitom okraden. Buď přímo tím správcem nebo nějakým hackerem. No a co? S fungováním bitcoinu to nemá nic společného. Vy byste taky nedal spravovat svoje peníze někomu cizímu, kdo není nijak poijštěn proti jejích ztrátě.

1 0
možnosti

B45e75n 97P93a16v87k16a

6. 1. 2014 10:05

Takže pár nesmyslných čísel začal krýt výrobce jednoduchých her typu mám svoji virtuální farmu? Tak to musím mít už jako kuriozitu8-o

1 1
možnosti

On tu měnu nekryje, on ji jen řekl, že ji bude přijímat, a to patrně na základě aktuálního kurzu za USD. O krytí by se jednalo, pokud by se trvale zavázali prodávat nějakou hru za pevnou cenu v BTC (např. tak jako bylo kdysi dávno za USD pevně stanovené množství zlata).

A zda je hra jednoduchá nebo ne není pro business podstatné. Podstatné je, že toho Zynga prodá ročně za 1,14 mld. USD, takže asi na těch hrách něco zajímavého bude.

2 0
možnosti
Foto

Obecný trend je, že mnoho lidí v debatách o virtuálních měnách vyzdvihuje jejich anonymitu a vnímá pozitivně to, že mohou provádět transakce, které jsou nedohledatelné. To je ovšem kámen úrazu všech takovýchto virtuálních měn, cokoliv, co je zneužitelné, zneužité bude. Necháte venku nezamčené kolo a za pár minut zmizí. V šedém prostředí internetu to platí stonásobně. Jako lidská společnost jsme teď celosvětově desítku let budovali systémy proti praní špinavách peněz, proti legalizaci výnosů z trestné činnosti, proti krvavým diamantům. Ne vždy úspěšně, ale krok za krokem jsme se postupně dostali do stavu, kdy dnes je velmi obtížné pro kriminálníky umístit peníze na peněžním trhu. Samozřejmě platí úměra, že čím menší banka, tím větší šance na úspěch kriminálníka. Velkou výhodou oficiálních přeshraničních převodů ale je to, že ta kontrola je tam redundantní, provádejí ji i banky po cestě a šance na odhalení takových ilegálních prostředků se zvyšuje. BC žádné takové ochrany nemá. Když si zřizuje člověk peněženku, nikdo se ho neptá na skutečné bydliště, výši příjmů, nikdo neprovádí kontrolu, zda se nejedná o osobu na kterou jsou uvaleny mezinárodní sankce. Když pak obchoduje s BC na nedostatečně zabezpečené burze, či v prostředí pololegální uzavřené webové komunity, nikdo se neptá, kde vzal ty prostředky na obchodování, za co je utrácí, komu platí a za co. A to je z hlediska boje proti kriminalitě špatně. Kriminalitu jako takovou nikdy zcela nazničíme, musíme ale kriminálníkům znepříjemňovat život. Třeba i soustředěným tlakem proti BC za účelem jeho dormance. Chápu snahu některých poctivých občanů o to, být anonymní, ale domnívám se, že boj proti finanční kriminalitě by v tomto případě měl být upřednostněn, neb má vyšší společenský zájem.

0 1
možnosti

Na tzv. "virtuální měně" ale není nejzajímavější anonymita, ale absence možnosti určité úzké skupiny obyvatel (vlastníků bank) si přivydělávat emisí nekrytých peněz, resp. jejich půjčováním za úrok. Na cíleném znehodnocování dnešních měn tak naprostá většina lidí prodělává.

3 0
možnosti

Jiz nominalni hodnota tistenych penez je riskantni platidlo natoz komodita pro ulozeni uspor..., neb hodnotu nestanovuje pouze nejspravedlnejsi -  trh (tedy pouze pile a export a tak prebytek valut srazi jejich cenu ale nikdy ne skokove jak intervence CNB..., nebo lenost ci neschopnost exportovat a pak nedostatek valut ceny zvysuje a opet ne skokove, coz je prirozene a spravne), ale narodni banka a neprimo i politiciRv... v rezimech pak primo! politici ;-€... Nejhure natistenim penez nepodlozenych realnou hodnotou napr zlatem! ;-ORv Natoz virtualni!!!... mena;-D... Tu stanovuje pouze spekulace a kurzy k jinym nominalnim penezum pak zmita krom vlivu politiku i panika na netu se rychle sirici a a anonimita. Navic neni odvolani v pripade podvodu  k zadnemu soudu v zadne zemi neb nikde neni ofic. platidlem!!! A soudy nejake soukrome poukazky natoz jejich virtualni kolisava hod ota nezajima. Nezbejva pak nez si stezovat na lamparne;-D

0 0
možnosti
Foto

Problémem takovýchto virtuálních měn je jejich anonymita. Regulátorům explicitně nevadí ta virtualita jako taková, ale hlavně to, že není možné kontrolovat finanční toky. Účty a pěněženky jsou anonymní, přesuny prostředků obtížně dosledovatelné. To je ideální prostředí pro umisťování výnosu z nelegálních aktivit a jejich proprání a následné směně zpět na oficiální měny, případně k nákupu více či méně legálního zboží či služeb. Vlastně by mě ani nepřekvapilo, kdyby se ukázalo, že drogové kartely používají Bitcoin k platbám za fyzické likvidace osob. Spíše bych byl překvapen, že nikoliv.

0 2
možnosti

Jak si konkrétně představujete to proprání? Jak by dostali neznámo jak nabyté BTC do účetnictví nějaké firmy? Není to to samé jako s pěnězi?

0 0
možnosti

Bohužel je jen otázkou času, kdy bude Bitcoin postaven mimo zákon. Pak jeho hodnota spadne na nulu a spekulanti ostrouhají.

2 0
možnosti

Vzhledem k tomu, že Bitcoin je měna globální, tak by musel být postaven mimo zákon celosvětově, aby jeho hodnota klesla na nulu - což je nereálné, svět není jednotný. Podívejte se na zlato. I vlastnictví zlata bylo v minulosti několikrát postaveno mimo zákon. Přesto jeho hodnota na nulu neklesla.

Navíc i při oficiálním zákazu vždy bude s měnami nějaký černý trh - u nás ještě před 25 lety to byla běžná věc.

2 0
možnosti