Diskuze

Do bank dorazily miliardy z padlé kampeličky, úroky z vkladů klesají

Příliv peněz ze zkrachovalé záložny Metropolitní spořitelní družstvo přinutil některé finanční domy znevýhodnit úročení vkladů. Na vysoké úroky si totiž nemají jak vydělat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DV

Kroky ČNB nejsou vůbec standardní. Hlavně ty v posledním roce. Co stojí za akcemi záložen můžeme jen spekulovat. Na podporu jedné z nichdokonce vznikla i petice. Dostupná je zde: http://www.petice24.com/petice_na_podporu_wpb_capital_spoitelniho_drustva

0 0
možnosti
DP

D88a69v98i28d 10P81e43t82r

10. 2. 2014 6:36

Úročení vkladů je teď velmi nízké, mít aspoň 2% lze tak, že máte stavební spoření na vyšší cílovou částku a peníze si dáte tam (pokud už jste spořili 6 let, pak lze vybrat do 3 měsíců). Jinak jsou dnes kampeličky pojištěny stejně jako banky (to asi není dobře), tak tam lze peníze dát, a přinejhorším Vám to vyplatí fond pojištění vkladů.

0 0
možnosti
SS

2% na vkladech povede k nárůstu úroků na úvěrech

0 0
možnosti
JM

J70i84ř57í 30M81a94c65e41k

9. 2. 2014 18:52

Stát říkal lidem, aby si šetřili na důchod, že jim v důchodu moc nedá. Když si lidé šetří, tak jim stát (konkrétně ČNB) říká, aby více utráceli, a znehodnocuje jim vklady nízkými úroky. Podle pana Singera by asi lidé měli hýřit a pak v důchodu vybírat popelnice?

6 0
možnosti
MS

Myslím, že podle názoru politiků by lidi po dosažení důchodového věku měli povinně zemřít.

3 0
možnosti
FP

nejak me to stale nejde do hlavy. Banky knuci, ze nemuzou z vkladu vyplacet aspon 1% uroku ale pujcuji v klidku od nejakych 6 nahoru. K tomu neuveritlene vynosny poplatkovy system, ktery zavidi banky vsech statu sveta. Fakt si ten, kdo objednava na oblbovani lidi takovy zvasty mysli, ze z toho stradatele budou na vetvi a chapat, proc ze svych vkladu nic nemaji?

3 1
možnosti
BP

B37e42n 29P42a20v34k91a

9. 2. 2014 18:19

Mě by fakt zajímalo, co by banky dělaly, kdyby se zvedla vlna výběrů a lidi si to nechávali cash. Takový ten pěkná run na banku. Akorát z plesíru.

1 0
možnosti
VC

A o tgo lobistům bank šlo. Do bank dorazily miliardy z padlé kampeličky, úroky z vkladů klesají. A o to lobistům bank šlo.Rv

2 1
možnosti
TS

jo, vic penez na sporicich uctech, to presne chteji :)

0 0
možnosti

Že kampeličky parazitují na bankách? Vtip je v tom, že zisky bank plynou hlavně akcionářům, kdežto u záložen střadatelům. U bank parazitují akcionáři na střadatelích. A banky mají zjevně páky na ČNB. Stačí jí dát na záložnu pod nějakou záminkou předběžné opatření, počkat, až vykrvácí a pak ji zlikvidovat. Což je zřejmě případ WPB. No, a když končí členové rady ČNB, kam chodí? Do bank na dobré posty. Zasloužené, že? :-(

10 0
možnosti
RZ

Nejhorší jsou lidé, kteří si myslí, že všechno vědí a tak svá tvrzení vydávají za pravdu. Což to takhle podložit nějakými fakty. Třeba dohledat pár jmen z rady ČNB, co má dobrý post u komerční banky. Ani nechci, abyste to dokázal pro většinu. No a to že absolutně netušíte, kolik banky vydělají na spořících účtech, je poměrně zjevné. Víte ono ani jedna z bank si nemůže dovolit v ČR zkrachovat tak jako MSD.

0 2
možnosti
MB

Akcionáři bank nechtějí přijít o tučné dividendy o českých oveček. Čístý zisk bankovního sektoru je nějakých 50 miliard za rok. Takže banky mají zisky tučné, ale proč by lidem dávali slušné úroky, když lidi jsou rigidní a nechají si  to líbit. U Airbank alespoň ocenuji, že mají i poměrně nízké úroky na úvěrech. Taková spořitelna, GE apod mají úroky na úvěrech nejvyšší na bankovním trhu, ale jejich formulace zní: Jenom reflektujeme náklady a jsme transparentní . Nejhorší je, že lidi takovým fabulacím a lžím věří

7 1
možnosti
JH

Myslím, že i jiní vydělavají slušné peníze, třeba majitelé dobrých restaurací, nebo softwarové firmy. Tak že bychom je taky zkonfiskovali??? Není lepší naučit se od bank jak vydělávat na investování peněz a využít to pro sebe? Konec konců pomůžete tím těm nejchudším, protože jim nabídnete slušné bydlení za dostupné peníze. Tedy pokud se budete chovat jako investor slušně.

1 4
možnosti
JH

Když jsou vysoké úroky na vkladech, tak to nelze kompenzovat tím, že se sníží úroky na úvěrech. Takže logické by bylo zvýšení úroků na úvěrech. To by ale znamenalo že se jich prodá méně. Takže situace je vlastně taková, že banky "mají na skladě" více peněz než dokáží smysluplně "prodat". 

Kdo chce z této situace něco vytěžit, neměl by přemýšlet, jak výhodně peníze uložit do banky, ale naopak jak si ke svým prostředkům další peníze výhodně půjčit a co největší částku pak investovat. Příklad: když mám 1 milion, tak si celkem snadno půjčím další 4 miliony na hypotéční úvěr, koupím byty na pronájem a tím získám návratnost okolo 7% ročně minimálně  (z 5ti mil). 

Při agresivnější investici se dostanu i nad 10% ročně.  Kdybychom to ale počítali na těch konzervativních 7%, pak z 5mil je to 350tis ročně což odpovídá pěti bytům po 1 mil. kč. při nájmu 70 tis ročně (necelých 6tis měsíčně).

A řekněme, že jsem si ty 4 mil půjčil za 3,5 % ročně, což je dnes obvyklá sazba. 1 mil mě tedy stojí 35tis ročně, tj. 4 mil mě stojí 140tis ročně. Ale já vydělám 350tis ročně. Fakticky tedy díky svému 1 mil. kč vydělám 210tis ročně, což zcela jistě je 21% zhodnocení mého milionu. Přitom se jedná o konzervativní investici, jištěnou nemovitostí, kde se fakticky nemůže stát, že by hodnota majetku nějak výrazně klesla. Zvláště pokud se jedná o ty nejlevnější nemovitosti, které si svou cenu vždy podrží.

(A jelikož jsem ještě nenasbíral 1000 íček, nemohu v této diskusi dál reagovat, takže pokud chcete diskutovat na přímo se mnou můžete mě kontaktovat  přes FB profil https://www.facebook.com/jakub.hermanek.10 nebo na hermanek@personalista.cz)

1 7
možnosti
ZG

Kdyby to tak fungovalo, jakože nefunguje, tak by se na pronájem stavělo o 106.

4 0
možnosti
BP

B56e90n 98P83a50v49k50a

9. 2. 2014 15:09

Za normálních okolností by klesly úroky na úvěrech. Ale tady už nefunguje vůbec nic, jak tak koukám.

0 0
možnosti