Diskuze

Parmezán v USA čeká osud českého pomazánkového másla, EU žádá změnu názvu

Errico Auricchio vyráběl sýr se svojí rodinou v Itálii. Před více než 30 lety však své podnikání přesunul do Spojených států. Nyní Evropská unie tvrdí, že jeho sýr není dostatečně autentický, aby mohl mít evropské jméno. Podle EU jsou sýry vyráběné v Americe jen imitacemi původních evropských druhů a snižují prodej evropských sýrů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

"V rámci jednání o volném obchodu mezi USA a EU požaduje unie zákaz používání názvů jako parmezán, feta a gorgonzola u sýrů vyráběných v USA"

..........................

Na tomto příkladu se konečně jasně ukáže, kdo tomu tady vlastně šéfuje

0 0
možnosti

Tak nám zase někdo plete jablka s hruškami. Parmazán v USA má stejné složení jako v Evropě a přesto má být jeho název změněn a to proto, že nepochází od Parmy. U pomazánkového másla se jednalo a jedná od samého počátku o jiný problém, jeho složení je zcela jiné než má máslo definici v EU. Takže mate zákazníky, Evropany. A rozdíl je také v tom, že my jsme v EU, USA nikoliv. Tedy my jsme si mohli vyjednat výjimku, místo toho se česká pravicová diplomacie na toto vykašlala a pak ronila slzy. Oproti tomu rakouská diplomacie, pokud se jedná o hájení svých národních zájmů, nezklamala a pokud byla lokální tradice odchýlená od zvyklostí nás všech Evropanů, tak si v klidu a v pohodě výjimku získala. Inu, když dva dělají totéž, není to totéž. Ale to není chyba EU, to je chyba v nás. A pokud se vrátíme k sýru v USA, tak EU má pravdu, název uvádí zákazníka v omyl. Parmazán může být jen z Itálie.

0 0
možnosti
Foto

J86a47n 76Č60e17r52m46á79k

29. 3. 2014 18:57

tak bych si rád poslech, co tu vy všichni odpůrci Unie budete psát, až se bude psát o Budvaru vrs Budweiser či třeba o Hořických trubičkách...

Na druhou stranu je ovšem podivné brát značku sýra jejímu vytvořiteli, rozhodne-li se přestěhovat...

1 0
možnosti

Denom detailíček: mícháte jabky s hruškama. Budvar nebo Hořické trubičky jsou jméno, které patří firmě pro konkrétní výrobky. Parmezán je druh sýra, které pochází z Parmy. Jasně, je to o původu, ale vede to k trapnostem, třeba u toho parmezánu nebo u takovýho řeckýho jogurtu. A v hospodě nebudu smět uvařit srbský fazole nebo polské, ukrajinské či ruské boršč? Tady u toho zakazování používat označení původu zobecnělé jako označení druju by bylo mnohem moudřejší nařídit maličkost, pokud je to odjinud: Okurky po znojmském způsobu, Sýr stylu Parmezán, to by mohlo stačit.

0 1
možnosti

EU jeste nezjistila;-D, ze existuje Australie, Novy Zeland atd, kde se syry jako Feta, Haloumi, Eidam, Parmezan, Gouda, Camembert, Brie, Mozzarella, Gorgonzola, Riccotta....atd atd. bezne vyrabeji a prodavaji vedle importovanych originalu.

 Mnohe z vyroben byly zalozeny pristehovalci z techto zemi a vyroba syru je zalozena na tradicnich metodach z jejich puvodnich zemi.

Takovarodina N.P. Napolitano, majitele firmy Perfect Cheese a dnes uz treti generaci Australani s mnohaletou tradici vyroby italskych syru, klidne reknou Italum a EU at si vylizou... sve syrove kosiky. Budou vyrabet co vyrabeji a nazyvat tak, jak jsou na to tady mistni lide zvykli.

0 1
možnosti

EU to samozřejmě zjistila, proto se do toho snaží rejpat a znepříjemnit plagiátorům život.

Hlavo.

1 1
možnosti
Foto

A tahle uerohovězovina vypadla zase z čí kloaky?Pak se můžou divit,že odmítáme být nadšenými euroobčany! [>-]

0 0
možnosti

Vážení spoluobčané, proč píšete sem, napište svému europoslanci, co si myslíte o politice EU a co by pro ně měla být priorita a na co by se měli zaměřit (stejná kvalita potravin všude, větší kontrola podvodů na spotřebitelích apod.) namísto nesmyslů, které popisuje článek!

0 0
možnosti

M97i72l51o96š 12B22é54m

28. 3. 2014 13:17

A neměla by EU evropanům zakázat pěstování brambor?

1 0
možnosti
Foto

Název brambor pochází ze země, zvané Branibory, kdysi součást Koruny České. Tam se poprvé v Evropě ve větším měřítku ty brambory, dovezené z Peru, sázely. Německé jméno této bývalé české země je Brandenburg. Jeho hlavní město vám bude jistě povědomé- je to Berlín.

U nás ovšem můžeme vždy uhnout, známe i označení zemáky, kartofle, erteple, pyroky a jistě by se jich našlo více.

1 0
možnosti

Řekněme, že by to EU protlačila. Američani jsou zvyklí si kupovan nastrouhané sýr s nápisem Parmesan. Než je převychovat na Illinoian např., bude vhodnější, když Kraft postaví v Parmě pořádnou fabriku na parmezán. Výsledek: trochu víc vožení jídla sem a tam, no a zničení menších výrobců v Americe. Že by Kraft kvůli původu opustil takové kšeft a Parma se stala tak bohatým městem, aby spasila EU, tomu můžó věřit jen ti pošuci v Bruseli.

0 0
možnosti
Foto

On i v Itálii se prodává parmiggiano z docela jiné oblasti, než je okolí města Parma- řekněme, ta oblast se dá o pár set kilometrů rozšířit.

0 0
možnosti

USA, do toho! USA, do toho! Ty woe, to jako fakt fandím Américe? 8-o Jo. USA, do toho! USA, do toho!

1 0
možnosti

T26o13n83y 58M40a21n43g

28. 3. 2014 11:16

...přečetl jsem si nadpis, dva řádky pod nadpisem a už se mi dál číst nechtělo... tento kratičký text mi stačil na to, abych článek vyhodnotil jako "Bulvár" a šetřil tak své oči... už vidím USA celé nadržené na EU, jak přejmenovávají své výrobky...;-D;-D;-D V

0 0
možnosti