Diskuze

Radnice mají lidem umožnit třídit bioodpad. Přibudou hnědé kontejnery

K modrým, žlutým a zeleným popelnicím na tříděný odpad by měly přibýt také kontejnery hnědé určené například na slupky od brambor nebo zbytky zeleniny. Do roku 2020 mají totiž radnice lidem zajistit možnost třídit bioodpad.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P91e57t89r 46P87r84ů37š18a

21. 5. 2014 4:35

Před dvěma lety mi tuhle hnědou "popelnici" postavily před dům, zároveň došlo ke změně intervalů svozu odpadu. Takže komunál se neodváží jednou týdně, ale každý sudý a bio každý lichý týden. Bohužel tu hnědou nádobu nemám čím plnit, vše si kompostuji sám na zahradě, poplatky se však pro mě nezmenily. Navíc od loňska platím i za všechny nemovitosti které v obci vlastním, takže platím i za pět let neobydlený dům po otci. Platím necelých 1200 za sebe a 600 za každého člena rodiny. Ješte chvíly mě město bude s tímhle systémem sr...t a přestávám třídit úplně.

1 0
možnosti

Proč nekandidujete a nezměníte to?

0 0
možnosti

Barva není vhodně zvolena, nedivil bych se, když by lidé do toho začli vyvážet jímku.

0 0
možnosti
Foto

Ve Zlíně nám fo funguje už roky a pohoda. Jeden týden odvážejí bio, druhý týden komunál. Dřív bývala popelnice plná, dnes je za 14 dní poloprázdná, navíc do bio člověk může naházet veškerou trávu, když třeba seká trávník nebo plot, což se dřív muselo vozit do kontejnerů i několik ulic daleko. Nám to ušetřilo práci :-)

0 0
možnosti

Paní Filipová nemá ucelené informace. Hliníkové plechovky od nápojů ve sběrně neberou. Důvod? Moc tenké, při tavení shoří.

Kdyby toto věděla, usiloval by svaz měst a obcí o dotaci na recykl. technologii, která pojme i plechovky.

0 0
možnosti
Foto

Já běžně hliníkové plechovky do sběrny vozím a normálně se vykupuje, tuším 17Kč za kilo. velká krabice pomačkaných plechovek má tak 4 kila  a je to tak za půl roku, takže vejvar nic moc ale vyloženě pro peníze to nedělám, ikdyž tu padesátikorunu vždy propiju :-D

2 0
možnosti

Abyste se všichni neposjali, 50 Kč, že vám odvezou všechen bordel co vyhodíte je vám měsíčně hodně... To mi přijde dost ujetý. Všichni by nejradši všechno zadarmo, amen.

2 0
možnosti

Je mi líto malých měst a obcí, kteří jsou vmanipulováni do kvazi ekologického systému. Nic jim to nepřinese, jenom dobrý pocit  podívejte se do zásad nakládání s odpady. Příklad malé město. Občané produkují odpady. Podnikatelé taky, ale ti za ně platí podle jiného tarifu. Město produkuje odpady. Město podepíše smlouvu, s firmou která s odpady nakládá a má na to glejt. Některá obec, či město těmto firmám půjčí, pronajme, nebo úplatný starosta, který na radnici už nesedí jinak, tak aby to bylo pro něj výhodné poskytne Jámu v zemi. Firmy které tu jámu provozují, za tunu odpadů, s kterou seknou do té jámy účtují producentovi odpadů 1500 Kč. Obec pronajímá za úplatu občanovi popelnici. občan zaplatí za popelnici a v tom poplatku by měla být započítána i cena za svoz a uložení odpadů. Obec dostane něco od občana, něco od státu a něco ze svého rozpočtu. Nebudu rozebírat, jak moc se firma nakapsuje. Potom příjde nezisková autorizovaná firma založena příbuzným tehdejšího ministra živ. prostředí. Firma, která je zřízena jako nezisková organizace, která podporuje a organizuje třídění odpadů. Dostane peníze od státu, něco si nechá a něco dá obcím, aby třídily. Separace odpadů je vlastně třídění. Kdo myslíte že  platí ty barevné popelnice, kdo platí svoz a kdo vydělává na vytříděných odpadech, jako perfektní surovině na výrobu Tato autorizovaná firma pak sekýruje obce, že třídí špatně a ořezává jim peníze za každou chybu. Tato firma je nezisková a.s. a tak si dovedete představit kde na svůj provoz bere a nežijí si nijak nuzně. A kdo platí, občané , obce, stát.. Každé technické služby jsou autorizovaná firma a to třídění, i peníze od státu, i to využití vytříděných surovina my tady zvedáme palce že jde o životní prostředí. Jde o něčí prachy, ale obcí a měst ne. Dobrá práce;-D

3 0
možnosti

Pro čtenáře níže. Ekologie nemá s tříděním odpadů naprosto nic společného. Jedná se o vědní obor zabývající se interakcemi v přírodě. Na této "mystifikaci" se ale hodně podílejí i média.

7 0
možnosti

Odpad třídím rovnou v kuchyni - mám tři koše - směsný odpad, papír, plast a ještě dávám stranou lahve. Veškerý kuchyňský odpad nahrnu rovnou do dřezu - zpracuje ho drtič, včetně kostí z kuřete, apod. Kousek od domu máme kontejnery na tříděný odpad, tak postupně jak se koše plní, je odnáším. Nemám s tříděním odpadu problém.

2 2
možnosti

Také nemám s tříděním problém. Akorát s poplatkem za odpad.

1 1
možnosti

B51e76n 31P70a48v64k15a

20. 5. 2014 10:51

Tak nevím. Není to blbost?

0 0
možnosti

na skládce by mělo končit jen to, co nejde materiálově či energeticky využít

0 0
možnosti

Na tohle pouzivam vynikajiciho pomocnika - drtic odpadu. Cokoliv z kuchyne nahrnu jen do drezu a je to. ;)

0 4
možnosti

super pomocník do doby, než se na drtiče podívá provozovatel kanalizace.

Na 99 % jsem si jist, že provozní řád nic takového nepovoluje :-)

2 1
možnosti