Diskuze

Stát bude muset příští rok na dávkách a příspěvcích vydat 715 miliard

Povinné výdaje státního rozpočtu vyplývající ze zákonů a smluv, takzvané mandatorní výdaje, by měly příští rok stoupnout o 1,6 procenta na 714,7 miliardy korun. Vyplývá to z aktuálního návrhu rozpočtu, o kterém začne ve středu debatovat vláda.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

tak "bude muset"...... spise bude chtit....

0 0
možnosti
Foto

Docela by mě zajímal čím je tvořen nárust mandatorních výdajů od roku 2012-2013 po předpoklad roku 2015?8-o

Obávám se, že hlavnípříčinou  toho nárustu je současná vládaRv;-€

Pokud je zvyšování  výdajů to  "řídit stát jako firmu" tak je náš stát definitivně v p.....

0 1
možnosti

Když zvednete starobní důchody, jejichž reálná hodnota léta klesá (důchodci mají přece jen jiný košík), tak to dělá miliardy navíc. Asi navrhujete omezit jisté dávky, nic proti tomu, ale hned přidejte policii, soudům, vězenství, městům na zvládání homeless atd. Musíte myslet v souvislostech, jak učili klasici.

0 1
možnosti

Odkdy jsou důchody dávkami či příspěvky???

0 0
možnosti
Foto

od té doby co na ně stát mimo důchodový systém dává přes 50 mld ročně navíc

0 1
možnosti

Proc nenapiset kolik z toho bude na duchody? 500 milliard? Na socialni davky chodi bezne tak maximalne 40 milliard a na podporu v nezamestnanosti tak 15 milliard. V roce 2012 mely byt mandatorni vydaje 694 milliard, na duchody melo jit 383 milliard, na davky statni socialni podpory 38 milliard, podpora v nezamestnanosti 12,5 miliardy, davky nemocenskeho pojisteni 23 milliard.

2 0
možnosti

protože napsat blábol o 800gigách jdoucích na sociální dávky je úderný titulek.

Každý na to klikne.

Navíc v mandatorních výdajích není jen agenda MPSV ale i mzdy státních zaměstnanců,odvody za státní pojištěnce,výplaty dluhopisů,platby EU,podpory důchodového a stevbního spoření,platby a dotace státním fondům,PŘÍSPĚVKY POLITICKYM STRANÁM,PODPORY EXPORTU,SPRÁVA ŽELEZNIČNÍCH CEST  a jiné,zkráceně mandatorní výdaje jsou výdaje zákonem nařízené které nelze operativn měnit..

To ,že když dojde na lámání chleba a jsou z obviňovány socky z plundrování státního rozpočtu tak politici mlčí, je evidentní.Jsou rádí když se nenávist davu vrhne na snadný terč a ostatní položky zůstanou nepovšimnuty...

Největší dobytkárna v rámci statistiky je když se do mandatorních započítávají quasimandatorní,což se dělá ,tzn máme v tom ještě celou kapitolu ministerstvav obrany,investiční pobídky,platy duchovních,zahraniční pomoc,politiku zaměstnanosti a jiné...

Úplně nejlepší je že se do mandatorních výdajů dají nacpat i vládní limuzíny či notebooky,stačí když to bude investice...

0 0
možnosti

Tomu rikam socialni propast...a rikejte si kdo chcete co chcete o vydobytku socialni politiky nasich predku.Zdravy selsky rozum rika:

1)Nemuzu dlouhodobe plarit vic jak vydelam.

2)Nemuzu se uvazat dopredu, ze naprostou vetsinu svych prijmu hned vydam bez vytvareni jakekoli rezervy.

Tohle vsechno nase vlada dela aby oddalila socialni vybuch tech ,kteri nic neprodukuji ,ale zvykli si prezivat na vysledcich prace jinych a plebs tomu vsemu jeste pleska a voli strany socialnich spravedlivosti misto stran rozumu.Bojim se okamziku kdy se toto letadlo zriti a dojde k socialnimu vybuchu tech, ktere tato spolecnost naucila pouze zavislosti na davkach.

5 0
možnosti

Platit dlouhodobě víc než "vydělám" je "zhoubné", v tom souhlas - měli bychom ale se zamýšlet nejen jak tyto výdaje "optimalizovat", někde i snížit, ale především aby republika více vyprodukovala. Podle mých vlastních zkušeností při našich cenách zboží jako na Západě je starobní důchod pod 500 Euro dost bída. Rakušané berou cca 1000 a 14x ročně. Abych nelhal, trochu ho zdaňují.

Takže vyšší efektivnost (bohužel často vede k vyšší nezaměstnanosti), omezit daňové úniky apod. je nejdůležitější. Pokud nechceme žít jako Somálci.

1 1
možnosti

Místo dávek snížit daně.Plody práce patří tomu,kdo pracuje!!

4 0
možnosti

Ty větší a veliké Vaše "plody" nepocházejí zpravidla z práce. Proto je dřívější buržoasní stát hodně zdaňoval.

0 0
možnosti

Problém samozřejmě je, jak vyplatit lidem, co si po celý život ukládají peníze do bamky zvané "STÁT" peníze, jejich důchody. průběžný systém je hloupost od samého počátku a byl stavěn na 2% populace, nikoliv na 100% populace.

Státní důchod samozřejmě potřebují banky, pojišťovny, fondy a další kouzelníci s finančními produkty, papíry, akciemi a jiní provozovatelé hazardních systémů.

Finanční chování běžného občana je dnes již podrobně zmapováno a znamená, že nevyhovuje banksterům. Proto sociální a zdravotní pojištění a DPH, přes které teče polovina financí, které nemají odpovídající společenskou vytvořenou hodnotu. Tzn. peníze se vytvoří za účelem zisku, ale s každodenní prací občanů nemají nic společného. Je tady skupina lidí, která bude tento systém obhajovat (to jsou harcovníci fungující v systému Klondike, a je to skupina lidí schovaná za bankami a socialisté), ale vždycky na tento systém doplatí člověk, který jde na 8,5 hodin do práce a ve výsledku dostane reálně zaplaceno tak za 1,5 hodiny. To je realita a nové sofistikované otrokářství. Jelikož takovým způsobem se jeho měsíční výplata transformuje do současného finančního systému.

0 0
možnosti

Hmm hmm. Hezké povídání, ale ... ne. (ne že bych s něčím nesouhlasil - nelíbí se mi třeba privatizace zisků - socializace ztrát)

0 0
možnosti

Někteří lidé nějak zvláštním způsobem dospěli k závěru, že mají nějaké zvláštní právo tím, že se vytvoří nějaký zákon, nakládat s penězi jiných. V totalitních systémech, ano, ve svobodných systémech, ne. A jaké máte na to VUMLy mě absolutně nezajímá.

4 0
možnosti

To je těžké když si lidé v naprosté většině takový systém přejí a neumí si vůbec představit, že by se o sebe měli starat sami.

0 0
možnosti

Hezký titulek - přemýšlím, jestli je platba věřitelům za úroky státních dluhopisů příspěvkem nebo dávkou... ;-)

0 0
možnosti

Jo jo  státní dluhopisy - taky hezká vějička na nepoučený plebs.

Držitel státního dluhopisu ČR ho formou daní splatí sám sobě ;-D

0 0
možnosti

Super. A kdo ty dávky zaplatí? Opět my. :-/

0 0
možnosti

Ač jsem toho člověka rád neměl, v něčem měl Bradavice pravdu

Dluhy se neplatí  -  (akorát musí být dostatečně velké)

nebo si snad někdo myslí, že státní dluhy třeba takových USA budou někdy splaceny?

0 1
možnosti