Diskuze

Pro dopis do obchodu či na benzinku. Soukromé „pošty“ mají víc vydělávat

Aby ušetřila, převedla Česká pošta už 137 svých prodělávajících poboček na podnikatele. Právě ztrátové poštovní úřadovny v malých vesnicích totiž významně zatěžují hospodaření státního podniku. Dopisy si tak lidé vyzvedávají třeba v obchodu s potravinami.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A93l65a95n 55Ř33e55p47k25a

6. 10. 2014 22:55

Ale to je konečně fajn nápad, alespoň nebude pošta v každé vesničce prodávat různé blbosti okolo, ale obchod bude jako bonus nabízet i poštovní služby :) Jen aby nepropouštěli zbytečně ty osvědčené zaměstnance, které si i zákazníci oblíbili. :-/

1 0
možnosti

Že vyhází ty protivný a nepříjemný báby naopak považuji za největší benefit tohoto nápadu. Ještě by podobně mohli převést nádraží a vyházet ty slepice, co sedí za přepážkami, respektive je nahradit automaty na jízdenky, který si na zákazníky nevylévá svoji blbou náladu

0 0
možnosti

To uz davbo melo byt. Pracovni doba posty stejne jako pracovni doba zamestnance, ktery ma balik na poste... sileny. Jeste to chovani a byrokracie a je z toho neskutecny komoussky moloch, ktery polyka penize a nic z toho...

2 2
možnosti

Měl jsem možnost vyzkoušet v r. 2010 německou franšízu v osmitisícovém Schlitzu. Hrůza! Potřeboval jsem jen známky na pohledy, které mi buď mohl nabídnout jediný automat na známky, který ovšem nebyl funkční nebo "pošta" v obchodním domě. Seděla tam jedna starší pošťačka ve žlutomodrém oblečku a něco více než půl hodiny řešila. Pak se na mě konečně dostala řada a koupil jsem si potřebné známky. Jak může v tak velkém městě fungovat jediná úřednice na přepážce?! Tam by si měl pan ministr Babiš vyrazit na návštěvu... Zlatá síť České pošty!

3 0
možnosti

Ono se také (v podmínkách ČR) nenavrhuje, aby byla pro osmi nebo desetitisícové město jedna jediná přepážka s jednou ženskou. Zato pro městečko pod 1000 obyvatel je naprostá úchylnost mít tam poštovní úřad a třeba dvě nebo i tři ženské, jako je to dnes.

2 0
možnosti

Frančízy pošty fungují po celém ve spoustě zemích, to jen tady to vypadá že jsme objevili atom.

0 0
možnosti
Foto

J50i50ř67í 51E73r81b96e83n

6. 10. 2014 17:15

To jen Ty to tak čteš.

O franšízách se mluví dost hlasitě už několik let...

0 0
možnosti

Pro ťongy dobré přilepšení a aspoň mají otevřeno klidně do 9 večer.

0 0
možnosti

Osobně bych preferoval hospodu. Už kvůli výrazně delší pracovní době. Krám na vesnici běžně zavírá v šest, hospoda má otevřeno, dokud je žízeň, minimálně do deseti večer, plus víkendy. A co se toho týká, tak nevidím důvod, proč by tam nešly zařídit plnohodnotné poštovní služby. Tedy poštovní, ne třeba výpis z katastru a podobně.. Ale prostě poslat dopis, pohled, vyzvednout, poslat balík, vyzvednout, koupit obálky známky, zaplatit složenky. Kdo potřebuje víc?

0 0
možnosti

A49l83a86n 86Ř31e96p98k95a

6. 10. 2014 22:56

No už vidím jak bude hospodský nebo servírka ještě zařizovat poštovní služby, to spíš to je reálnější s těmi obchody (COOP aj.). ;-)

0 0
možnosti

Proč by měla pošta doručovat dopisy, když má jiné starosti - třeba jestli má nebo nemá prodávat cigarety (je málo trafik), nebo léky (je málo lékáren), nebo pojištění  (je málo pojišťoven) atd.

4 0
možnosti

ještě je varianta s poštovními autobusy, prostě jednou týdně zajede do malých obcí v rozumnou dobu (tj. když jsou lidi doma, ne v práci) autobus, převezme korespondenci, rozdá balíky, prodá kolky, vydá důchody a odjede...možná by to vyšlo levněji...

0 2
možnosti
Foto

v Německu je 1 894 poboček, zatímco u nás 3 250???? hmmm....

1 2
možnosti

asi tak, každá důchodkyně na vesnici o deseti domech chce mít poštu a platíme to všichni...

3 3
možnosti

Státní podnik Československá pošta byl vytvořen počátkem roku 1925. Od té doby si na sebe vždy vydělal. Problémy přišly až po revoluci. Proč asi?

5 0
možnosti

po revoluci nebo po vynálezu (přesněji rozšíření) internetu? ;-)

2 1
možnosti