Diskuze

Úsporná opatření končí, raduje se řecký premiér po jednání s eurozónou

Dohoda o čtyřměsíčním prodloužení programu úvěrové pomoci pro hluboce zadlužené Řecko podle řeckého premiéra Alexise Tsiprase ruší dosavadní úsporná opatření, k nimž se Atény zavázaly. Vláda tvrdí, že se jí podařilo zabránit tomu, aby ji a hospodářství hluboce zadlužené země eurozóna „zardousila“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

tak nevím kdo je hloupější, zda Řecko nebo EU

0 0
možnosti

"Dohoda o čtyřměsíčním prodloužení programu úvěrové pomoci pro hluboce zadlužené Řecko podle řeckého premiéra Alexise Tsiprase ruší dosavadní úsporná opatření, k nimž se Atény zavázaly."

a k čemu se zmohla EU? Opět jen kecy a kecy

0 0
možnosti

To bylo řečí a divadelních představení. Jedeme dál.

0 0
možnosti

Mimochodem, jen kousavá poznámka .. Ano, řecké vlády naprosto neomluvitelně zadlužily zem a zodpovědní patří za katr, bez diskuse. Ovšem jsou to jen peníze. Zatím většina pozemků, infrastruktury a ekonomiky patří státu, myslím, že alespoň tohle jejich děti ocení. Jak ty naše, nevím ...

1 0
možnosti

Tak to je mimořádně kuriózní názor... 8-o

0 1
možnosti

V r. 1957 Římskou smlouvou vzniklo EHS a Euratom. Po jejich sloučení se začalo hovořit o  Evropských společenstvích (ES). K SRN, Francii, Itálii, Belgii, Lucembursku a Nizozemsku se v r. 1973 přidalo Spojené království, Irsko a Dánsko. V r. 1981 Řecko, v r. 1986 Španělsko, Portugalsko. Pomocí mezinárodní smlouvy, se Francie, SRN, Belgie, Nizozemsko a Lucembursko vyřešily otázku uvolnění pohybu zboží a služeb. V roce 1985 a v r. 1990 byla přijata dohoda o odstraňování kontrol na společných hranicích. Byl tak vytvořen Schengenský prostor, který tedy není dílem EU. Teprve Maastrichtská smlouva zavedla pojem EU, ovšem bez založení její právní subjektivity, tedy EU nemohla přijímat sekundární právo. Toto zanikla účinností Lisabonské smlouvy. Postupně se připojilo Rakousko, Finsko a Švédsko. V r. 1997 byla uzavřena Amsterodamská smlouva, která tzv. Schengenské acquis začlenila do práva EU, posílila pravomoci EP. V r. 2003 byla přijata Smlouva z Nice. Předpokládala se snížení počtu komisařů, posílení pozic větších států, rozšíření oblastí rozhodovaných kvalifikovanou většinou. V témže roce proběhlo v ČR referendum a ČR vstoupila do EU, pro bylo 77,3 %, volební účast byla 55,2 %. Bruselská byrokracie však již pracovala na Smlouvě o Ústavě pro Evropu. ES mělo být nahrazeno EU, jež by měla právní subjektivitu. Měla mít státoprávní charakter: počítala s vnitrostátním právem, vytvořením funkcí typických pro stát - prezident. Byla však odmítnuta referendy ve Francii a Nizozemsku. Proto bruselská byrokracie  připravila v r. 2009 Lisabonskou smlouvu, jejímž základem byla právě odmítnutá Smlouva o Ústavě pro Evropu. Lisabonská smlouva změnila podstatně obsah Smlouvy o EU a Smlouvy o založení ES. ES přestalo existovat, jeho právním nástupcem je EU. ČR tedy vstoupila do jiné EU a o přijetí Lisabonské smlouvy mělo proběhnout referendum. Od r. 2010 klesá podíl lidí v ČR, kteří pozitivně hodnotí fungování EU, za efektivně fungující organizaci ji pokládá pouze 27 % občanů.

0 0
možnosti

L78i40b17o40r 12M47a87l72ý

23. 2. 2015 0:38

Vždy se musím smát, jak v mainstreamu křičí Merkelová, že se nenechají vydírat a ŘČecko bude šlapat, jak Merkel bude chtít. Houby, Merkel je trapná, protože kdyby neudělali, co chce Řecko, celá EU by šla do kytek a lidé by si pro všechny politiky došli, a to se nesmí stát před válkou, kterou sionisti naplánovali. Senátor Jaroslav Kubera v púořadu s Jílkovou to řekl dobře Babišovi. Západ chce zamést všechny nesplatitelné dluhy pod koberec třetí světovou válkou.

2 7
možnosti

Hlavně, že aspoň ostatní to mají v hlavě v pořádku. S tou vaší už nic neuděláme.

2 0
možnosti

Tedy budou se do Řecka sypat peníze horem dolem a čekat, že se něco zlepší. Nezlepší se nic. Jen to tak nějaký čas bude vypadat. Vláda bude vesele utrácet, HDP začne díky vládnímu utrácení růst.Ovšem protože to bude vládní utrácení, tedy laicky řečeno prožrané peníze, ekonomika ve skutečnosti neporoste. Tedy aby bylo na splácení dluhů, začnou se nenápadně zvyšovat daně a poplatky, lidem budou plíživě ubývat peníze a začnou hledat další metody jak se vyšším daním a poplatkům vyhnout. A najednou se výběr daní zatrhne a bude hůř než dnes. To již ovšem bude u moci jiná parta, jak v Řecku, tak v Bruselu.

0 0
možnosti

Lidičky radujte se, máte zase na co dávat daně.

0 0
možnosti

A od pondělí končí s eurem?

0 0
možnosti

jj, jen se ještě neví, kterého roku .. :-)

0 0
možnosti

odkdy se Athény píšou Atény?

1 0
možnosti

Zhruba od té doby, co se Warszawa píše Varšava.

8 0
možnosti