Diskuze

Ženy a muži se stejným CV mají stejnou šanci na práci, zjistil experiment

Ženy a muži v Česku, kteří se ucházejí o nižší a střední pozice a mají stejnou kvalifikaci a stejné životní podmínky, mívají také stejné šance získat práci. V některých případech zaměstnavatelé dokonce dávali přednost uchazečkám. Ukázal to experiment Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) při institutu CERGE-EI.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Mateřství je těžký handicap na cestě k úplné rovnoprávnosti. Příslušné direktivy naštěstí jasně řeší, jak tuto nespravedlnost co nejefektivněji odstranit. Pokud tady tedy nějaká naše civilizace za pár let nedopatřením ještě chvíli bude, rozhodně bude genderově zcela korektní. A to mne uklidňuje.

0 0
možnosti

Mám stejný základní plat jako kolega na stejné pozici. Na prémiích mám dokonce více. Dělám totiž ve firmě, kde je zajímá výkon a ne co má člověk mezi nohama.

0 0
možnosti

na stejnou práci možná stejný šance mají, ale většinou ne na stejnej plat

2 1
možnosti

Ten výzkum nemá žádné racionální jádro. Mnohé ženy by raději zůstaly doma a pečovaly o děti. Při dnešní míře nezaměstnanosti by to neměl být problém.

0 0
možnosti
Foto

žeby na straně zaměstnavatelů byly více ženy, kdo posuzuje zaslaná CV?

takhle zjednodušená interpretace ten výzkum dost znehodnocuje

0 0
možnosti

Uf, uf to je teda důkladné mlácení prázdné slámy.

6 0
možnosti

J94a13n 70K85r60p86e64c

6. 3. 2015 13:24

jinak chapu to spravne ze se na kazdy zboreny genderovsky mytus dle teto studie nasla dalsi nicim nepodlozena genderovska odpoved?

22 0
možnosti

Chápete to správně.

4 0
možnosti

J40a60n 78K44r42p66e42c

6. 3. 2015 13:20

kristova noho... z tohoto odstavce me rozbolela hlava :"Mezi mladšími dostali zhruba stejnou část odpovědí jen muži a jen ženy, zhruba polovinu obdrželi oba uchazeči. Mezi staršími bezdětnými větší část pozvánek dostala obě pohlaví, menší jen ženy. Mezi staršími bezdětnými menší podíl pozvání přišel jen mužům, část jen ženám, většina oběma. Rozdíly podle Bartoše ale nebyly tak významné. Projevily se spíš u kvalifikace. Víc odpovědí na méně kvalifikované pozice obdrželi muži, naopak u více kvalifikovaných míst výrazně víc pozvánek měly ženy."

9 0
možnosti