Diskuze

Splácení dluhů Řekové neplánují, výnosy z privatizace dají na dávky

Příjmy z privatizace, jejíž průběh několikrát zahraniční věřitelé kritizovali, chtějí Řekové použít k financování sociální politiky namísto toho, aby snižovali státní dluh. Náměstkyně ministra financí Nadia Valavaniová sdělila, že za tímto účelem vznikne nový fond státního bohatství.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J47o25s17e45f 44H14o82n22e23š

19. 3. 2015 11:14

Proč je třeba nedonutí prodat ostrovy?Cpát do nich peníze je o ničem.Přístav Pireus už snad prodali

1 1
možnosti

"recky fond narodniho bohatstvi" je temer dokonaly oxymoron ;-D

2 1
možnosti
Foto

Začíná to vypadat, že jediné Řecko pochopilo, že vlastně zbankrotovalo už v roce 2010 a pak v 2012. Jen věřitelé pořád naivně doufají, že Řecko bude někdy něco splácet. :-/

1 0
možnosti
Foto

založit v Řecku Fond státního bohatství je stejně humorné jako založit Fond nejvyšší kvality ve fabrice na Dacie Logan.

3 0
možnosti

"fond státního bohatství" - to je oxymoron, v prozrane zemi...

1 0
možnosti

koho vy chcete jako živit ,sami máte hluboko do koryta,sotva zaplatíte různé tunely blanka,prebendy pro klause a pod. ,řecko má 5 nejhorší ekonomiku  slovensko 14 a češi 30 tou  na světě ,takže zalezte do kanálu ,protože vás se problémy té země nijak nedotýkají.

1 6
možnosti

P85e73t72r 52H79á25j61e59k

18. 3. 2015 12:07

víte, jak je to s tou potrefenou husou...

3 0
možnosti

Pro Řecko by bylo opravdu nejlepší, aby z eurozóny odešlo a vrátilo se až na to bude mít nebo se nevrátilo vůbec. Osobně nemám zájem na tom platit jim ty jejich "sociální" příspěvky, aby nemuseli nic dělat, jenom se válet a diskutovat po kavárnách. 

Kdyby odešli, podalo by jim Rusko "pomocnou ruku". Troufám si docela uvěřit, že by Řecko dokázalo Rusy vysát za velmi krátkou dobu a bylo by po nebezpečí v Evropě.

3 2
možnosti

a kolik už jste toho osobně jako zaplatil ? a z čeho jako ?

1 2
možnosti

No ja nevim, ale me to prijde v poradku. Penize proste slouzi jako ohodnoceni produktu a sluzeb a zaroven jako ekonomicky ukazatel. Pokud ja produkuju slepice a soused prasata a jedno prase bude mit hodnotu 50 slepic, tak je snad jedno jestli vymenim prase za slepice a nebo sousedovi prodam slepice po 100,- za kus a on mi proda prase za 5000,-. Jedno to neni s ohledem na druhou funkci penez a to jako ekonomicky ukazatel, protoze vymenu muzu zmerit ze vyprodukovala 10000,- HDP. Tak jak pisete proste penize funguji, slouzi jako prevodni jednotka k ceneni produktu a sluzeb aby bylo mozne je smenit. (samozrejme jsem to zjenodusil tak jako vy v tom prikladu, pominu penezni system se vsemy uroky a podobnymi vecmi).

Vzdyt i slovo bankovka je odvozeno od vyznamu toho, ze jde o smenku vystavenou bankou, ze tam mam ulozeny nejaky majetek a ac papir jako takovy historicky nemel cenu jako platidlo, tak smenka, ze mam nekde ulozene nejake zlataky, ano. Vlastne jako dneska sek. Ac fyzicky penize nemam, tak s nimi stejne vzdalene hospodarim.

0 0
možnosti

ano, to je jednoduché. Protože v EU platí volný pohyb kapitálu a podníkatelů z Řecka směrem do Německa. A zároveň se EU brání proti obtížným zaměstnancům podnikatelů, kteří by chtěli konkurovat německým. minimální mzdou v přepočtu ve výši 41tisíc Kč.http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/62458/minimalni-mzda-v-eu-nemecko-41-000-cesko-9200-bulharsko-5100-korun.html

0 0
možnosti

Další pomoc odmítli tak proč se tam EU pořád cpe;-D;-D;-DRv

1 0
možnosti