Diskuze

Bankovní účty v Česku jsou ohroženy, útočníci se na nich učí krást

Střední Evropa je pro počítačové hackery a jejich zákazníky - organizované zločinecké skupiny - laboratoří, ve které své pokusy vylepšují. Hodně lidí v Česku totiž do banky „chodí“ přes internet a mobil, což jsou časté cíle útoků. A právě klienti jsou nejslabším článkem zabezpečení přímého bankovnictví.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Já chodím na internetbanking z mobilu běžně, ale za jedné podmínky, sms kód mi chodí na druhý mobil.

0 0
možnosti

Vida, o tohle všechno dnes přicházím... ale zase můj xicht znají na pobočce všichni zaměstnanci.

0 0
možnosti

Muze byt opravdu nekdo tak hloupy, ze da cizimu cloveku heslo od bankovniho uctu? ;-D

2 0
možnosti

Nejlepší je žít bez peněz, ze sociálních dávek, žádné starosti o konta v bance, o majetek, o vykradení či zapálení domu, usínat se starostí, co zase zítra se stane, jaký bude kurz, jak spadne cena nemovitosti atd.

1 1
možnosti

Zeptám se znalých. Co si myslíte o zabezpečení aplikací Raifeissen bank ? Počítač mi přijde v pohodě..tam člověk musí zadat heslo , co mu přijde SMS a toto heslo je za pár okamžiků neplatné.

To s mobilem to vidím hůře..pevné heslo ...atd...

0 0
možnosti

To pevne heslo ale neni zdaleka jedinou veci, na ktere je bezpecnost jejich mobilni aplikace zalozena.

0 0
možnosti

Sakra, koho tedy vlastně okrádají. Z místních komentářů mám pocit, že jsme nejchytřejší národ na světě a nikomu se přece nemůže nic stát, každý to má pod palcem :D

0 0
možnosti

Asi jsou ty útoky namířeny na děti !! zde diskutujících ... ;-)

0 0
možnosti
Foto

Jeto fakt rozlezle jako mor.Vcera jsem komunikoval na Facebooku a vzapeti mi prisel E-mail jestli nechci pujcit 4500 korun.Pozor na to!!!!!!!!!!!!

1 1
možnosti

Hned mazat, dobré mít mail pouze na sociální sítě a spamy... Takže poté víte, že to nemusíte ani otevírat

1 0
možnosti

Článku už chybí pouze "Víme první!!!" v titulku. Tisíckrát omílaný recyklát frází o základních principech bezpečnosti a zejména o lidské hlouposti bez toho, aby už konečně někdo lidem, místo prázdných rad od mluvčích bank, vysvětlil podstatu sociálního inženýrství. Rada "pak byste ale měli dodržovat zásadu, že si nebudete stahovat žádné kradené aplikace, chodit na nebezpečné stránky" je stejně platná, jako byste napsali "nechoďte pytlačit a nejezte to, můžete skončit se vzteklinou".

Mimochodem, autorko, nepíše se to „ransonware“, ale „ransomware“.

0 1
možnosti
Foto

Musíte autorce více věřit. Ona to opravdu četla jako první.

No a že "ransoNware"... asi jí to kolegové z redakce nadiktovali nesrozumitelně. Nebo má doma syna, který se bojí rány po tom, co mamuše odešlo z účtu pár neplánovaných tisíc...

Možnosti jsou různé. ;-)

0 0
možnosti

Hlavní problém je, že telefon by neměl být chytřejší než jeho uživatel.

12 0
možnosti

To by ale někteří lidé mohli mít pouze armádní polní telefon na kliku a cívku s kilometrovým kabelem.;-)

4 0
možnosti

Takže je nejlepší řešení nic nemít. Peníze ve slamníku - špatně, peníze přes internet - špatně, peníze s osobním stykem s bankou - postupné znehodnocení úspor - špatně.

3 0
možnosti
Foto

Peníze ve slamníku jsou, navzdory tvrzení bank o nevýhodnosti, nejvýhodnější... S úroku v bance se nedá o zhodnocení vůbec mluvit. Slamník vám neukradnou a pokud ho omylem nevyhodíte, nebo vám neshoří, tak o úspory nepřijdete...

Peníze ve slamníku mají další nepopiratelnou výhodu... v případě, že se vaše banka dostane do potíží, máte své jisté... v bance jsou peníze jen čísla v systému...

4 2
možnosti