Diskuze

Dejte našemu národu naději, prosí strážce řecké kasy Merkelovou

Angela Merkelová by podle řeckého ministra financí Janise Varufakise měla vyslat signál, že Evropa ukončí své volání po přísných řeckých úsporách. Zemi totiž docházejí peníze a pokud nezíská nové půjčky od EU, riskuje státní bankrot. Varufakis proto Merkelovou vyzval, aby Řecku dodala naději.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Nechci být pedant, ale myslím, že naději platí Řecku hlavně Eurozóna.

0 0
možnosti
Foto

Musíte na nás být hodní a musíte nám dát naději (peníze), protože (jak už jste si mohli vy vydřiduši dávno všimnout) my se uskromnit nehodláme ;-D;-D;-D

0 1
možnosti
Foto

Ha ha ha. Pry dalsi pujcka. To je tak, Kdyz si ministr financi plete pojmy s dojmy zblbnuty politickou korektnosti. Vysvetlete mu nekdo rozdil mezi pojmy pujcka, dotace a dar. Treba celou dobu jen vyplnuje spatny formular. ;-)

1 0
možnosti

Není řečí naděje ....

"pomůžeme vám, až splatíte své dluhy ...."

1 1
možnosti
Foto

L82u97b88o80š 22M33o22t28l

8. 6. 2015 9:59

Varoufakis žádá Merkelovou, aby pronesla stejnou "řeč naděje" jako ministr zahraničí USA James Byrnes v Německu roku 1946, v níž vybídl k tomu, aby si Němci mohli zase budovat vnitřní věci a ekonomiku sami.

Problém s tímto srovnáním je zatím v tom, že v roce 1946 již byli nacisté poražení, zatímco teď jsou ekonomicky destruktivní bolševici ze Syrizy stále u kormidla. Dokud se neneutralizují, nemůže být řeč ani o naději, ani o řeči o naději. ;-D

Když jsem tento jednoduchý fakt soudruhu Janisovi na jeho blogu vysvětlil, vysvětlení samozřejmě bylo cenzurováno. Zkuste si něco podobného také! Tihle bolševici se samozřejmě k informacím i penězům jiných chovají stejně jako ostatní bolševici.

8 1
možnosti

Problemy ovsem zpusobili uplne jini politici a banky, ktere pujcpvaly na vysoky urok i kdyz uz bylo jasne, ze pujcky nikdy nelze splatit.

0 0
možnosti

Mám pocit, že už to opravdu trochu přehání. Ve vyspělém světě existuje institut oddlužení právě proto, že je na dluhu založen. Řekové myslím už doplatili za svou rozmařilost dost. Teď po šesti letech šetření jsou na tom hůř, než na začátku. Navíc nejsou zdaleka jedinou silně předluženou zemí v Evropě a na světě. Taková Itálie je na tom podobně a přesto si půjčuje za méně než 2% (Řecko za 11%). Jinými slovy předlužené Itálii (nebo třeba Portugalsku) peníze možné posílat je a Řecku (najednou) ne?

1 6
možnosti

J28a86n 52F82r40o28l42í82k

8. 6. 2015 10:50

Nejde jen o míru zadluženosti, ale také o výkonost ekonomiky. Třeba Japonsko je silně zadlužené u svého vlastního obyvatelstva (půjčuje si z úspor lidí na důchod) a nekrachuje. Silná ekonomika dluhy zvládne, zvláště po té co pomine fóbie z Fukušimy a rozjedou se alespoň některé z 50 odstavených JE. Pak přestanou kupovat a pálit v konvečních elektrárnách ropu, zemní plyn a uhlí, což tuto ekonomiku nesmírně zatěžuje. Řecko je bohužel ve zcela jiné situaci.

3 0
možnosti
Foto

Vyhrožování nezabralo, teď se bude hrát na city....

6 0
možnosti
Foto

jedinou cestou, jak z toho ven je zvyšování daní a snižování státních výdajů a to tak dlouho, dokud se nepodaří dluhy platit, všichni zastánci teorie, že se peníze dají vyčarovat a považují to jak oni říkají za tupé škrty, které podle nich snižují výkon hospodářství a ožebračují lidi budou překvapeni, že nakonec k těm jejich tupým škrtům stejně dospějí, pokud sami, bude to pro ně lepší

7 1
možnosti

To v Řecku dělají posledních 6 let, a výsledek? Poměr celkového dluhu k HDP je vyšší než na začátku této "ozdravné kúry".

Stejnou hloupost udělala i Nečasova vláda. Nevhodnými škrty (utlumením investic, zvyšováním DPH a snižováním důchodů) sice získala cca 40 miliard, ale 60 ztratila v důsledku snížení výkonu ekonomiky. Jinými slovy, kdyby nedělala nic, došlo by k rychlejšímu snižování dluhu.

Tím neříkám, že se nemá šetřit - ale pouze tam, kde se skutečně plýtvá.

1 3
možnosti

A jak se na to diva normalni obcan státu jako je CR, kde se kazdym rokem zvysuje zadluzeni o 2-3% HDP? Bude se ukájet pocitem, ze rozvinute ekonomiky mají dluh vyssi? Nebo si konecne prizna, ze třeba Nemecko ma sice dluh vyssi, ale uz okolo 15 let stabilni, to znamena, ze neroste, kdezto my nedokážeme bez narustu dluhu sestavit rozpocet?

8 1
možnosti

Státní bankrot bude vyhlášen v řádu týdnů maximálně měsíců. Je to naprosto jisté a prodlužují to jen někteří finančníci napojení na vlády. Zřejmě na tom chtějí ještě něco trhnout. 

Zajímavé bude, že zprávy o řeckém bankrotu budou takové nijaké. Noviny to budou nejprve psát tak, že se bude zdát, že to vlastně je jen takový polobankrot. Styl - "Recká vláda dnes oznámila, že již nemůže plnit své závazky ................

3 0
možnosti