Diskuze

Stát zaplatil mzdy už tisícům mladých bez praxe. Účinnost změřit neumí

Do finále se blíží ojedinělý projekt, kdy úřad práce výrazně přispíval na mzdu tisícovkám mladých absolventů, kteří by jinak na pracovní místo bez praxe nemuseli dosáhnout. Ačkoli úředníci neví, kolik z takto podpořených lidí v práci skutečně zůstalo, považují projekt za úspěšný a chystají pokračování.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak může stát nevědět? Po ukončení zpravidla ročního grantu na absolventa zjistí velmi snadno, jestli se "to rodné číslo" přihlásilo do evidence Úřadu práce. Chápu, že přimalovat kolonku - byl jsem účastníkem grantového programu - je poněkud náročně (programátoři, formuláře, naučit se další automatickou otázku)

0 0
možnosti

Je to stejně výnosný obchod jako příspěvek na bydlení.

0 0
možnosti

Je to stejně výnosný obchod jak doplatky na bydlení.

0 0
možnosti

Mladý, zdravý, neschopný. Místo aby jej bída nakopla, je obdarován. A penězi které stát ukradne pracovitým a schopným.

3 0
možnosti

Jak to, že úředníci nesledují úspěšnost? 8-o Aha, já zapomněla, jsou to "veřejné" peníze, takže se s nimi může mrhat.

2 0
možnosti

P96e47t76r 94H83a84n43á94k

22. 7. 2015 13:32

Za me davam plus. Ze urednici nejsou schopni zjistit uspesnost me neprekvapuje , ale moje neter diky tomuto programu praci sehnala a je spokojena ona i jeji novy zamestnavatel.

1 0
možnosti

No vidite ja davam vasi neteri i jejimu zamestnavateli minus a vam ostatne taky.

Pokud vase neter nic neumi a/nebo jeji zamestnavatel chce mit zamestnanace zadarmo tak klidne, ale platte si to treba vy sam. Ja to ze svojich dani platit opravdu nechci.

2 0
možnosti

Ačkoli úředníci neví, kolik z takto podpořených lidí v práci skutečně zůstalo, považují projekt za úspěšný a chystají pokračování.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz

to mi hlava nebere, a co když byl neúspěšný?:-/

1 0
možnosti

Mate otazky ktere by si statni urednik nikdy ani nepolozil. Pravdepodobne pochazite ze soukromeho sektoru :)

Tak tedy ve statnim to funguje asi nasledovne.

"Urednim rozhodnutim je projekt uspesny". TECKA

3 0
možnosti

Takovéhle programy jsou dneska potřebné. Personální trh je pokřivem a zaplněn předsudky, pomocí kterých si personalisté zjednodušují práci, když určité sociální skupiny jako celek automaticky vyřazují z výběru na pracovní pozici. A když si na některých sociálních skupinách někteří politici nahánějí politické body. Viz třeba bývalý ministr MPSV Drábek na delší dobu nezaměstnaných.

Tito lidí se dostávají do sociální pasti, protože díky předsudkům se k práci nedostanéu a když jsou bez práce delší dobu než měsíce, ztrácejí proti těm, co práci mají, své oborové znalosti a dovednosti a tím ulpívají v té pasti stále víc a jejich naděje se z ní dostat a stát se součástí fungujícího personálního trhu je stále menší.

Je jen spravedlivé, že zaměstnavatelé, jejichž předsudky k tomuto přispívají a ty lidi srážejí dolů, jsou státem víc obráni o svůj zisk a potom ta část toho zisku, která se státu nepodaří rozfofrovat, je věnována na znovunavrácení těchto lidí na pracovní trh.

0 4
možnosti

Prdlajs, prdlajs, prdlajs.

Pokud se stat prestane do toho motat a snazit se neco regulovat tak to bude naprosto pruhledne. Ten kdo neco umi a ma realne pozadavky praci ziska lehce. Ten kdo nic neumi nebo ma nerealne pozadavky praci ziska tezko nebo vubec. Zadne predsudky, personalni agentury ani nic jineho s tim nema moc spolecneho.

Jedine co tenhle "program" udela je ze nekdo kdo nic moc neumi a navic ma nerealne pozadavky dostane praci placenou z dani nas vsech aby misto nej nekdo kdo mozna neco umi a navic ma realne pozadavky praci neziskal nebo dokonce dostal vyhazov protoze nesplnuje podminky dotace.

6 0
možnosti

J26i53ř31í 26H13o75r36á63k

22. 7. 2015 12:06

1. Myšlenka určitě není špatná, ale je to kapka v moři

2. Spíše bych se zaměřil na to moře. Snižte odvody za zaměstnance, daně atd...Nejen, že podle mě se podpoří ekonomika, ale firmám zbyde víc peněz a klidně toho absolventa přijmou i bez dotací a ostatním ještě přidají a zvýší minimální  i průměrnou mzdu.

3. Lucembursko to řeklo hezky: "Dejte vládu lidem" - lidé si poradí a hlavně ať stát nevybírá vysoké daně a vše okolo a pak to přerozděluje on z kanceláří, nejen že se pár miliard vždy ztratí, ale když si to nemohou ani změřit nevědí do čeho sypat. 

4. Netvořte zde stát úředníků (máme 8x více úředníků na hlavu než VB) pak absolventi se hrnou do státních podniků jelikož mají více peněz než v soukromém sektoru, nejen že je to cesta Řecka, ale pro ty úředníky se musí vymyslet práce a už jsme na začátku s tou byrokracií :-(

7 0
možnosti

S láskou k oboru i cílové skupině seniorů jsem vystudovala VŠ sociální práce s tím, že senioři tu budou vždy a bude jich čím dál víc - a že o práci tím pádem rozhodně nouze nebude. 

Ze školy (která je dle zákona pro tuto práci nezbytná) jsem vyšla přímo do krize, kdy každý propouštěl a nikdo ani zdaleka nezamýšlel někoho nabrat, natož absolventa. Téměř rok jsem sháněla jakoukoli práci - především v oboru, ale postupem času jsem odepisovala i na nekvalifikované pozice k pásu do fabriky, nebo na pokladnu do obchodu. Kvalifikovanou sílu nikdo nenabíral a u nekvalifikovaných mi bylo vždy odpovědí, že mám dát šanci těm bez vzdělání, kteří nemají co jiného dělat. Pak jsem si vyprosila rekvalifikaci abych aspoň něco dělala a neseděla naprázdno doma, a díky podobnému projektu získala práci v grafice. Takže SŠ a VŠ - celkem 9 let studia málo platné, a byla jsem ráda, že jsem našla vůbec něco, kde jsem se vetřela pod záminkou proplacení celého platu z projektu. Ve firmě jsem nakonec zůstala a dělám to už přes dva roky. Jsem ráda, že ji mám a snažím se nenaříkat nad "zahozenými" roky života a zbytečné dřiny ve škole. 

A když pak slyším lidi chytrolínovat, že vysokoškoláci jsou líní a nenažraní a představují si obrovské nástupní platy, umíte si představit, jak mi vře krev.

0 0
možnosti

No ale to je prave tem problem nekterych VS oboru studovanyh "s laskou".

V zivote muzete delat veci "s laskou" a nebo veci "pro penize".

Pokud delate veci s laskou tak se nedivte kdyz z toho nekapne ani kacka a naopak.

Ja shanel v praci na prelomu roku 2008 a 2009 (krize) jako VS (temer) bez praxe a dostaval jsem tolik nabidek ze jsem musel inzerat z jobsu po 3 dnech stahnout a pak 2 tydny jezdil denne na nekolik pohovoru a mohl jsem si vybrat.

Jo chapu ze kazdy nemuze delat v IT a nekdo se musi starat o seniory, nekdo musi jezdit s traktorem atd.

Ale zivot uz je proste takovej a je nesmysl napr. "delat s laskou" za kasou v supermarketu a nadavat a stavkovat a chtit zmenit realitu v ktere to nikdy nebude atraktivni prace ktera se navic dobre shani.

Je lepsi se proste rozhlednout a videt realisticky jaky zivot je a jake podminky pro preziti jsou prave okolo nas a tem se prizpusobit.

3 1
možnosti