Diskuze

Evropské státy se dál rychle zadlužují, růstu ekonomiky navzdory

Ani růst a lepší ekonomické vyhlídky nepřiměly evropské politiky rozhazovat méně ze státního. Spíše naopak. Dluh evropské osmadvacítky v poměru k hrubému domácímu produktu stoupl v prvním čtvrtletí na 88,2 procenta z předchozích 86,9 procenta. V Česku zadlužení mírně kleslo.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PH

Podle platných pravidel mohou mít státy eurozóny dluh max 60% HDP. Průměrné zadlužení eurozóny je 92,2%. Je vidět, že platná pravidla jsou šaškárna a téměř nikdo je nedodržuje. Řecko je jen špička ledovce a téměř všechny státy EU jsou vyžírky, které spoléhají na to, že své současné dluhy vyřeší tím, že svým občanům znehodnotí úspory a vklady v bankách. Systém je o to dokonalejší, že na to doplatí i to Estonsko, které bude nuceno své peníze posílat bankrotářům. Eurozóna je komunismus v nejryzejší podobě, Karel Marx by byl nadšen.

0 0
možnosti
MJ

Deficit je nutný pro udržení dostatečného množství peněz v oběhu. Nebo bankrot. Je směšný boj proti dluhům ve finančním systému, který je přímo závislý na výrobě peněz z dluhu. ;-D To, že dluhy rostou není demokracií, není prožíráním, není to nezodpovědností, není to sociálními dávkami, nic z toho, je to VLASTNOST našeho finančního systému s úrokem, který není do oběhu při vzniku úvěru uvolněn.

1 1
možnosti
PS

jj, stejně jako se nikdo neptá kdy už konečně Česká Spořitelna vrátí vkladatelům všechny peníze co jim dluží.

Nikdo o to nemá zájem - od toho jsou přeci aktiva aby byla investována, a zadlužení státu může klesat i při růstu dluhu.

Tj. nejde o to že si státy půjčují, jde o to co s půjčenými penězi dělají.

Tj. jak u některých firem vidíme že spějí ke krachu a tím více si půjčují, u jiných vidíme že prosperují a tím více si půjčují.

A u států je to totéž, některé investují zodpovědně - jako Čína v Africe nebo jako Německo když postavilo plynovod s Ruskem, a jiné se zadlužují nezodpovědně - jako když si USA půjčuje aby mělo čím splácet ohromný obchodní deficit s Čínou.

0 0
možnosti
RK

R34a19d81i33m 47K34u57n87z

23. 7. 2015 10:58

Demokratické zřízení doplatí na to že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce, a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie

Sokrates

3 0
možnosti
RK

R61a40d37i68m 36K21u65n23z

23. 7. 2015 10:57

Demokracie nemůže existovat jako permanentní forma vlády - může trvat pouze tak dlouho, nežli voliči zjistí, že si mohu dovolit odhlasovat velkorysé výhody na účet státní pokladny. Od této chvíle hlasuje většina vždy pro ty kandidáty, kteří jí slibují nejvíce požitků z veřejných financí. Proto demokracie vždy zkolabuje kvůli nedostatku finanční odpovědnosti... průměrná doba trvání vrcholu velkých světových civilizací byla přibližně dvě století... všechny postupně procházely těmito stádii: od otroctví k víře, od víry k odvaze, od odvahy ke svobodě, od svobody k hojnosti, od hojnosti k sobectví, od sobectví k sebeuspokojení, od sebeuspokojení k apatii, od apatie k závislosti, od závislosti zpět k otroctví.

Alex Fraser Tytler

5 0
možnosti
ŠF

Politici se chovají nezodpovědně. Sledovat dluh v poměru k hrubému domácímu produktu je fatálně nebezpečné. Každá země by měla usilovat o splacení dluhu v době, kdy se jí daří. Žádná země není imunní vůči dlouhodobému poklesu HDP. V tu chvíli je zle. Ale dluhy zůstávají, a schopnost splácet mizí.

2 0
možnosti
Foto

opak je pravdou, nejsou to politici, kteří se chovají nezodpovědně, jsme to naopak my voliči, kteří volíme naše zástupce s tím, že nám zvýší důchody na které nemáme, že nám zvýší počet policistů a jejich platy na které nemáme, že nám zruší spoluúčast u lékaře, tohle je potřeba vidět a ne obviňovat někoho, kdo jen plní zadání

4 0
možnosti
MT

Není to pravda. V ČR se zadlužení zvýšilo. Ale jen proto, protože Babiš použil na smáznutí dluhu, který vytvořil, rezervní fond ČR.

Na analýzu se můžete podívat na stránkách Svobodných.

6 2
možnosti
VS

V79o38j35t35a 31S38u73k

22. 7. 2015 21:51

Vysvetli to negramotum zde na netu ve financnim svete.V[>-]

2 0
možnosti
MB

Jsme Římem před rozpadem, politici úspěšně nutí své voliče opustit platné hodnoty - "Méně mluv, více pracuj a ještě cosi ušetři" .. Nejvíce utrácí ten - "Kdo na to nemá" - Jednotlivec, stát ..

3 1
možnosti
MRB

To máte v podstatě pravdu - obecné předlužení bylo skutečně jednou z příčin, která vedla v 1. stol. př. n. l. ke krizi a následnému pádu římské republiky a později i k pádu impéria. Řešení "dluhových krizí" se táhne dějinami jako červená nit a přesto znova a znova se dostávají k moci psychopati, kterým je to úplně jedno.

Je proto mnoho důvodů konstatovat, že se jedná o zákonitý proces, který vede ke katarzi, které je dosaženo rozpadem těch společenských zřízení, které vyčerpaly své možnosti a jsou následně nahrazeny jinými, životaschopnějšími. Bohužel, tato katarze je provázena hlubokým úpadkem - Řekové to nazývaly ekpyrósis, kdy musí být starý svět spálen, aby mohl vzniknout nový.

3 1
možnosti
LU

Porovnávať 4Q 2014, s 1Q 215, a vyvodiť z toho, že sa vybrané štáty zadlžujú je dosť amatérske.

Napr. Slovensko v 1Q vydáva dlhopisy a tým sa jeho dlh oproti predchádzajúceho obdobia zvýši.

1Q 2014 dlh 57,5%

1Q 2015 dlh 54%

podľa vyhlásenia MF SR do konca roka 2015 dlh klesne na 51%.

1 1
možnosti
MN

..neni se ceho bat, "zdroje" jsou, a proto zadluzovani muze pokracovat ve jmenu "civilizace".

Pomalu, ale jiste jde EU cestou Recka a jedinym moznym resenim bude vznik USE - Spojene Staty Evropske. Muj odhad, rok 2045.

1 1
možnosti
PK

Proč státy nedokáží vyjít se svými příjmy?

Jednak hodně peněz stojí podplácení spoluobčanů, kteří nevytvářejí žádné hodnoty (státní správa, trvale nepracující a další parazité).

Dále zcela neefektivní státní zakázky spolu se stále se zhoršujícím podnikatelským prostředí pro firmy, které nepodnikají stylem Agrofertu.

Společným jmenovatelem této vlády je předseda bez znalosti reálné práce a jeho ministr, který se reálném světě "vyzná".

Dalším faktorem je, že v demokracii má dobře oblečený exkrement větší naději na zvolení než nenazdobená skutečnost.

5 1
možnosti
MT

Nejvetsi zasluhu na tom maji vlady. Absolutne nehorazne plytvani, korupce a rozkradani financi. Prebujela administrativa, byrokrati a jejich podrždeštníci, podržtašci a nohsledove. A pak nam pan Kalousek rekne "ze jsme to prožrali".

3 1
možnosti