Diskuze

Kultovní reklamy: Kožený lákal na desetinásobek. K úhradě spotů se neměl

Divoká privatizační ruleta o majetek za stovky miliard z počátku 90. let minulého století byla první velkou příležitostí pro tuzemský reklamní trh. Stovky investičních fondů potřebovaly svou identitu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

T80o82m36á52š 83P77e83r91t26l

21. 11. 2015 16:38

nakonec mi tam skočilo mopy a kýble VILEDA,proč asi :-)??:-)

0 0
možnosti

Právě ta reklama s Koženým byl důvod, proč jsem do Harwardských fondů nedal ani bod.

Na konci reklamy se totiž Kožený tak divně dravě zasměje jako žralok a to mně odradilo.

Což dneska hodnotím spíš jako chybu,protože kdybych ty peníze Koženému dal a poto msi hned vybral ten destinásobek, desetinásobky Kožený ještě vyplácel, získal bych víc než z jiných akcií, kterým jsem se upsal.

0 0
možnosti

Kultovnější než samotná reklama na Kozla mi přijde skvěle udělaná parodie z české sody.

https://www.youtube.com/watch?v=YTFB7Q3Mtpc

3 0
možnosti

Dodnes si vzpomínám na podobnou reklamu alá Kožený akorát zde lanařili lidi Jiří Suchý s Jitkou Molavcovou, bylo to na Czech Coupon Invest. Zajímalo by mě jestli ti co si tenkrát koupili kuponovou knížku a investovali do tohohle investičního fondu dostali alespoň svůj vklad spátky. Protože o Koženém se mluví pořád, ale o těhle vůbec.

1 0
možnosti

A oni ti lidé ten desetinásobek nedostali ? Dostali. Ale teprve pak zjistili, že ten desetinásobek jsou jen drobky. Kožený byl chytrý a vydělal na blbosti jiných. Na té se vydělává dodnes nejlépe. :-)

9 0
možnosti

Ne všichni desetinásobek dostali. Společnost šla následně v roce 1997 do likvidace, zbývajících 242 tisíc akcionářů mělo dostat cca. 12 000 Kč na původní knížku, ale p.Kožený cenu nikdy nezaplatil a likvidace tedy stále neskončila.

0 0
možnosti

Kožení, Kocábové, Kratochvílové Kellnerové....... se chovali jen tržně. Dokonale využili situace a podmínek které jim připravil katedrový ekonom Klaus a jeho parta. Kde se vzali, tu se vzali, na slovo vzatí odborníci a věrozvěstové. Zhasli, otevřeli dokořán a spustili hru, aniž bylo vykolíkované hřiště a vytvořena pravidla. A také naslibovali modré z nebe, za deset let doženeme Západ, málem slíbili létet pečené holuby až do huby. Místo aby nabídli utažené opasky a práci od rána do večera za málo, abychom dohnali zaostání za vyspělejším Západem.

Dělám do motorek závodil jsem na nich a také je vyráběl, je to i můj celoživotní koníček. Děšlal jsem v továrně ČZ a na vlastní oči jsem viděl, jak byla fabrika rozkradená a vytunelovaná. Motocyklovou výrobu získala italská Cagiva, aniž by donesla jedinou liru. Jen plané sliby. Vzápětí sešrotovala veškeré výrobní zařízení pro Jawu, v ČZ se tehdy vyrábělo 80% komponentů pro Jawu. Ta byla prakticky jen montovna dílů vyrobených ve Strakonicích. Za pár let Cagiva odtáhla, výroba motocyklů zanikla a ještě zanechali dluhy. Tehdy na začátku devadesátých let byla dnešní motocyklová velmoc Čína teprve na začátku, kupovali licence od Japonců a začíbnali pro ně i vyrábět. Dnes jsou velmoci a vyrábí motorky i pro známé japonské a italské výrobce. V Americe když si koupíte skútr Aprilii, je vyroben činskou firmou Jincheng v jejich fabrice v Jižní Americe. Dobře to vím, Jincheng prodávám. A také jiné značky, když novou motorku vyndávám z bedny a montuji, vždy si říkám "Bože, proč jsme toto nemohli vyrábět u nás?".

Ještě bych dodat, že druhou naši motorkovou fabriku Jawa zprivatizoval přebarvený komanč, jistý Gerle který nám za komančů dělal v ČZ technického ředitele a význaqmně se podílel na technickém úpadku tehdejší výroby. Byl to bratr komunistického ministra strojírenství. Přebarení komanči jsou rozlezlí všude a jeden nám prakticky velí.

12 1
možnosti

Jak jen tržně? V.Kožený a B.Vostrý se dopustili několika trestných činů a byli pravomocně odsouzeni k mnoha letům vězení a k náhradě škody. To, že se zdržují v zahraničí, a že tedy trest nenastoupili, na tomto nic nemění.

5 0
možnosti

Málokdo si uvědomuje, že masívní tunelování a rozkrádačky zapříčinili především sami komunisté, když kvůli jejich systému hospodaření bylo nutné provést v 90.letech majetkové přesuny, jež nemají v našich dějinách obdoby. Sami soudruzi či jejich děti se při tom postavili do první řady a často figurovali u mnoha velmi podivných převodů. Nebýt znárodňování, nemuselo být odnárodňování a s tím spojené kolosální rozkrádačky. Na Kubě či v Sev. Koreji už  většina státního majetku skrytě patří prominentům režimu. Až se tam komunismus zhroutí, současní revolucionáři se přes noc stanou největšími kapitalisty - přesně jako u nás.

5 0
možnosti

Zavinili jsme si sami, když jsme přistoupili v roce 89 na Samet. Ti kteří nás drželi za ostnatým drátem, zakazovali cestovat, podnikat i samostatně myslet nás dnes zase ovládají.

0 0
možnosti
Foto

Bylo by možno říci také B už konečně?

Předkolo první vlny mělo trvat 3 měsíce. Tehdy se seriózní fondy pokoušely získat dyky ale do celé té hry se přihlásilo jen 300 tisíc Čechoslováků - fiasko. Fondy měly sjednané relativně nepříliš drahé reklamy na které mohly díky malému počtu diků vydělat. Pak ale Klaus v rozporu se zákonem prodloužil předkolo o další 4 měsíce protože se dohodl s Koženým. Vznikl Harvardský fond s dravou reklamou zaměřenou na 3 mil lidí aby si koupili knížku.

Fondy co do té doby byly museli zintenzivnit reklamu nebo prostě počítat s prohrou (to by bylo asi lepší). Výsledkem bylo že se za reklamu ztratilo celkem asi 15% z očekávaného privatizovaného majetku. Provozní náklady plánované na 2% majetku se díky dalším 4 měsícům zvedly na 15% (přibylo fondů a navýšili se teamy).

Za fatální úspěch politický pro stát a fatální rozkradení majetku tak může jediná osoba a tou je Klaus.

3 0
možnosti

"Já věřím tomu Kocábovi" říkala babička ;-D. Ne ne , nenechala si to vymluvit.

0 0
možnosti

Pamatuji se jak Kocáb tehdy mluvil kdyz prodal TREND ze ho nikdy nenapadlo ze nový správce fondu fond vytuneluje

0 0
možnosti

Viktor Kožený a Boris Vostrý byli pravomocně odsouzeni k mnoha letům vězení a k náhradě mnohamiliardové škody, kterou svým jednáním způsobili bývalým fondům a následně tím i jejich nástupnické společnosti Harvardský průmyslový holding, a.s. - v likvidaci, a tím i jejím akcionářům. Škodu dosud neuhradili, takže cca. 242 tisíc akcionářů dosud marně čeká na ukončení likvidace a výplatu likvidačního zůstatku. Tím ovšem nezpochybňuji skutečnost, že mnozí akcionáři zpočátku desetinásobek dostali, i když v té době byl majetek na akcii až pětinásobný.

2 0
možnosti

Jednalo se o reakci na Jindřicha Nového z 20:31, omlouvám se za špatné zařazení příspěvku.

0 0
možnosti