Diskuze

Dětské vlhčené ubrousky jsou plné chemie, ukázal test MF DNES

Dětské vlhčené ubrousky jsou mezi rodiči malých dětí stále oblíbenější. Test MF DNES však ukázal, že je s nimi potřeba zacházet obezřetně, neboť jsou nasycené mixem chemických látek, které mohou mít pro dětskou kůži při příliš častém užívání dráždivé a­ alergenní účinky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

debatu o tom, zda děcko utírat ubrouskem nebo umývat vodou bych rozsekl asi takto: obvykle používám ubrousek, ale občas je rozsah "zasažené oblasti" natolik velký, že na ubrousky kašlu a nesu potomka pod sprchu i s oblečením.

0 0
možnosti

a to jde i jinak? namočený hadr ve vodě, hlava umytá březovou mízou a nakrájená cibule na šlapky nohou proti únavě....no jo takhle to taky jde ale tohle je rychlejší a kdo chvíli stál už stojí opodál-to musí přece pochopit každé nemluvně....

0 0
možnosti

J60a87y 92M84a17r46t

19. 9. 2015 4:35

Doporucovala bych novym maminkam zkusit vlhcene ubrousky nejdrive na sobe - a tim myslim v mistech kde by temito ubrousky utiraly sve dite. Nektere vlhcene ubrousky doslova pali jak jsou napustene chemikaliemi, deodoranty, alkoholem etc. a kdyz si uvedomite, ze dite ma plet jeste citlivejsi nez dospely, a nejcitlivejsi kde ho utirate, musi to byt opravdova muka. 

Totez natirat vazelinou ci kremem opruzene dite.  Toto se da delat jen jako prevence.  Krem totiz chrani plet and blokuje vlhkost z venci. V pripade, ze je jiz pokozka ruda a bolava, krem ci vaselina  jen brani pristupu vzduchu a hojeni.  Udrzujete palivy pocit a bolest pod kremem ci vaselinou.  Pudr ci skrob naopak vysusuje a tim pomaha hojeni opruzeneho miminka.

1 1
možnosti

Neni krem jako krem. Neosetrovat uz opruzeny detsky zadek nicim - tim udelate svemu diteti bajecnou sluzbu. :-/

3 0
možnosti

Tím "plné chemie" myslíte spíše vědní obor, nebo učební předmět na základní či střední škole? Není mi úplně jasné, jak můžou být vlhčené ubrousky plné vědního oboru s jeho podobory, například organické chemie, biochemie, anorganické chemie, analytické chemie, apod. Případně si tak nějak nedokážu představit, jak někdo může dostat třeba dvojku z chemie v dětských ubrouscích. Autor článku tedy měl spíše na mysli "chemikálie". Je to škoda, když někdo, pro něhož má být jazyk řemeslem, své řemeslo ve skutečnosti neovládá.

0 6
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti

Tak dlouhou túru mimo tekoucí vodu, to snad ani padesátileté prvorodičky nemohou myslet vážně ... Vlhkou, spíše mokrou, plínku jsme měli v igelitce vždy při ruce a naši tři potomci rozhodně nebyli špinaví... A voda se vždy poblíž dala objevit nebo byla v petce v tašce.  Holt nová doba nese lenost !

3 0
možnosti

Používáme pouze na výletech (v autě, v parku) či dovolených. Jinak samozřejmě myjeme vodou. Nechápu, kdo používá tyhle chemický ubrousky 10x denně pro novorozence... Matky bez mozku.

1 1
možnosti

já s nimi utírám prach..nábytek se po nich krásně leskne .... a kliky u dveří...

0 0
možnosti

Klasická mokrá žínka, která se používala za nás, je bez chemie.

0 1
možnosti

To je jasné, že je to plné chemii, jinak by tento zázrak nepřežil ani jeden den

1 0
možnosti

J24a30n 87C27h64o57b21o80t

17. 9. 2015 13:14

Proč v testu nejsou jedny z nejpoužívanějších v Německu  - značka Penaten? 

My s nimi odutírali obě děti - jsou vlhké tak, že dobře čistí, ale nemastí, nemokří a nepění. Také nejsou příliš tlusté,takže člověk má při utírání  100% cit v prstech. 

Každé jiné, které jsem kdy zkusil, byly v něčem horší.

1 1
možnosti

No moje děti (3) to přežily ve zdraví. Akorát jsme nevěděli, že se to nesmí házet do WC a tak jsme si trochu zahnojili septik. Teď už jsme poučení, septik je vyvezený a veškeré vlhké ubrousky házíme do koše ;-D

1 0
možnosti

Proboha, do WC.... To snad napadne jenom vás.

1 1
možnosti