Diskuze

Nejvíc miliardářek je v Číně. Vede královna dotykových displejů Čchün-fej

V Číně žije nejvíc miliardářek na světě. Jejich bohatství je v současnosti trojnásobně vyšší než hodnota majetku miliardářek v USA. Většina takto bohatých Číňanek navíc ke svému jmění přišla svojí vlastní činorodostí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Pane Raschi, chápu, že pakliže jste čínštinu nestudoval, tak nepoznáte rozdíl mezi anglickou transkripcí (tzv. Wade-Giles) a oficiální čínskou transkripcí Pinyin, ale pakliže píšete články o Číně, tak byste se v tomhle mohl dovzdělat. 

V těch závorkách je totiž čínská transpkripce Pinyin. Wade-Gilesova se dnes už skoro nepoužívá a to ani v AJ mluvících zemích. Jen Češi tvrdošíjně trvají na české transkripci. ;-)

1 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
1 1
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
0 1
možnosti

Pro mne je stálým vzorem kolega, který po revoluci 1989 se svou rozviklanou Škodovkou a celoživotními úsporami 20.000 Kč, založil dodnes fungující cestovní kancelář ! U Číny zase platí to, že pokud se chcete stát milionářem, (tím kolega není), musíte vstoupit do Komunistické strany ! ...

0 0
možnosti

Ne Číně je hlavně fajn to, že pokud chcete zbohatnout "po česku", tedy kradením a úplatky, tak vás dříve či později popraví.

0 0
možnosti

Na zbohatnutí této miliardářky se podílí každý z vás, protože kupujete mobilní telefony s jejím displejem.

Každý z Vás z té paní má výhodu. A na rozdíl od miliardářů typu Kellner, Babiš, Chrenek, Bakala a dalších její bohatství nepochází z eráru spravovaného ministry typu Kočárník, Tošovský a pod.

2 1
možnosti

Jejich bohatství pochopitelně z eráru pochází, protože množení nekrytých peněz je ryzí jev státem vlastněné měny. A dnes se úvěruje výhradně z nových peněz, dochází tedy k jejich znehodnocovaní a nedobrovolný sponzor těchto miliardářek je každý (daňový poplatník), který nevyužívá ve velkém nebo vůbec výhod úvěrů, takový člověk kvůli tomuto systému jen ztrácí.

1 0
možnosti

V Číně stále nekončí akciová bublina způsobená tím, že akcie nakupují snad už i malé děti. Tomu pochopitelně odpovídá i raketový růst jmění mnohých současných miliardářů v uplynulých letech. :-/

0 0
možnosti

Od té doby,co je Hong Kong opět součástí Číny,rychle pochopili jak NAHRABAT

a zavládl zde nejtvrdší kapitalismus na světě,

pod taktovkou komunistů !★⭐

1 0
možnosti

Mno, s Hong Kongem bych to nutně nespojoval, ale jinak Čínský kapitalismus je dost podobný tomu, jaký byl v USA nebo Evropě v 19 st.

0 0
možnosti

Nevim, nebyl to spíš Hong Kong? Což je sice formálně Čína, ale všichni víme jak to bylo ještě nedávno a jak to je dnes.

4 0
možnosti

Také bych si tipl, že spousta boháčů se bude rekrutovat z Hong Kongu.

0 0
možnosti

Čchün-fejk

To bude čínská kvalita. ;-D

0 3
možnosti

Vzdělanost zdejších novinářů je tak zatraceně nízká, že je dětsky snadné zpochybnit jejich texty!

"...Většina takto bohatých Číňanek navíc ke svému jmění přišla svojí vlastní činorodostí..."

A co odlišuje od zbytku světa Čínu, že tam je nejvíc miliardářek s takovým náskokem? Že by tolik rýžových polí? Komunistická vláda? Co tedy?

Ano, je to "tisk" peněz, který se tam provádí více, než jinde na světě!

Vydělá si bezdomovec vlastní činorodostí 5000 Kč, když mu je hodím do klobouku? Sotva to tak lze říci. A stejné je to i u těch "činorodých" miliardářek ;-).

2 0
možnosti

Ty opravdu jsi na hlavu ,a nebudu vysvětlovat proč ,stejně by jsi to nepochopil.

0 1
možnosti

Tak to je fakt sranda. Po letech různých feministických kvót pro ženy a dalších bruselských experimentů se nakonec ukáže, že nejvlivnějších jsou ženy v (údajně) totalitní Číně.

4 0
možnosti

Je to logický důsledek několika věcí - jednak odkazu Čínského komunistického zřízení, kdy se zdůrazňovala jak rovnost mezi třídami tak pohlavími. A hlavně faktu, že Čínské ženy jsou mnohem víc hlavou rodiny než na západě. Ač tu převažuje fáma o poslušnosti asijských žen, tak faktem je ten, že v Čínských rodinách má velice často hlavní slovo žena, která rozhoduje o rodinných financí. To se logicky promítá i do ekonomiky.

0 0
možnosti