Diskuze

Amatérské ubytování v Česku se stává hitem. Levné noclehy vadí hoteliérům

Přes webovou službu AirBnB je v Česku v nabídce ke krátkodobému pronájmu přes osm tisíc bytů či pokojů. Meziročně jejich počet vzrostl o 84 procent. Díky výhodným podmínkám se původně amatérská služba rychle profesionalizuje. To čím dál tím víc vadí klasickým hoteliérům.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Někdo chce za 30 euro pokoj s 20m2 v hotelu se zlatýma klikama na WC. Někdo jiný chce za 30 euro byt se 60m2, postelí a koupelnou a nic víc. Proč by měl člověk platit za služby, které nevyužije nebo nechce využívat?

0 0
možnosti

T93o25m18á51š 52R68ó27t88h

8. 12. 2015 10:35

o to vůbec nejde, představte si rodinej penzion vs. rodinej dům přes AirBnB,

je nějakej důvod proč by neměli mít stejný podmínky?

0 0
možnosti
Foto

hotel má přísnější pravidla, tudíž by i jejich služba měla být kvalitnější. Pokud zákazník tuto kvalitu chce, zaplatí si hotel. Pokud nechce, ubytuje se v AirBnB. Někdy chci vířivku, bazén a pivo v nablýskaném baru za 80, někdy prostě nechci. A pan Stárek a celá hotelová lobby se s tím musí smířit. Nebo si fakt mysleli, že postaví hotel za miliardu, najmou 10 ukrajinských pokojských a pak už se budou jen koupat v penězích? 8-o

0 0
možnosti

T14o43m70á92š 97R13ó77t63h

8. 12. 2015 10:33

nejde o hotely ale o ubytovací zařízení která mnohdy poskytujou úlně stejný služby jako AirBnB ale podmínky maj jiný,

ať si zákazník vybere co mu vyhovuje ale ať je ta konkurence fér

0 0
možnosti

Teoreticky by měl být hotel levnější vzhledem k úsporám z rozsahu. Pokud to tak ovšem není, pak je někde chyba. Host pak hledá výhodnější variantu ubytování v soukromí, kde může být výhodou individuální přístup. Největší předností soukromého ubytování je krátkodobé nebo sezónní zvýšení ubytovacích kapacit při konání velkých akcí v okolí.

1 0
možnosti

teoreticky ano, kdyby měli všichni stejný podmínky

0 0
možnosti

Mam s timto zkusenosti z NY a z Parize. oboji na dolni hrane unosnosti (qualita bydleni a organizace) .

0 0
možnosti

Tak to se velmi mýlíte. Pronajímám také přes airbnb byt a mám živnostenské oprávnění, platím za hosty lazeňské poplatky , podnikatelskou sazbu za odvoz odpadu, hlásím ubytované na cizinecké policii a platím z tohoto příjmu daně. Mám i penzion se 16 lůžky a tak mohu posoudit proč stále více hostů dává přednost bytům před hotelem. Je to často větší pohodlí, originalita a možnost žít chvilku jako místní. Hlavním důvodem je myslím mnohem osobnější přístup hostitele a pro majitele bytu je naoplátku k fin.zisku bonusem respekt hosta ( neboť i ten je v systému airbnb po své návštěvě hodnocen) A proto všechno AIRBNB tak skvěle funguje.

6 0
možnosti

R^ A proto je službám typu AirBnB nesmysl házet klacky pod nohy ve stylu "rozbijeme stroje, aby lidé měli práci" ;-).

0 0
možnosti

a co brání penzionům a hotelům se tam také angažovat?

"zkolaudovat hotel nebo byt je rozdíl" .. kde to vzali? v ceně bytu je i jeho kolaudace ne? ty byty jsou často v lepším stavu než hotely. hlavně co se hluku týče.

srovnávat Hilton apartmá s malým bytem nejde. ovšem když si pronajmu luxusní byt který stál 30 mega, tak bude cena možná vyšší než v hotelu.

to by měly velké hotely nadávat na ty malé s malými pokoji, a bež recepce ale jenom automatu místo nich.. např. BB hotel...

vypadá to na ochranu velkých firem proti malým lidem a malým firmám. vypadá to delší dobu, že se začíná bojovat proti OSVČ, nyní i proti malým firmám. Stát chce aby tady byly jenom mega firmy typou čez a agrofert a mohli nám diktovat kolik si můžeme vydělat měsíčně.

4 0
možnosti

zkolaudovat byt nebo ubytovací zařízení je rozdíl,

angažovat se jim nebrání nic, chtěj jen stejný podmínky

0 0
možnosti

To by mě zajímalo, jestli lidé nabízející tuto službu platí řádně daně z toho co vydělají (.. nebo nemusí)? Musí mít živnostenský list? Jsem jen zvedavý, ve článku jsem se to nedočetl a klidně bych toho také využil, nic proti tomu nemám jako cestovatel

0 0
možnosti

Příjem musí zdanit tak jako tak, tedy nejde-li o příležitostný příjem. Je jenom rozdíl, jak to daní. Ti pronajímatelé (hostitelé), kteří to dělají pod živností na ubytovací služby to daní jako OSVČ, ti, kteří pronajímají, podnajímají na základě nájmu to daní jako příjem z pronájmu nemovitostí. Pokud to děláte jako ubytovací službu, musíte mít ŽL (volná živnost), pokud pronajímáte, ŽL mít nemůžete. Vše má svoje pro a proti.

0 0
možnosti

J92a17n 60S15l93a29d30k16y

7. 12. 2015 16:21

chapu, ze to nekdo vuziva mimo velka mesta, kdyz siroko daleko neni hotel, ale v Praze? proc platit 500 za privat, kdyz se da sehnat hotel za takovou cenu...

0 1
možnosti

někdo to má radši

1 0
možnosti

Tohle mi přijde asi tak "skvělé", jako půjčování osobního automobilu. Nehodí se to ani pro študáky, kteří by potřebovali dlouhodobější levnější ubytování, takže další služba o ničem. Jiná situace je, pokud má majitel nemovitosti i zvlášť domek pro hosty, který může pronajímat, to je o něčem jiném.

0 4
možnosti

My jsme byli přes Airbnb v Itálii a bylo to lepší než hotel a navíc daleko levnější. Nedivím se, že se to lidem tolik líbí.

O našem ubytování jsme i něco natočili, tak kdo by se chtěl mrknout, budeme rádi.

https://www.youtube.com/watch?v=usbJGx1IVS8

1 0
možnosti