Diskuze

Levné hypotéky zvyšují ceny bytů. Podívejte se, kde a o kolik

Loňský rekordní zájem o hypotéky se projevil v růstu cen secondhandových bytů. Jak se loni změnily ceny bytů v panelových i cihlových domech ve vašem krajském městě, se můžete podívat v mapce. V tabulce potom najdete, zda u vás meziročně pořízení průměrného bytu na hypotéku zlevnilo, nebo zdražilo.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Docela hezky paradox - nejhure se prodavaji byty, kdyz jsou ceny dole. Jak jdou ceny nahoru, neni o zajemce nouze.

0 0
možnosti

Lidé zapomínají, že ty výhodné hypotéky budou výhodné jenom do první fixace, zatímco napálená cena zůstane.

Pak bude někde dost smutno ;-)

0 0
možnosti

Tak dá jina banka.

0 0
možnosti

Státní rotačky na peníze jedou na plné obrátky, za pár let inflace sežere úspory, takže lidé chtějí nějak zachovat svůj majetek.

1 0
možnosti

Máte pravdu, koupit nemovitost na Praze na Vinohradech jsou zřejmě dobře uložené peníze.

Ovšem zadlužit se hypotékou, postavit 30 km od Prahy a myslet si že vám dluhy umaže inflace (zdražení potravin, energií,...) je ekonomický nesmysl, i když široce a velmi účelově rozšířený.

0 0
možnosti

Ja je chapu ale myslom ze to neni dlouhodobe udrzitelne. Ten nedostatek je videt uz ted v te Plzni. A brzy bude i jinde...

0 0
možnosti

No, a kdy začnou developeři stavět i jinde, než v Praze? Ceny mimo Prahu budou asi muset dál růst, aby se to vyplatilo, vždyť kolik se postavilo nových bytů mimo Prahu za posledních 20 let? A naopak Praha - tady se staví pořád, a nyní ještě víc - kdo v tom bude bydlet? Za ty současné ceny?

1 0
možnosti

a kde by měli stavět? Ústecký, Karlovarský, Moravskoslezský kraj se vylidňuje. Největší příchody jsou právě do Prahy, Středočeský kraj. Staví tam, kde je poptávka. Počet ležáků se snížil- počet obyvatel ČR mírně roste díky imigraci

0 1
možnosti

Je to bublina jako hrom,až to bouchne tak se z toho pose.rem.Před 15 lety jsem koupil byt za 450 tis,dnes bych za něj od nějakýho blázna s hypotékou dostal 1.5 mio,co tím chci říct je to,že na ten byt jsem byl schopný našetřit sám,dnes už bych to nezvládl,ten růst cen realit je uměle vyvolený dostupností hypoték,dostane ji kde jaký jouda,někdy mi přijde že kdybych si za ten svůj byt řekl třeba o 3 mio,tak ten trouba s hypo mi je klidně dá,lidi vůbec nepřemýšlejí,je tu nepoměr mezi tím jak roste cena těch realit s růstem platů,protože jinak bych ve stejné profesi jako před těmi 15 lety kdy jsem ten byt kupoval musel vydělávat podle toho vzorce trojnásobek a to opravdu nevydělávám a myslím že tak stoupla mzda málokomu.Ty ceny těch nemovitostí musí mít přece nějaký reálný základ.:-/

3 0
možnosti

Před 15 lety byly úplně jiné výplaty.

1 4
možnosti

a ještě jedno varování - na stáří se nemovitostí nezajistíte, nebudete mít komu svuj 30 let starý byt nebo dům prodat:

"V Česku je přes půl milionu prázdných domů a bytů

Podle britského listu The Guardian v Unii zeje prázdnotou přes jedenáct milionů bytů a domů. Španělsko s 3,4 milionu neobydlených nemovitostí drží rekord, v závěsu za ním je Francie s Itálií, v nichž podle odhadů místních statistických úřadů nikdo nežije ve dvou milionech bytů a domů.

Následuje Německo s 1,8 milionu prázdných nemovitostí a například ve Velké Británii se odhaduje okolo 700 tisíc neobydlených domů a bytů. Podobně je na tom i Česká republika, v níž podle údajů statistického úřadu z loňského podzimu nikdo nebydlí ve více než 620 tisících nemovitostí.

2. března 2014 1:00

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/levne-byty-cwp-/stavba.aspx?c=A140227_163341_stavba_web";

5 0
možnosti

To ale nechapete uplne presne smysl tohoto zajisteni - bydlet ve svem a neplatit ve stari najem. Jinak odhadovat prodej/cenu nemovitosti za 20-30let je nesmysl.

3 2
možnosti

jj, podobně tomu bylo i ve Španělsku:

"Vlastní bydlení si na lehce dostupnou hypotéku pořídila většina Španělů. Rodiče kvůli obavám z budoucího růstu cen nakoupili byty i pro své děti. Spousta peněz v nemovitostech byla čistě spekulativních, investoři chtěli vydělat na oblibě Španělska jako výminkové destinace pro britské a německé důchodce. Spoléhali se i na turisty, ale jejich počet s rozjezdem globální krize prudce klesl. "Tady v Murcii před dvaceti lety bylo jen jedno golfové hřiště. Za boomu jich vyrostlo patnáct. Nikdo neví, co s nimi budeme dělat," ukazuje příklad "budovatelského" šílenství García Solones.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/krize-podrazila-spanelsku-obe-nohy-stavebnictvi-i-turistiku-petina-obyvatel-nema-praci-gut-/zpr_archiv.aspx?c=A100303_202653_kavarna_chu";

Evropu straší 11 milionů prázdných bytů. Rodiny s dětmi žijí na ulici

2. března 2014 1:00

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/levne-byty-cwp-/stavba.aspx?c=A140227_163341_stavba_web

4 0
možnosti

Díky hypotékám je to jen nafouklá bublina, která při další krizi ihned splaskne viz. USA. ;-) Jinak ceny drží na hoře realitky, které jsou tak zadlužené, že jim musely pomoct banky snížením úroků na hypotékách. Banky totiž měly spočítané, že kdyby nezasáhly tak by celý trh s nemovitostmi šel k šípku. :-P EURv Nejvíce by to postihlo Prahu a tak všichni zapracovaly, aby v Praze bylo opět blaze.

2 0
možnosti

Cenu peněz určuje hlavně CB svými základními sazbami a z toho se vše odvíjí.

1 0
možnosti

Ach, zase "dražší ceny"

4 0
možnosti