Diskuze

Evropa začíná boj s korporacemi, aby získala biliony na daních

Evropská komise představila soubor návrhů, které mají členským zemím EU usnadnit boj s daňovými úniky v nadnárodních firmách. K plánu, který omezí daňové optimalizace, se připojilo i Česko. Evropské země za současného stavu přijdou na daních o dva biliony korun ročně.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LP

To měla dělat od samého počátku. Místo toho se věnuje blbostem a pak to takto dopadá. Včera bylo pozdě.

0 0
možnosti
MT

Nejdříve do nich naflákají miliardy a pak něco chtějí zpátky - EURv.

0 0
možnosti
DP

Malé ryby se chytají lehce, protože neumí dobře plavat. Ale velké ryby? A o tom to je - pro finanční správu je vždy jednodušší posvítit si na malého podnikatele a řešit knihy jízd, než na nadnárodní korporace provádějící tzv. daňovou optimalizaci. Zajímat se o tisíce, to by jim šlo, ale o milióny, nedej bože o miliardy?

2 0
možnosti
DR

To je tady v diskusi zase brekotu. Vypadá to, že se tu sešli všichni spoluvlastníci a akcionáři korporací. Neplačte, zisky budete mít stále vysoké. Alespoň do doby než přijde nějaký krach na burze.

1 0
možnosti
MT

Víte, kolik si banky vydělají v době krize? Tedy ty obrovské?

0 0
možnosti
JS

Obávám se, že to dopadne stejně, jako když p. Babiš vyčíslil před volbami, že nám uniká na dani v ČR cca 200 mld. Kč ročně a on po volbách napraví. Jak to dopadlo?

Protlačují se pokladničky, které mají vybrat asi o 4 mld. Kč. Kolik nových úředníků a nákladů státu si zavedení pokladniček vyžádá nikdo neví.

Jak efektivní bude v tom směru asi EU v čele se socialisty Junkerem, Schultzem a dalšími neomylnými v Bruselu (nebo Štrasburku, nebo Luxemburku)???

1 0
možnosti
JS

J20a54n 23S87t56e67h36l94i85k

28. 1. 2016 20:48

To je nějaký omyl , né? Vždyt posledních 25 let jdeme opačnou cestou . To znamená snižujeme daně korporacím a zvyšujeme spotřební daně lidem . Nebo jsme to dělali doted špatně ?:-(

4 0
možnosti
MJ

Logika tam není, kde se "tvoří" zisk, tam není. Dokonce EU to zmateně za běhu prohazuje.

Horší je ta šílená byrokracie okolo všeho. Když vám někdo zlomyslný ve Finsku klikne na váš online shop stránky a koupí si z nich třeba vaši fotku za 50Kč.

V tom okamžiku jste povinen zjistit, zda je to plátce DPH (nevadí, že vy nejste), a pokud NE, tak mu naúčtovat správné finské DPH na fotky a vytáhnout z něho nenápadně dvě nezávislé a nekonfliktní informace o tom, že je z Finska, naúčtovat mu DPH, zaregistrovat se k DPH ve Finsku, odvést DPH do Finska bankovním převodem a držet údaje o tomto člověku 10 let kvůli kontrole.

4 0
možnosti
Foto

Zapomnel jste, ze se jeste musite spravne zaregistrovat na urade na ochranu osobnich udaju, abyste vubec mohl data o klikateli prijmout a zpracovat.

0 0
možnosti
JL

Co je to platné, když firma A dováží nějakou surovinu mimo EU od firma B. Firma B ji nakupuje od někoho kdesi mimo EU. Firma A i firma B mají stejného vlastníka, jen firma B sídlí v daňovém ráji a oficiálně je vlastník "nedohledatelný". Tedy firma A vytváří zisk v nějaké zemi EU a a firma B cenou suroviny určuje výši zisku firmy A. A aby to bylo pikantnější, tak firma A požádá o dotaci.

1 0
možnosti
VL

V90á93c62l92a63v 32L89a40d44a

28. 1. 2016 19:17

A nejlépe obojí, vždycky je snazší hledat chybu u druhých než u sebe

0 0
možnosti
MK

Jak se pozná, kde Google tvoří zisky? Je to a) v místě kde zákazník odklikne objednávku (třeba v Česku), nebo b) v místě kde ji přijme a odpoví na ni firemní server (třeba na Bermudách) ? Logická úvaha říká že b) je správně.

0 0
možnosti