Diskuze

Sdílená ekonomika už dává práci pěti milionům Britů. Má i své nevýhody

Ekonomika sdílení se ve Spojeném království stala oblíbeným způsobem výdělku. Digitální věk a aplikace nejrůznějších druhů přináší více svobody a flexibility. Zároveň však znamenají nestálou pracovní vyhlídku nebo konec placené dovolené. V Británii už tzv. „uberizace“ živí kolem pěti milionů lidí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PS

To smeruje k tomu komunismu. Problem nastane az dojdou prachy tem co zjij z toho pronajimani a sharovani - to si pak budou pronajimat mezi sebou v te sharovane ekonomice. A budem vsichni vsechno sharovat dohromady. Asi jsem uz starej, ale nemyslim si ze to je cesta.

0 0
možnosti
HP

H15o62n46z87a 70P76o84s87t

17. 2. 2016 9:25

A stát už jistě přemýšlí jak to co nevíce zdanit, pokud to nejde zdanit, tak to zarazit.

0 0
možnosti
MH

Počítali do této sdílené ekonomiky i holky z východu a jiných lokalit ... ?

0 0
možnosti
JC

J85a87n 91C26e54p49e25k

17. 2. 2016 8:17

Podle průzkumu PwC až tři čtvrtiny dotázaných mladých lidí preferují spíše zážitky před vlastnictvím věcí.

To mi říkal kamarád, že kdyby vyhrál ve sportce milion, tak pojede na cestu kolem světa místo toho aby splatil část hypotéky. Radši to utratí za měsíc a pak bude o to žít déle s dluhem na krku. Ale jeho boj.

0 0
možnosti
VS

Byl bych v klidu, stejne nevyhraje:), pokud vubec sazi:)

1 0
možnosti
JB

no hlavně jak do toho všeho zapadá EET? EET je vlastně taková poslední kapka pro všechny co umí zapnout PC aby se uberalizovali... jestli je to dobré... uvidíme

1 2
možnosti
VS

Jakepak sdileni, vzdyt je to klasicky pronajem...:)

6 0
možnosti
PM

Tak zrovna Uber pronájem určitě není..

0 1
možnosti
DN

Proboha jen ne pravidla!

Zase "odborníci" (čili socialisté a etatisté všeho druhu) neradi vidí, že něco funguje, výborně funguje, a oni se na tom nemohou přiživovat, takže se to budou snažit "opravit" a jak to vždy dopadne, toho je historie plná!!

17 3
možnosti
JB

http://www.airbnbhell.com/

tak jen pro začátek - bude vám něco odcizeno - žádná odpovědnost.. služba není co by to mělo být tak vám nikdo peníze nevrátí... atd... nevím jestli se dá generalizovat, že vše je OK

3 1
možnosti
RS

:-) to se mi líbí také... zjistil jsem, že cokoliv, co člověk vlastní, je zároveň i přítěž. Na druhou stranu je však jasné, že někdo ty věci vlastnit a udržovat musí, jinak by nebylo co sdílet...

3 0
možnosti
JP

no jasne, takze vlastnit mohou ti ostatni, a vy budete jenom vyuzivat, pokud mozno bezplatne, nemam pravdu ? ;-)

0 0
možnosti
OL

Třeba to funguje jen proto, že to stát nereguluje. Až to začne stát regulovat, cpát na to krkolomné paragrafy, tak to půjde do háje. Jinak neznám nic, co fungovalo a po zásahu státu to začalo fungovat ještě lépe.

19 2
možnosti

Bez pravidel nefunguje nic.

2 1
možnosti
DB

Chybí jasná pravidla

Odborníci se shodují na tom, že sdílená ekonomika by měla dostat jasná pravidla.

Zdroj:http://ekonomika.idnes.cz/sharing-economy-zaziva-boom-d1j-/eko-zahranicni.aspx?c=A160216_125119_eko-zahranicni_chrs

tak tohle je velmi chutné. Pokud se dobře pamatuji, tak pravidla znamená regulaci. A pokud se dobře pamatuji, tak jistý Klaus byl šíleně mohutně proti jakékoliv regulaci trhu a hlásal jako jediný model volný trh. A zde najednou vidíme, jak se ten pán strašně mýlil. Byl hloupý?? Asi nejspíš ne, Tak proč to tady lidem mlátil do hlavy? KDO HO za TO PLATITL, A KDO Z TOHO MĚL PROSPĚCH, že nám tady vyprávěl nesmyslné pohádky. A jak dlouho to ještě bude trvat, než si lid od jeho ekonomických nesmyslů vyčistí hlavu??

0 9
možnosti
PK

P40e14t68r 94K60o23v34á18ř

16. 2. 2016 16:17

co to melete? Vazne chcete srovnavat Klause v dobe transformace CR z CPE na trzni ekonomiku s situaci ve Velke Britanii o 25 let pozdeji? Mimochodem, v trznim prostredi je regulace cesta do pekel a trzni sily vyresi spoustu problemu, ktere se regulatori marne snazi svazat pravidly. Regulace totiz funguje pouze v pripade, ze respektuje trh a jeho fungovani.

9 0
možnosti