Diskuze

Městem miliardářů je nově Peking. Boháčů v New Yorku moc nepřibývá

Čínská metropole Peking předstihla co do počtu dolarových miliardářů americké finanční centrum New York, který v tomto žebříčku až dosud dominoval. Uvedla to ve středu šanghajská firma Hurun, podle níž bylo loni v Pekingu 100 lidí s majetkem za miliardu (přes 24 miliard Kč) a více dolarů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VS

Úroveň hustoty miliardářů v km čtverečním je typicky přímo úměrná úrovni množství, jakým vláda "tiskne" nekryté prachy.

0 0
možnosti
OB

jenomže Čína má 4 krát tolik obyvatel co USA, takže když si tohle člověk uvědomí a spočítá, tak USA je na tom nesrovnatelné lépe než Čína. V Číně je komunismus jako státní ideologie, ale jinak tam vládně silný kapitalismus, mnohem větší než v Evropě. Tam prakticky neexistují sociální dávky a různé podpory, tam opravdu platí nemakáš = umřeš na ulici. Komunismus ovládá média a nejvýznamnější státní podniky, kde má výlučný anebo majoritní podíl čínský stát ( = komunistická strana). Cílem těchto podniků je skupovat světová aktiva, jelikož podíl exportu neustále klesá, tak si Čína těmito nákupy zajišťuje budoucnost a díky Západu, který jim tam přenesl produkty a udělal z ní továrnu světa na to má peníze. Čínské devizové rezervy jsou přes 3 bilionů dolarů a taková perlička - neustále klesají, něco spolkly intervence kvůli RMB a něco jako finanční injekce pro tamější burzy, které se hrozivé propadly, ale hlavně investují po celé světě a kupují know how, patenty a nejenom suroviny, ale i zpracovatelé, prostě celé články výrobního procesu až po obchodní celky...

1 0
možnosti
JC

J46a73n 63C45e78p48e79k

24. 2. 2016 12:02

Jak mohou být v krásné Komunistické zemi miliardáři s takovým majetkem? Vždyť dle soudruha Grebeníčka by všichni měli mít stejně a vše by mělo být všech. Tak že pokud nějací jsou, tak celá Čína jsou samí miliardáři.

0 0
možnosti
VS

To byl byl právě ten ideál, kterého chtějí socialisté docílit a tomuto ideálu se právě říká komunismus a ten je realizovatelný max. někde na nějakém kavárenském dýchánku. To, co máš na mysli, je určitá forma socialismu. Nějakou mají v Číně, nějaká je u nás, jiná byla u nás v letech 1948 - 89 (tam vlastnil stát všechny výrobní prostředky) atd. Tyto socialismy mají jen velmi omezenou životnost (dost ovšem záleží na okolním prostředí kolem socialistického státu). A, to je nyní pro tebe asi podstatné, ŽÁDNÁ ROVNOST V NICH NEEXISTUJE!

0 0
možnosti