Diskuze

Čínské miliardy mají přínosy. Ovšem i rizika, píše list Financial Times

Čínské peníze se z Číny valí do čehokoli od obytných nemovitostí po výrobce průmyslových hnojiv a vše nasvědčuje tomu, že tento trend ještě zrychlí. Světové a státní instituce, především vlády v západních zemích, ale na takový příliv peněz nejsou připravené, napsal v komentáři ekonomický list The Financial Times.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Cina je primitivni a dravy kapitalismus svazany komunistickym retezem. Pri kazdem zachvatu kapitalismu se sejde UVKS Ciny a zkouma, zda je tento zacvat nebezbepecny pro komunisty same, kteri maji od retezu klice. Pro Cinany to ma fatalni nasledky. Nicim jinym, jen komunistickym retezem regulovany hospodarsky system vykoristuje hanebne sve obyvatelstvo, a komunisti obyvatelstvu jeste berou svobodu. A tento system ma byt v civilisovanem kapitalismu USA a EU nas zachrance ? A to nejhorsi nakonec: tihle Cinane maji sklon k nevazanemu hegemonismu a porusovani vsech pravidel, ktere civilisovana spolecnost ma.

0 0
možnosti

Takový nic moc neříkající komentář. Rád bych znal přínosy čínských investic. Co z toho, že tady něco koupí? Třeba Korejci tady vybudovali výrobní podniky. A k rizikům řadím jednoznačně Bank of China. Ta v klidu umožňuje praní špinavých peněz.

6 1
možnosti

Jestli jsem to dobře pochopila, tak investice čínských firem v zahraničí, je riziko hlavně pro Peking, odkud ty peníze mizí. Pro nás je to tedy jednoznačně pozitivní.

1 6
možnosti

Tam je riziko na obou stranách - pokud investujete kvůli vidině zisku, budete svoji investici zvelebovat, protože to pro splnění svého cíle potřebujete. Vyhrávají všichni.

Pokud investujete za účelem vyprání peněz, je jediným cílem vytáhnout z investice prachy, než to spadne, klidně s mnohaprocentní ztrátou. Ztrácejí opět všichni.

6 0
možnosti