Diskuze

Češi vstoupili do energetické revoluce, představují „chytrou“ baterii

Do energetické revoluce, která přinese nižší závislost na velkých elektrárnách, se s vlastním vývojem vrhli i Češi. Plzeňská firma NetPro představila vlastní systém, který vyrobenou elektřinu uloží k pozdější spotřebě do baterie umístěné třeba v garáži. Dosud většímu rozšíření baterií do domácností bránila hlavně jejich cena, ta má ale klesat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Problém je cz legislativa, ta neumožňuje prodat něco z pretoku fve sousedovi. Stat háže klacky pod nohy všem drobnym fotovoltaikum

0 0
možnosti

Jen zoufalci dnes ještě přemýšlejí o dostavbě jaderných elektráren...obnovitelný vývoj to do 15 let převálcuje...hurá a to zřejmě i bez N. Tesly

Kdo naslouchá Přírodě má právo sdílet její moudrost,kdo se jí snaží umlčet nemá právo být její součástí.PŘÍRODA - jako vykonavatelka Pravdy na Zemi

Děkuji, že je nám umožněno nést v nejkratší možné době odpovědnost za naše myšlenky, slova a činy...

0 1
možnosti

Nepochopil jsem, co je na tom chytrého. Normální UPSka s lepší baterií. Nebo mi něco uniklo?

0 0
možnosti

P37a22v84e55l 84Š66m54í69d

4. 5. 2016 14:27

Dokud někdo nevymyslí úplně novou geniální baterii, nemá ten projekt velkou budoucnost. Ceny lithia stoupají, náklady na těžbu rovněž a největší zásoby jsou v nestabilních oblastech. Požadavky trhu rostou raketově s rozvojem elektromobilů, cena nebude udržitelná a rentabilita se prodlouží nad únosnou mez.

1 1
možnosti

Tak v Česku objevili Ameriku. Systémy, které se běžně po světě prodávají a fungují několik let dorazily do českého energetického pravěku.

Pokud nebude podpora ze strany legislativy a státu, tak to bude stejně jenom okrajová záležitost, protože dostatečné rozšíření takových systémů by znamenalo zavřít mnohé uhelné elektrárny a rozloučit se s rozšířením jaderné energetiky, protože domácnosti, tj. malospotřebitelé tvoří asi jednu třetinu celkových odběrů energie. Pokud by se malospotřebitelé byť jen z poloviny osamostatnili, potřeba výroby elektřiny by dost podstatně klesla.

Spolu s tím, že hodně nových firem bude také částečně energeticky soběstačných a že spotřeba energie se i přes ekonomický růst v rozvinutých zemích postupně snižuje.

1 1
možnosti

Heh , vy zapomínáte na naší velikost a zalidněnost.

Kolik továren úspěšně funguje a to kvůli výbornému zasíťování z dob socialismu?!

Pokud chcete aplikovat moderní systémy , na zemědělský region...... Jde to e problému.

Zkuste aplikovat tento systém na Prahu , Plzeň atd. ...... Shoříte jak papír. Tak velké finance nikdo nemá....... Jedině , když zdraží el.energii pro odběratele..... a ta je tak vysoká, že by to ohrozilo rentabilitu výroby v ČR!!

0 0
možnosti

Pro každodenní vybití/nabití se spíš hodí supercapy. Jenže jsou drahé a neskladné. Ovšem jako záloha aspoň pro svícení v případě výpadku to není až taková darda, jako když s tím chce někdo "topit v bojleru". Při životnosti milion cyklů supercap přežije i plot natřený ... už nevím čím.

0 0
možnosti

J78a63n 93P76e41k83a

2. 5. 2016 8:24

Tato aktualita už na titulce visí 4. den? Opravdu? :-)

0 0
možnosti

Dokud to celé bude stát na Lithiových bateriích, tak to nemá IMHO masový potenciál. Moc by mě zajímalo jaká bude při neustálem neúplném vybíjení a nabíjení živostnost při udržení použitelné kapacity.

Technologicky se v současné době počítá s nanokapacitory, ale to je pořád hudba budoucnosti. Jak o tom slýchám skoro mi ta technologie už připomíná OLED v tomhle ohledu ;-D;-D Roky se o tom mluví, občas prototyp a na komerční nasazení se čekalo přes 10 let...

1 2
možnosti

No zrovna lithiovkam neuplne nabijeni a vybijeni maximalne vyhovuje.....

1 0
možnosti