Diskuze

Kdo chce šetřit, musí nejdřív zateplit. Jinak to nemá smysl, říká expert

Finanční podpora od státu na energetické úspory v soukromých domech nikdy nebyla tak dostupná. Podle ředitele aliance Šance pro budovy Petra Holuba je dobře, že dotační výzvy jsou nyní otevřené nepřetržitě. „Rozhodnutí by totiž mělo padnout podle toho, kdy má člověk k dispozici nějaké finance či kdy se u bytových domů naplní fond oprav,“ říká. Prvním krokem k úsporám by podle něj mělo být zateplení budovy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Konečně článek kde se potvrzuje i moje teorie, že pokad má člověk úmysl šetřit, musí nejprve do prvotních opatření zainvestovat a jak čas tak i peníze. Vycházím z vlastní zkušenosti. Kdy mě výměna oken, střechy a zateplení komplet celého baráku něco stálo. Jediné co bylo naštěstí bez mé fyzické úhony, byla změna našeho fakturanta energií, kdy jsme přešli pod Bohemii a veškeré úpravy na domu byly znatelné i na jejich ročním vyúčtování. Teplo se nám více drželo doma a my tolik nepropálili. Úsporu jsme zaznamenali hnedka po prvním roce.

0 0
možnosti

Neznám lepší semeniště hub a plísní, než starý dům po němcích v kombinaci s plastovými okny. ;-)

0 0
možnosti

Nemusí byť, len ho treba správne zatepliť a správne využívať, ale v 90% prípadov tomu tak nieje...

0 0
možnosti

Návratnost je vždy o ceně za topení. Pokud budu topit draho tak se vyplatí . Pokud mám takzvaně pár metru ze svého lesa a zbytek uhlí na dotop koupím tak se to nevyplatí ani za 50 let. Duležité je aby zdi a okna měli aspon trochu rozumný tepelný odpor (netáhla na vás ode zdi zima) . Ale předpokládám že z kamene už dnes nikdo zdi nestaví ;-)

2 0
možnosti

Nikdo normální nemá čas řešit těch vašich „pár metrů“ dřeva na otop. Víte vy vůbec, kolik dřeva byste musel připravit na vytápění celého rodinného domu? Kolik času by vás to stálo? Naprosté většině lidí se to nevyplatí, i když mají vlastní les. Jednoduše se jim vyplatí raději pracovat a topit plynem.

0 3
možnosti

Celé je to lobbystická kravina, protože budoucnost nebude o zateplování, ale o solárních zařízeních, ze kterých poplynou nadbytky energie

0 0
možnosti

Nejlevnější je ta kW, která nemusela být vůbec vyrobena. A ten zbytek by bylo ideální pokrýt ze slunce, vody, větru. Ale tak jednoduché to není, že ;-)

0 0
možnosti

Nějak si protiřečí. Desetiletá okna už jsou nevyhovující, přitom by se mělo renovovat alespoň jednou za 40 let.

4 0
možnosti

hlavně když zmiňuje, že deset let stará okna nevyhovují současným standardům.

Jenže nic staršího než nějakých 5 let neodpovídá nejnovějším normám. to už zapomněl říci, že takto to brát nelze

4 0
možnosti

No a kde na to vzít. Mám krabici z 70tých let, kde by zateplení stálo jak na menší činžák, kotel, rekuperace, okna, atd. Jenže beru v práci 20 litrů mám doma tři děti a ženu na rodičáku ....

4 0
možnosti

D28a30v44i34d 28P11e20t23r

8. 5. 2016 18:09

Je sice pravda, že se to dlouhodobě možná vyplatí, ale určitě bych si nepůjčoval, takže rada " zkuste si dát dohromady co kolik může stát, kolik máte svých volných peněz a jestli je možno získat dotaci. Pokud to jde, a je naděje na proplacení, pak bych to možná zkusil.

0 0
možnosti

Dokonalá ilustrace důvodu,proč je státní správa tak neschopná. Žádná fakta, pouze ideologie a přerozdělování cizích peněz.

Další z článků na zvracení.

14 2
možnosti

Jaká je návratnost zateplení? Podle mě se mnohem více ušetří, když se sníží teplota vytápění z 22 na 21 stupňů.

5 1
možnosti

a co teprve kdyz se topeni vypne uplne, to je uspora

3 0
možnosti

J55a18n 59B72l63a69n67a

8. 5. 2016 14:56

Zapomíná se na jednu věc, je zhovadilé vytápět prostory na více jak 19 stupňů, kdo se otužuje stačí mu i 17 stupňů, tu je pak úspora daleko větší.

1 1
možnosti

K tomu jsou docela zajímavé studie, jak vyšší teplota v obytných místnostech přispívá k nadváze/obezitě (protože člověk spálí méně energie na vyhřívání organismu)

0 0
možnosti

Nic proti absolventovi Environmentální studií z muni ( http://www.muni.cz/ped/study/fields/6110?lang=cs), ale co příště rozhovor udělat s nějakým, kdo to opravdu studoval nějaký stavební obor a živí se tím? Tedy s někým, kdo skutečně budovy a rekonstrukce projektuje a není členem zájmové oborové organizace?

17 0
možnosti

Zjevně o energetice ani stavařině nemá ani páru,přesto je označován za experta. Navíc jsou v článku bláboly zřetelné i laikům.

5 0
možnosti