Diskuze

Tikající dluh čínských státních firem je hrozbou pro celou ekonomiku

Státem vlastněné čínské firmy se masivně podílejí na celkovém zadlužení země a vykazují přitom slabé hospodářské výsledky. Čína je navíc dlouhodobě drží nad vodou masivním dotacemi. Předlužené státní firmy mohou v případě krachu v konečném důsledku na pokraj kolapsu přivést i tamní bankovní sektor.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PM

Myslím, že by bylo lepší, kdyby evropští ekonomové místo toho, aby se zabývali ekonomikou Číny, řešili ekonomiku Evropy.

3 0
možnosti

Na "ekonomiku Evropy" má Čína nemalý vliv.

1 0
možnosti
VS

V následujícím stylu by šel nejspíš předělat celý článek, ale omezím se jen na podtitulek:

Evropskou unií "vlastněné" Řecko se masivně podílí na celkovém zadlužení EU a vykazuje přitom VELMI slabé hospodářské výsledky. EU navíc Řecko dlouhodobě drží nad vodou masivním dotacemi. Předlužené Řecko může v případě krachu v konečném důsledku na pokraj kolapsu přivést bankovní sektor Německa, přinejhorším i celé EU.

:-)

2 1
možnosti

Ale no tak. Jak se Řecko masivně podílí na celkovém zadlužení? Koukal jste na absolutní výši? Pro Francii i Německo je zadlužení Řecka jako plivnutí do moře.

0 0
možnosti
TK

Měli jste nechat Čínu její izolaci a pomalému rozvoji a růstu. Místo toho se většina výroby spotřebního zboží z celého světa bleskově přesunula tam, když obchodníci byli hladoví po levné pracovní síle. A to i přes ten jejich komunismus, který jak vidno nikomu nevadil. Bylo ale přece jasné, že je to jen dočasné. Čína má velký trh, který něco zkonzumuje, ale jinak ta bublina jednoho dne splaskout musí a bude to hodně bolet. Už vidím investory, jak budou zase skákat z mrakodrapů poté, co jim jejich akcie zmizí v nenávratnu.

1 1
možnosti
DP

D65a61v55i59d 12P15e75t30r

8. 7. 2016 6:36

Čína rostla už přes 30 let o 10% ročně (a poslendní roky klesl růst na 7%-co by za to nějaký evropský stát dal), takže se velmi zvýšila životní úroveň obyvatel, podle údajů z roku 2006 byla průměrná mzda 600 dolarů, takže dnes (odhaduju cca 1200 dolarů) už tam firmy za levnou pracovní silou nejdou.

0 0
možnosti
IS

I61v38a30n 66S16t13e54c14h

19. 6. 2016 20:05

Od pondělka se to určitě zlepší, Sobotka tam letěl, aby jim poradil.

1 0
možnosti
DJ

Cina je na tom blede, ale nesmime zapomenout ze ani USA na tom nejsou o moc lepe - oba "var" z vody a jejich bublina uz je naprasknuti ....

3 0
možnosti
FH

Hmmmm ...... jen minimálně o jedné z těch stran se to nesmí říkat !!!

3 0
možnosti
RP

Takže když se zažehnal Brexit, tak se pos... něco jiného. Trhy si asi moc neoddychnou...

1 1
možnosti
MT

Ach Čína, nádherná, úžasná Čína, poslední fungujici komunistický ráj na světě . . . :-)

0 0
možnosti
RP

A jak fungujou západní firmy? ;-D

1 4
možnosti
Foto

....prognostik a rádoby ekonom Zeman jim poradí, a kdyby mu snad došly rozumy, poradí se ze svým kolegou z prognosťáku (nějakým Klausem).... Přece v tom čínské soudruhy nenechají :-).

5 0
možnosti
PM

Sobotka povysil na cinskeho ministra? Nebo ne?

1 0
možnosti
PH

Už dlouho přemýšlím jestli zaostalá čína vymyslela perpetuum mobile nebo vše jen obrovská bublina, která jednou splaskne až se zvýší plat místních dělníků o 5 % ;-)

6 0
možnosti
FM

F47e64l98i10x 27M89e84d65e73k

19. 6. 2016 19:28

Zaostalá Čína? Zastávám jiný názor. Čína se rychle rozvíjí. Dochází k urbanizaci ve velkém měřítku, pomalu se upouští od těžkého strojírenství. V mnoha případech je již na vyšší úrovni, např. jejich dopravní síť je s naší nesrovnatelná.

Srovnejme to s rozvojem Indie. Jsem přesvědčen, že jedině za totalitního režimu je možné plánovat rychlý rozvoj a megalomanské projekty, jelikož není reálná opozice a není třeba se nikoho ptát.

Jelikož vše má svůj konec i začátek, i procesy spjaté s rozvojem státu jednou skončí, ili tempo růstu HDP klesne na hodnoty zemí Západu. Tudíž máte pravdu, i tento proces, bublina nebo ne, poleví.

1 0
možnosti