Diskuze

Senioři utrácejí za jídlo ze všech skupin nejvíc. Ročně třicet tisíc

Důchodci jako lovci slev, kteří kvůli zlevněnému máslu jedou MHD přes půlku města a při nákupu potravin obracejí každou korunu? Statistiky ukazují, že tento stereotyp šetřivého důchodce je mylný. Starší lidé utrácejí za potraviny ze všech skupin obyvatel nejvíc. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ŠJ

Přidám jen dvě drobnosti

Uvařit 6x pro jednoho je vždycky dražší, než 2x pro tři...

Spousta seniorů nemá šanci ušetřit ve slevách - nemají jak domů dopravit karton mléka, cukru apod. I v těch slevách si koupí max. tolik, co unesou a pak musí koupit i mimo akci v podstatě předražené zboží.

1 0
možnosti
VK

Toto jsou úplně zcestné články, založené na statistikách, které nejsou kompletní nebo nemají dostatečnou vypovídací schopnost, nebo nejsou správně interpretovány.

V diskusi to pak vede k dalším asociálním komentářům a nejrůznějším spekulacím.

Při normální úvaze, jak na tom důchodci jsou, je s podivem, že někdo něco takového může napsat. Jinak souhlasím s tím, že mnoho sdůchodců skutečně vydává za jídlo a drogerii cca 70 - 80 Kč. Jedná se zejména s tzv. starodůchodce. Měli bychom si ale uvědomit, že to jsou také naší občané (ne pod-občané), kteří si důchod poctivě odpracovali.

0 1
možnosti
AS

no jestli srovnávají, plnou penzi důchodců (že si vaří doma - a proto utratí víc) s polopenzí zaměstnanejch (že tam není utrata za putiky a fastfoody - tudíž poloviční cena by to měla být za nákupy), a ty čísla dávaj vedle sebe, tak to si snad dělají srandu...

0 1
možnosti
ŠJ

v článku uvádí i částku za restauraci - a po sečtení důchodce stále utratí víc, než ostatní.

0 0
možnosti
VB

Nesmíme zapomenout, že každý druhý senior má kočku nebo pejska, také vnuka nebo pravnuka, který občas přijde na oběd nebo na prázdniny (někdy i celá rodina) nemyslím si, že všechno sami zkunzumují nebo dokonce vyhodí.

1 0
možnosti
BZ

tak 30000 za rok, coz je 83 Kc na den. To neni ani obed v restauraci. To tedy moc penez opravdu neutrati. Musi si sakra rozmyslet, co koupi.

3 1
možnosti
PS

Pak se divte, že je tolik důchodců obézních !!!!!!

0 6
možnosti
BZ

Obezni jsou prave z toho nejlevnejsiho jidla plneho soli a sajrajtu.

2 0
možnosti
MO

Docela by mě zajímalo kolik utratí redaktor denně za jídlo,kolik mu přispívá zaměstnavatel( i formou stravenek,či diet) Protože nevěřím tomu ,že je to mín jak 80 Kč na den...Tenhle článek má jako popudit proti seniorům,nebo co? A nebo nás má uklidnit po informaci, že naše seniorky jsou nejvíce ohrožené chudobou v celé Evropě?Teda vy jste opravdu banda prodejných děveček![>-]

9 1
možnosti
AN

Tak koukám, ze to všichni berou nějak osobně, nebo co.

Ten článek je vycuc nějaké statistiky abysme věděli, ze nás neobtěžuji zbytečně ale někde se nad tím radí a postupují to poslancům, kteří většinou žiji někde jinde, aby mělio čem...

1 0
možnosti
LH

Jsou to údaje naprosto mimo. Výsledek = jídlo a pití 80,- Kč na den ? To není ani na guláš v hospodě, to je hanba. To snad vybírají popelnice. A to ještě, že utrácejí ze všech skupin nejvíce ? To je přece blbost!!To snad chodí celý národ na zbytky do Lán.

8 4
možnosti

Oni někteří ještě umějí vařit...

9 0
možnosti
LV

Ještě, že ty statistiky máme, netušila bych, kolik toho na stará kolena zbaštím. A to mi po sedmdesátce už moc nechutná.

Rv

6 0
možnosti
ZJ

Co ten článek chce všem říci?

Komentář odborníků z Ústavu zem.ekonomiky a informací a ČSÚ je těžko uvěřitelný, to je nenapadlo, že něco na těch údajích z ČSÚ neodpovídá a nelze takto s nimi pracovat a je třeba se víc zamyslet než je prezentovat? Pokud má být pravda, že průměrný zaměstnanec utratí za jídlo pouze 64 Kč/den, tak musí mít dotace odjinud.

Jen oběd v zaměstnanecké kantýně je nejméně za 60 Kč, dotaci až 50% mu může poskytnout zaměstnavatel. Ale to nedělá každý zaměstnavatel. Zaměstnanec si pak obvykle kupuje ještě něco ke snídani, a ještě ke svačině, něco k pití (salám, housky, kávu, vodu v práci nepije z kohoutku, ale kupuje, lahev vody stojí 10 Kč, tatranka/kávěnka za 10 Kč) a to je stále bez nákupu jídla na večeři, bez nákupu ovoce a zeleniny. A co nákup jídla na svátky a o vánocích, to stovky za jídlo lítají,u někoho i tisíce, pak reálné výdaje za jídlo nemohou být 64 Kč/den.

5 1
možnosti
AN

Ale těch třicet tisíc na důchodce je v relaci...

0 0
možnosti