Diskuze

GLOSA: Utrácení seniorů není žádná záhada. Jen propadli letákové lobby

Vypadá to jako dokonalý paradox: čeští důchodci jsou proslulými lovci slev a za výhodnými nákupy neváhají cestovat do vzdálených obchodů. Přitom ale za jídlo utratí průměrný domácí penzista víc, než průměrný zaměstnanec nebo živnostník.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BZ

Duchodce utrati mozna vic, ale nesni to, ve vetsine pripadu to da svym detem, nebo vnoucatum,kteri nemaji cas nakupovat. A je to zahade.

0 0
možnosti
VK

Příště uvažujte nad tím, co píšete. Toto jsou bláboly

0 0
možnosti
RN

ale je přeci jedno, že nakoupí hodně - kdyby to snědli

asi to tedy fakt vyhodí

0 0
možnosti
PS

přesně tak. něco dají vnoučatům, ale z principů matematiky mi vychází, že nakoupí-li více než potřebují (se svými dětmi) tak vyhazují a ne že ne.

0 0
možnosti
EJ

Za jídlo utratím 60,- Kč/den. Slevové akce vyhledávám protože mě umožňují tento limit dodržet. Ale nekupuji nic, co bych nespotřebovala.

5 0
možnosti
PF

Mé nakupovací zlozvyky jsou popsány v komentu u souběžně pitomého článku:

http://ekonomika.idnes.cz/duchodci-nesetri-utraceji-hlavne-za-jidlo-fg1-/ekonomika.aspx?c=A160713_211431_ekonomika_fka

vloženém v čase 14.7.2016 3:08

Netřeba to celé kopírovat, kdo má potřebu dalších informací, ten si to najde.

0 1
možnosti
PF

Autorka článku Zuzana Kubátová objevila úžasnou souvislost: "Ono to bude jinak: důchodcovský paradox spíš skvěle ilustruje efekt „slevového“ marketingu."

·

Pro ilustraci a snadnější počítání si určíme že průměrný důchodce sní za celý den cca 1 kilogram jídla. To nám činí celkem 30 kilo za jeden měsíc, které postupně při jednotlivých nákupech odnosí domů.

Pokud autorka nekecá, tak: "Nakupuje totiž to, co mu jako výhodný nákup nabízejí obchodníci. Nikoliv to, co potřebuje. Co by prostě do nákupního košíku naskládal o své vlastní vůli, bez rad marketinkových mágů obchodních řetězců."

To by znamenalo, že při každém nákupu si domů donese mimo potřebných surovin i denně asi tak půl kila "marketingového" jídla navíc? Takže má najednou na měsíc nakoupeno 45 kilo potravin? A další měsíc zase dalších 15 kilo přes možnou spotřebu?

Nezačne se důchodci to jídlo doma hromadit jak Járovi v dole horníci?

Autorka článku evidentně něco dost hodně nedomyslela.

·

Z článku: "... nekoupíte nikdy jen to máslo. Zákonitě přibalíte i pár zbytečností..." – ať si laskavě autorka nechá své špatné zkušenosti s jejími nakupovacími schopnostmi a zlozvyky pro sebe a necpe je druhým – jdu s papírkem co potřebuji (obrana proti stáří) a odejdu jen s tím, co na papírku je napsáno. Nejsem žádný malý blbec.

4 4
možnosti
FM

Hňup zůstane hňupem a pařez pařezem!

1 0
možnosti
FM

V článku píšete, důchodci jsou hladovější, no dobře. Ale zajímalo by mne , co by se stalo kdybych napsal, cikáni jsou hladovější?!

Neboli můžete vytvářet napětí jen vůči určité skupině osob, která není natolik organizovaná, aby se mohla bránit! Z toho mi vychází jediné, jste psavci!

2 0
možnosti
PS

Hladovější opravdu nejsou. Metabolismus jede pomaleji, mají často už zničené žaludky, pomalá střeva, spoustu zdravotních problémů, nemohou to či ono. Tak jaképak hladovější. Když mi bylo dvacet, sežral bych i balicí papír.

0 0
možnosti
PF

V jeden den dva stejně pitomé články na totéž téma?

Já bych z vás udělal nezaměstnaný!

5 0
možnosti
Foto

P11e61t81r 64K11u84d63r22n47a

14. 7. 2016 22:56

Kupuji jen to co potřebuji.Nechci slevu zadarmo :-)

3 0
možnosti