Diskuze

Britové budují další větrný megapark. Investory láká štědrá podpora

Větrný park Hornsea by se po dokončení měl stát vůbec největším na světě. Tři stovky obřích turbín s celkovým instalovaným výkonem 1,8 gigawattu (což se blíží kapacitě obou temelínských bloků) mají vyrůst zhruba sto kilometrů od východního anglického pobřeží. Jde o druhou fázi projektu, kterou tento týden posvětila britská vláda.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

L87i24b37o24r 31F36i50l63á40k

21. 8. 2016 19:22

Na co je potřeba větrný park, když se Evropa vrací do středověku?:-P

1 0
možnosti

Super, že bude dodávať elektrinu pre 1,5 mil. britských domácností, ale už sa nepovie, že iba vtedy keď bude fúkať vietor. A čo ak bude fúkať vietor minimálne? Tak nič, zapnú sa na plný výkon uholné elektrárne, ktoré budú celý čas keď bude fúkať v produkovať CO2...

1 0
možnosti

Na moři je vítr stabilnější a předvídatelnější než na souši.

1 0
možnosti

P76a59v23e96l 10Ř70a46p84e25k

21. 8. 2016 13:35

"s celkovým instalovaným výkonem 1,8 gigawattu (což se blíží kapacitě obou temelínských bloků)"

Jestli se u podobných eko-paskvilů něco blíží Temelínu, tak jsou to pouze náklady. Za ty však nedostanete to, co z Temelína, tedy spolehlivou, bezpečnou a plánovatelnou dodávku energie s relativně malými zásahy do životního prostředí, nýbrž v průměru pouhý zlomek výkonu daný tím, že občas prostě nefouká nebo naopak fouká moc, občas zrovna potřebujeme víc, občas zase méně energie než nám to zrovná dá. Nelze srovnávat špičkový výkon eko-paskvilů s trvalým výkonem Temelínu. Vlastně na tom nelze srovnávat vůbec nic. Temelín je elektrárna, je to zdroj i v ekonomickém slova smyslu. Je to něco, co chceme a za co jsme ochotni zaplatit. Eko-paskvily tu nejsou pro náš propěch, ale pro prospěch těch, kteří je prolobbovali.

2 0
možnosti

pokud by se 18 miliard liber vyčleněných na jaderné bloky v elektrárně Hinkley Point dalo na výstavbu větrných turbín, vyrobí Británie ve finále stejné množství elektřiny...

Ve finále možná. Rozdíl je v efektivitě a moznosti přizpůsobení výkonu aktuální spotřebě.

5 0
možnosti

To je prostě šílené, jak je trh se elektřinou pokřivený. Dotace na OZE v Německu už jsou dokonce větší než samotná cena elektřiny. To je úchylné, nikdo mi to nevymluví.

8 0
možnosti

Ano je a Evropa na tohle politické prosazování obnovitelných zdrojů navzdory technické a ekonomické realitě nejspíš těžce doplatí. Naše děti nás budou jednou proklínat.

4 0
možnosti

I nejvyšší dotovaná cena OZE v UK je TŘETINOVÁ,než ta, kterou přidělili "naši" poslanci svým kamarádíčkům. Čech snese 3 x větší odírání než Brit. Čemu se ještě divíme?

Jen hlupák se víckrát pálí o stejná kamna. Myslete na to u voleb a vybírejte z jiného soudku.

0 0
možnosti

P92a82v44e89l 27Ř50a81p63e32k

21. 8. 2016 13:36

Proto volím Svobodné už od doby jejich vzniku.

0 0
možnosti

Zamyšlí se někdo nad údržbou?Takový park v moři nebude v moři jednoduchy na údrzbu

1 0
možnosti

To také není. Když si vezmete data z Německa, která jsou shromažďována s německou precizností, tak tam je docela dobře vidět, že takový off-shore park má větší náklady na provoz a údržbu než jaderná elektrárna a investiční náročností na tom není o mnoho lépe. Vztahováno je to na 1 kW instalovaného výkonu. Proto také zatím off-shore parky zůstaly svými výsledky daleko za očekáváním.

1 0
možnosti

Tak katastrofické scenáře, jak všechny banky a firmy budou kvapem opouštět VB a ta bude v těžké krizi se evidentně nekonají a jak jsem někde četl poslední čísla ekonomických ukazatelů, tak si vede "kupodivu":-P celkem dobře a jak ještě odečteme zbytečnou byrokracii spojenou s EU a pladbu VB do EU, tak na tom budou britové slušně, ještě, že se ti skotové neunáhlili, teď by asi litovali, kdyby se kvůli EU odtrhli;-)

4 1
možnosti

Dobře, na moři to má podstatně větší význam než v Čechách na louce za vesnicí. Ale jak to budou řešit když bude foukat moc a nebo naopak málo. Čím budou nahrazovat výpadky při bezvětří a unese jejich síť přebytek energie při silných větrech? Bude foukat zrovna ve chvíli, kdy bude nergetická špička? Má Británie možnosti stavět přečerpávací elektrárny, které budou výkyvy počasí vyrovnávat? Pochybuju.

2 0
možnosti

Tak dnes není zas takový technický problém řešit silný vítr, důležitější je, aby byl vítr alespoň slabý a pokud to postaví na dobrém místě, kde je celoroční proudění, tak to může fungovat dost dobře.:-/

0 0
možnosti
Foto

Hlavně že máme dost energie na všechny Facebooky, online porno a iDnes.

1 0
možnosti