Diskuze

Hnědé boty, bankéřův konec. V Londýně rozhoduje o úspěchu vkus a vzhled

Na absolventy, kteří se o práci v londýnském finančním sektoru ucházejí v hnědých botách, se kouká přes prsty. Právě podle barvy bot se dá poznat, z jakého uchazeč pochází prostředí. Že jsou hnědé boty mezi bankéři módní faux-pas, si prý lidé pocházející ze sociálně slabších vrstev nemusí uvědomovat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Podle bot... to je jak podle titulu, životopisu atd. Rozdíl je jen v rychlosti, v jaké mohu určit, je-li pro mě určitý člověk vhodný či nikoliv. Z toho lze určit míru odbytosti, s jakou přistupuji k výběru uchazeče a tedy míru socialismu, jaký v oboru převládá. A všichni víme, že bankovní sektor je postižený socialismem velmi mnoho.

0 0
možnosti

Oranžové nevadí. Nebo žluté jako fotbalisté.

0 0
možnosti

J68a30n 44S44e82m35i56k

2. 9. 2016 16:57

Autor clanku spatne preklada to co oznacuje doslovnym prekladem za "dělnickou třídu"

V anglictine znamena "working class" neco jineho nez v cestine "delnicka trida".

Muzete byt milionar a vubec nemuset pracovat, a porad muzete byt prislusnikem "working class".

"Working class" znena v anglictine proste to ze pochazite z rodiny ktera nebyla ani statnim urednikem, ani bilym limeckem.

Tot vse. "working class" jsou i zamestnanci v obchodu, ridici autobudu etc. etc. - nikoli jen "delnici".

Navic jak jsem psal, neni prislusnost k "working class" dana aktualnim zamestnanim, ale spise prostredim ze ktereho clovek vysel

4 0
možnosti

Poslední odstavec je hezkou ukázkou myšlení bojovníků proti diskriminaci. Prý "tajemná kulturní pravidla".

Proboha, když už někdo nemá dost vkusu, aby například sám poznal, že k tmavému obleku se hnědé boty příliš nehodí, snad by se mohl alespoň pokusit si to zapamatovat jako jednu z několika jednoduchých zásad, které před "dělnickou třídou" těžko kdo tají.

Jestli to nezvládne, lze podle mne o jeho "bystrosti" důvodně pochybovat, bez ohledu na třídní původ. Takže soudit budoucí bankéře podle barvy bot vlastně není špatný nápad.

3 1
možnosti

J80a58n 36S71e37m59i70k

2. 9. 2016 17:00

Vy nechapete kulturni kontext toho prelozeneho clanku stejne jako autor.

V Britanii opravdu existuje urcita spolecenska segregace a opravdu to maji tezsi prislusnici "working class"(coz neni opravdu "delnicka trida" jak je otrocky prelozeno").

A opravdu jsou prislusnici "working class" v nekterych situcich v nevyhode- ale samozrejme ten clanek je neuveritelne nafouknuty.

1 0
možnosti

Nadsazka nebo nesmysl. Elitni univerzita je bezpochyby dulezita, ale spolecensky puvod tolik fakt ne. Naopak ti z chudsich vrstev jsou mnohem dravejsi a to ty banky potrebuji. Dost mozne je clanek jenom o nejakem velice uzkem oboru v bankovnictvi, treba wealth management, ale do klasickeho tradingu nebo M&A klidne i s hnedyma botama. Kdysi se rikalo, ze nejlepsi vstupenkou do oboru je byt zidovskeho puvodu s otcem taxikarem a jako hobby delat box.

1 0
možnosti

Pracoval jste někdy v takové společnosti?

0 0
možnosti

Ještě v 90. letech se v ČR nenosila k obleku hnědá obuv.

0 0
možnosti

El Bundy zrejmne v dalsi serii, prejde do bankovnictvi a zpusobi cerny patek 13. ledna 2017 na Americke burze :-P

0 0
možnosti

V prudérní uťápnuté Anglii ten požadavek i chápu. Tady totiž nejde o to co se líbí HR nebo vedení banky. Tady jde o to co se líbí klientům co chtějí investovat miliony liber a rozhoduje u nich (kor v Anglii) i "společenská třída " bankéře. Což je oblečení, mluva, vystupování, auto a milion dalších drobností.

2 0
možnosti

Jobes šel na svůj první pohovor bez bot a zhulenej, jak dalmatýn. R^

1 0
možnosti

USA a Evropa je velký rozdíl. Američani jsou poměrně velcí nonkonformisté.

1 0
možnosti

V pohodě, stačí jeden řádek v protokolu o brexitu a Londýn skončí. Bankéři se odsunou jinam, jen to bude trvat asi 10 až 20 let.

1 0
možnosti

To si opravdu nemyslim. Pro klasicke merchant banky mozna, investment banking ne.

0 0
možnosti