Diskuze

Byznys v Rusku se nadechuje. Západní sankce ekonomice pomohly

Chcete tady prodávat? Potom zde i vyrábějte. Nekompromisní obchodní politika Ruska pomáhá kromě lepších cen ropy zemi opět se postavit na nohy. Před rokem to vypadalo s ruskou ekonomikou nevalně, teď se probouzí k životu. A láká i české firmy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Kde pak soudruzi s EU udělali chybu.........;-D;-D;-D

5 0
možnosti

jen jestli to není ten hoax od Sputniku ... :-)

1 4
možnosti

Je určitě v pořádku že se Ruská ekonomika zlepšuje, jen aby z toho měli něco i občané!

Zřejmě tu jde o základní omyl v hodnocení. Sankce měly zabránit použití nejvyšší techniky pro vojenské účely! Při této příležitosti připomínám kdy na stíhačce CCCP která uletěla do Japonska byly objeveny americké integrované obvody montované v USA do hraček!!! Bezpochyby má "západ" zájem o zvýšení kultury a životní úrovně Rusů! Potom nebude obvyklé aby občan RF hlásal: "Nevadí že zdražilo jídlo, hlavně že jsme obsadili Krym"!

1 7
možnosti

J89i52ř43í 68V33a88c92a

15. 3. 2017 9:37

To jsou kecy.

5 1
možnosti

Po peti letech propadu ruskyho HDP rocne az 5%, kdy CR a USA posilovala HDP az o 4% rocne, se dostavaji vyhledove k 0,5%nimu rustu. Snad. A to jen diky evropskym firmam,hledajicim montovnu s platem delniku kolem 7000-10000 korun mesicne. Rusove zatim zakusili ohromnou inflaci az 20%rocne pri niz mnozi z nich vycerpali veskere nasporene uspory. Drzme jim,jsou to taky lidi,ale myslim,ze blahobyt s kterym tady operuji rusofilni vypada jinak.

6 6
možnosti

Zistite si plat v Rusku a potom plácajte ďalej.

4 1
možnosti

Brent je na padesati dolary. Duvod? "Saúdové dnes oznámili, že zvýšili denní produkci ropy zpět nad 10 mil barelů, jako reakci na nedostatečné snižování produce ze strany ostatních zemí, které nedrží listopadovou dohodu. Saúdský ministr energetiky Khalid Al-Fatih zároveň uvedl, že Saúdové nebudou nést náklady snižování produkce do nekonečna. "

Tyka se to i Ruska, ktere se sice zavazalo, ale rozhodne nehodlalo dodrzet smlouvu o snizeni produkce ropy. Takze, s rostouci produkci bridlic, lze cekat prolomeni padesatidolarove hranice a cestu dolu. Mesicni propad Brentu tak bude 10%.

Jeste ze Rusove uz na cene ropy nejsou zavisli a jejich byznys se nadechuje. :-)

3 0
možnosti

P47e29t44r 36K54m78í19n95e28k

14. 3. 2017 16:49

Klidně mě umínusujte, ale líbí se mi způsob, jakým se Rusko dostává z recese... Domácí výroba namísto dovozu není vůbec špatný nápad - přináší zisky i zaměstnanost a země díky ní ekonomicky roste.

10 2
možnosti

Je to vyborny napad. KLDR to tak vede jiz leta a jak jim to prospiva.

3 6
možnosti

Navíc plánovaný růst ruské ekonomiky kolem jednoho procenta je o ničem.

2 0
možnosti

Tak se opět ukázalo, že xenofobové a rusofilové měli s těmi sankcemi pravdu, utrpěly jen některé státy a firmy v EU a Rusko to zvládlo a ještě vytěžilo něco ve svůj prospěch a tragéd Telička nedávno vysvětlovat v TV, jak jsou ty sankce důležité a jak neplní svou funkci a že je třeba v nich vytrvat, nejspíš je asi taky placený Putinem:-P.

4 2
možnosti

Nesmysl, pokud se podíváte na čísla, tak protiruské sankce měly na evropskou ekonomiku zcela minimální dopad v porovnání s tou ruskou. Ruské protisankce pak především zbavily jeho vlastní občany některých potravin, ačkoliv měly jistý dopad na Finsko, Polsko a Pobaltí. Tyto země ale nacházejí nová odbytiště pro svoje produkty a paradoxně patří k těm, kdo nejvíce protiruské sankce podporují.

2 2
možnosti

Pořád lépe mít za souseda nažranýho mědvěda než hladovýho. Bohužel ale mentalita zůstává stejná.

2 0
možnosti

Hladovej medvěd je slabší... Čím chudší Rusko, tím méně peněz na války a expanzi. Rusko dává neuvěřitelných 5,5 procenta HDP na armádu, takže čím méně to bude, tím lépe..

4 6
možnosti

S ruskou ekonomikou to vypadá naprosto stále stejně a hodně blbě. Jediný rozdíl oproti začátku roku 2016 je jiná cena ropy a zemního plynu. Tedy Rosněfť a Gazprom prodaly o trochu více ropy a plynu za podstatně vyšší ceny = opticky vyrostly exporty RF v lednu 2017 o 47 % oproti lednu 2016 a dovozy stouply za stejná období o 39%.

Produkční možnosti ruské ekonomiky se nijak nezvedly - ruské podniky nemají novější technologie, vyšší rentabilitu, vyšší mzdy, vyšší produktivitu práce. Kdyby zase cena ropy spadla pod 30 USD/barel, tak bude ruská ekonomika v naprosto stejném srabu - stejná červená čísla.

1 2
možnosti