Diskuze

Svět ustoupí od spalování uhlí. Globální teplotu má udržet slunce a vítr

Pohledy odpůrců na budoucnost energetiky se začínají sbližovat, ukázala energetická konference v Berlíně. Experti se shodli na tom, že spalování uhlí zhruba do třiceti let skončí a větší úlohu sehraje vítr i slunce. Ústup čeká i ropu. Udržet globální oteplení na únosné míře vyjde v přepočtu na 88 bilionů korun ročně.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JN

prijde mi to trochu jako v pohadce "sul nad zlato"... Bez jadra to nejde!!

0 0
možnosti
Foto

J82i85ř87í 83P46a70j48k

27. 3. 2017 9:22

Čína spouští každý týden novou tepelnou elektrárnu. A nemají v plánu je příští rok vypnout.

1 0
možnosti
RP

Číňaní mají spočítáno, že když kvůli neodsířené tepelné elektrárně nebo dopravě čoudícími auty je venku přes kouč a smog vidět na pár metrů, a trvá to dlouho, ekonomicky obrovsky ztrácejí na nemocnosti a úmrtnosti zaměstnanců.

Pokud tedy staví tepelné elektrárny, tak v zaostalých oblastech Číny, kde dosud stabilní zdroje elektřiny nejsou. V těch průmyslových oblastech už tepelné elektrány nestaví, naopak jejich provoz spíš omezují. Pro tyto oblasti připravují jaderné elektrárny, ale i OZE zdroje.

0 0
možnosti
JH

J18a31n 93H98r72u57z86a

26. 3. 2017 17:45

V článku je uvedeno, že za nesplnění kapitalistického závazku v Německu může doprava, ale decentně se mlčí o milionech tun CO2, které chrlí nové německé uhelné elektrárny nedávno postavené jako náhrada za odstavené jaderky. Stejně tak o CO2 z masívního pálení ruského plynu, pro který Merkel nechává budovat další rouru pod Baltem. M.j. je z tohoto pohledu její embargo na dovoz z Ruska fraškou.

5 0
možnosti
Foto

Oteplování se dekarbonizací nezastaví, protože není způsobeno oxidem uhličitým, který není "skleníkovým plynem". Jediný plyn, který dokáže brzdit noční ochlazování zemského povrchu je vodní pára, ale té je na planetě stále stejná koncentrace, jenom se místně mění. Na příklad na poušti je suchý vzduch a proto noční teploty prudce klesají. Také u nás pozorujeme ranní mrazíky při suchém vzduchu.

Koncentrace CO2 ve vzduchu stoupá se zvyšující se teplotou moří; tam je ho obrovské množství a na dně hlubších moří dokonce v pevném stavu a to platí i o CH4.

3 0
možnosti
KC

K70a27r47e93l 15C62e90r47n60y

26. 3. 2017 14:54

A čím je způsobeno smím li se zeptat?

0 0
možnosti
DB

V tomto článku chybí jedna podstatná výhoda ustoupení od spalování fosilních paliv: konec závislosti na zemích produkujících ropu, zejména na zemích perského zálivu, a obzvlášť na těch, které financují islamisty penězi z ropy.

2 0
možnosti
IS

To je sice hezké, ale potom také chybí informace čím ji nahradíme, aby to neznamenalo další zatížení lidí, kteří nežijí s dávek, ale vytvářejí hodnoty....?

3 0
možnosti
IS

Pohledy odpůrců na budoucnost energetiky se začínají sbližovat, ukázala energetická konference v Berlíně. Experti se shodli na tom, že spalování uhlí zhruba do třiceti let skončí a větší úlohu sehraje vítr i slunce. Každý účastník konference je expert, co na tom, že většinu tvořili studenti humanitních oborů...............:-PEURv

Budu se opakovat, ale Německo se snaží jen svůj byznys neboli jejich průmysl se vrhl na vývoj, výrobu a produkci zařízení na zelenou energii, těmito semináři, později nařízeními EU chce diktovat ostatním zemím svoji politiku (nařízený nákup jejich technologií).

CZexit......;-)R^

3 0
možnosti
PJ

P98e90t66r 62J51a92r31o64š

26. 3. 2017 12:31

Zajimave je, ze par tydnu zpet se experti shodli, ze Nemecko se budto bude muset vratit k jadru, nebo bude mit do nekolika let vazny energeticky problem.

3 0
možnosti
PM

"Zbytek mají zajistit plynové a jaderné elektrárny, jejichž produkce coby bezemisních zdrojů by měla zůstat zachována zhruba na současné úrovni." Vysvětlil někdo soudruhům,že plynová elektrárna není bezemisní zdroj?

7 0
možnosti
JH

J86a77n 57H71r49u53z34a

26. 3. 2017 17:48

Jaderné, které si odstavují těžko. Jen ty uhelné co staví asi nebudou zrovna bezeemisní.;-)

0 0
možnosti
RP

http://energetika.tzb-info.cz/elektroenergetika/15536-cesti-studenti-jaderne-energetiky-mohou-studovat-na-predni-cinske-univerzite

To by možná byla reálná cesta. Pokud by se někdo z Evropy nebo USA už od školního věku chtěl zabývat jadernou energetikou, možná v blízké budoucnosti jediná cesta k tomuto vytouženému zaměstnání je skutečně odejít to studovat a následně v tom pracovat do Číny. Nebo možná v budoucnu do Ruska.

2 0
možnosti
PV

ANO - chováme se skutečně neekologicky - tak například - na příkaz politiků vyházíme ze slepů funkční kotle a nahradíme jinými kotly, které budou spalovat už jen palivo od jedné malé firmy - nevím, jestli znáte nějakou firmu jejíž jméno začíná nějak na Agrof.

ANO - řekneme desítkám tisíc podnikatelů, že musí vyháze svoje stávající pokladny, protože si někdo potřebuje namastit kapsy prodejem nových pokladen .......

A tak vyhazujeme funční předměty jen proto abychom je nahradili jinými předměty a nikoho nezajímá, kolik energie je potřeba na výrobu třeba jednoho kotle !! Pro méně zdatné myslytele - zkuste si doma zatopit ohníček a roztavit kousek plechu ;-)

7 3
možnosti
KN

Nářek postiženého ,,podnikatele",který už nemůže tolik okrádat stát,tj.nás všechny.

0 7
možnosti
JK

Ještě jednu věc způsobuje CO2. Málo se o tom ví. Totiž vysychá Dunaj.

Ne, pozor zdale na v celé délce a on vlastně ani nevysychá, jen se z něj stává ponorná řeka. Jde o to, že protéká krasovou oblastí a jak známo, v dešťové vodě je také rozpuštěný CO2. Tím vzniká slabá kyselina hydrogenuhličitá, resp. hydrogenuhličitanové ionty, HCO3-. Taková voda pak narušuje vápenec, rozpouští ho a tím si voda časem prohlodá cestu menšího odporu. V Případě Dunaje od roku 1874 (první písemný záznam, ale mohlo se stát i dřív) stále více vody odtéká do Rýna. V roce 1874 bylo poprvé písemně zanamenáno, že zmizela všechna voda, při nízkém letním průtoku. Z Dunaje/Aach se tak stává obdoba Křtinského potoka asial Punkvy.

Vtip je v tom, že Punkevní jeskyně vznikly dávno pradávno tím samým způsobem. Zastavit to jde - betonem a z geologického pohledu pouze na krátký čas. Odebrat úplně všechen CO2 z atmosféry totiž nemůžeme.

Perličkou je to, že vápenec (CaCO3) je velmi často biogenního původu, tedy v něm uložený CO2 byl kdysi v atmosféře. A přes to všechno tady na zemi život byl. Nebo díky tomu?

2 0
možnosti
RP

Vida, co všechno nám Němci musí krást, aby se oni měli o tolik líp než my. Teď i vodu z Dunaje.;-D

Ale jaký to má vztah ke globálnímu oteplování a k energetice? A když už, co takhle tu ztrátu vyčíslit v konkrétním průtoku, kubíků ze sekundu.

0 0
možnosti