Diskuze

Nová éra silné koruny: konec superlevných půjček a pád zájmu o dluhopisy

Skončila éra superlevného půjčování a o státní dluhopisy už se investoři nebudou prát. I tak budou vypadat dopady ve čtvrtek zastaveného režimu devizových intervencí České národní banky. Na to, co intervence přinesly a co vzaly, se názory různí. Že by ekonomice vyloženě ublížily, ale netvrdí nikdo.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Není to tak že by posílení koruny znamenalo konec levných půjček.

Je to přesně naopak celý tento tiátr s korunou byl hlavně kvůli levným půjčkám a skutečnosti, že banky najednou nemohly konkurovat světu se svým super drahým bankovnictvím.

0 1
možnosti

Ať je to jak chce, je celkem pravděpodobné, že dojde k rozpadu eurozony, případně celé slavné EU a potom nám zůstane za 2 biliony eur. To se pomnějem.

1 3
možnosti

I kdyby se eurozóna rozpadla, tak co to má společného s hodnotou eura?

0 0
možnosti

E56m81i73l 20F52a28t87k66a

7. 4. 2017 12:05

mě ten kurz přijde dále manipulovanej, bo koruna posílila tak málo, že je to uplnej nesmysl, kdyby to pustili uplně tak koruna posílila nejméně o korunu a to velmi rychle, takže to furt korigujou

2 3
možnosti

koriguje si to trh sám spekulanti nevrhnou větší množství koruny, protože by její kurz zase hned spadl, ČNB to tím velkým rozsahem intervencí velmi chytře zabetonovala na dost dlouho.....

2 1
možnosti

Komentár hlasatelky z radia F1." Banka z nás za noc udělala boháče". Tak vám k tomu bohatstvu gratulujem.

1 0
možnosti

Jojo, teď už si u nás nedáte ani gulášovku s tím vaším ojrem :-D

0 0
možnosti

Kdyz se podivam na ten kurz ktery se krom 3 desetin od vcera nehybe..tam si rikam mnoho povyku pro nic

0 0
možnosti

Někdo mi vysvětlete - ekonomickému samoukovi - proč ČNB, která má nyní cca 12 000 EUR devizových rezerv na hlavu v ČR, nemůže třeba polovinu z nich připsat každému každému občanu na eurový státní individuální důchodový účet s tím, že by si ty peníze nikdo nemohl vybrat před 50 lety věku a také ne jednorázově - ale v horizontu třeba min. 10 let (aby nedošlo k inflačnímu šoku). Tento důchodový účet by byl předmětem dědictví, no super ne?

Vždyť ty eurové milionové devizové rezervy nashromáždili díky super výkonu naší české ekonomiky (naší jen v uvozovkách). Tedy jsou ty devizové rezervy tak trochu naše, občanů ČR. Pokud vstoupíme do EURozony o všechny eurové devizové rezervy přijdeme, odevzdáme do Frankfurtu. Pokud by je ČNB vydistribuovala chytře mezi občany, národ zbohatne... ;-);-);-);-);-)

0 1
možnosti

v pripade prechodu na EURO budou ztraty CNB zuctovany vuci statnimu dluhu.

0 0
možnosti

Ano, několika jedincům devalvace koruny přinesla opravdu slušné zisky. Co na tom, že jsou generovány znehodnocením úspor každého z nás a zvýšenými životními náklady za vše co potřebujeme mi, nebo někteří výrobci k běžnému fungování.

Pak je možné o intervencích asi prohlásit - že by ekonomice vyloženě ublížily, ale netvrdí nikdo...

2 1
možnosti

no, v dnešní době mluvit o úsporách jako kriteriu životní úrovně nebo dobrého života je mimo mísu. obyčejní lidi žádné velké úspory nemají a nepotřebují, pro ně je v dnešní ekonomice mírou životné úrovně dobrý plat práci a rozumně nízké úroky na hypotéce a leasingu na auto. u boháčů je to už úplně jedno - ti si umí zhodnotit peníze jinak než na spořících účtech.

jinak zvýšené životní náklady - po celé 4 roky intervencí byla inflace kolem 0,5-1% až letos se zvedla na cílovou úroveň 2%....průměrný růst mezd v minulém roce byl 5%... takže zvýšené životní náklady se nekonají.....

2 1
možnosti

velcí kucí si hrajou a my jen čumíme jak puci = bankismus.

0 1
možnosti

Slabá koruna pomohla exportérům, nebo spekulantům? Exportéři nakupovali do svých výrobků drahé vstupy ze zahraničí, železné a ocelé počínaje, přes různé gumárenské výrobky, strojní díly a mikročipů konče, zato mohli platit menší mzdy. Tedy nula od nuly pošla. Kdo na tom vydělal byly zahraniční banky a podobné instituce i stát, který měl laciné půjčky a mohl zbytečně utrácet. Kdo prodělal? Obyvatelé země, ti platili zbytečně drahé vše z dovozu, ropou počínaje, přes průmyslové výrobky a potravinami konče. To se promítlo i do ceny tuzemských služeb.

1 0
možnosti

máte to v článku, přínos 687 + 590 miliard za ty 4 roky. z toho firmy investovali, zvedaly platy a tvořili nová pracovní místa.

obyvatelé země díky tomu měli pracovní místa a zvedající se platy, pohonné hmoty byly laciné, před 4-5 lety jsme platili skoro 40 Kc za litr, pak a do dnes kolem 30-ti. jinak inflace za ty poslední roky byla kolem 0,5-1,0%, jen poslední rok se to zhouplo na 2%, a to byl hlavně jeden z účelů intervencí...

2 0
možnosti