Diskuze

Elektrárny láká byznys s ochranou soustavy. Ceny díky konkurenci klesají

Nízké ceny elektřiny přiměly vlastníky elektráren hledat způsoby, jak zalepit výpadky zisků. Ty částečně našly v ochraně přenosové soustavy. Při přebytku či nedostatku elektřiny v síti ji pohotově odeberou či dodají. Za to dostávají zaplaceno.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
IS

Dle příspěvku k problematice přenosové sítě p. Buryška viz. příspěvek níže, máme všichni právo volby.....?

1) Souhlasit s praktikami mafie ČEZ, ČEPS, ERU, EU a vlády ČR - tím budete neustále stále více platit za přenos elektřiny.

2) Nesouhlasit, čímž vás násilně odpojí a vrátíte se do doby louče a svíček.

Že někdy ještě uslyším takto podané věty po 27 letech od revoluce, od fundovaného, vzdělaného a PRÝ odborníka je nejen zarážející, ale i odporné.

1 0
možnosti
VB

dle příspěvku pana Suchrského bychom měli mít právo nesouhlasit s praktikami ČEZ, ČEPS, ERU, EU, USA, OSN, PČR, Senátu, prezidenta, Rady evropy a vzbouřit se proti jejím praktikám. Na protest proti těmto organizacím, které ho okrádají výstavbou elektrodových kotlů zahájí časově neomezenou hladovku

0 0
možnosti
JD

J62a96n 38D96v90o49ř96á85k

23. 4. 2017 0:59

Jinými slovy, když svítí slunko, tak Ško Energo zapne elektrokotel a zásobuje občany Mladé Boleslavi teplem. Nabízí se otázka, jestli v tu chvíli přestane přikládat uhlí do kotle.

Odpověď je jednoduchá milé děti. Samozřejmě, že ne! Teplárna není holubník. Ta má svůj režim a lze jí regulovat v řádu hodin a ne podle okamžitého přebytku elektřiny.

Jinými slovy, buď topí Mladá Boleslav uhlím a když je přebytek zelené elektřiny, tak topí elektřinou a teplo z uhlí odchází bez užitku do luftu.

Aneb ekologie v praxi a chybí mi blijící smajlík ;-O

1 0
možnosti
IS

100% souhlas ;-)R^ ty články píšou opravdu odborníci z řad zeleného komanda

0 0
možnosti
PN

Energetický štítek domu říká, že podle normy se elektřinou vytápět nesmí a zakázali mi to dát do projektu jako hlavní zdroj tepla, tak kde jsme, když za to samé někdo jiný ještě dostane zaplaceno? Asi jsem zapomněl, že tato země není pro malé.

1 0
možnosti
VB

No ony ty teplárny samozřejmě tou elektřinou topit nebudou, to jste špatně pochopil a nedostanou za topení ani zaplaceno. Tyhle elektrodové kotle o vysokých příkonech slouží výhradně k ochraně elektrizační soustavy jako poslední pojistka, najedou se jen tehdy, když by přebytek elektřiny v síti ohrožoval elektrizační soustavu, je to prostě proto, abyste doma neměl výpadek. Dělá se to kvůli vám. Jejich provoz se předpokládá maximálně několik hodin v roce, k aktivaci této sluýby může dojít třeba jen jednou za měsíc či jednou za rok. Pokud se tím zachrání elektrizační sousatva před blackoutem, tak to stojí za to. Dnes tu máme například v zálohách plynové turbíny, vodní elektrárny či přečerpávací elektrárny, které dokáží rychle na krátkou dobu vyregulovat přenosovou soustavu a elektrodové kotle jsou jen další z těchto nástrojů v rukou dispečerů ČEPS. Tak už se prosím na ně nezlobte, elektriku jistě užíváte také a nebyl byste rád, kdyby došlo rozsáhlému výpadku.

0 1
možnosti
DR

Takže u nás řešíme problémy německé přenosové soustavy s nadbytkem jejich zelené větrníkové elektřiny a radujeme se, že náklady klesly na "pouhých" 6 miliard. Proč mě to ještě v tomhle protektorátě překvapuje?Rv

5 0
možnosti
JP

Kolik hodin za rok dochází k takové situaci, že je nadbytek elektřiny a čeps platí za odběr, nebo je elektřina levnější než uhlí? Nejedná se o pár hodin za rok? Vyplatí se investovat do elektrokotlů?

0 0
možnosti
VB

ČEPS neplatí za odběr, ale především za poskytovanou službu, je to jako pojištění auta, kolikrát za rok vám pojšťovna platí a vy jí přesto musíte platit každý měsíc, za službu, takže elektrárna si koupí elektrodový kotel, splní certifikace, vyhraje výběrové řízení a připojí ho k terminálu ČEPS, to jí stojí nemalé peníze, ale pak už jen čeká na aktivaci a každý měsíc dostane třeba 10 milionů, aniž by hnula prstem. K aktivaci může dojít třeba 1x za měsíc, ale spíše bych to tipaval tak 3x za rok a to hlavně z důvodu, že si ČEPS tyhle služby logicky namátkově testuje. Aktivace bývá na nezbytně dlouhou dobu, dokud se situace nevyřeší jiným způsobem a je placena podle smlouvy, nejdéle několik málo hodin. Jedná se totiž o takovou tu poslední pojistku v elektrizační soustavě a samozřejmě na to nemá vliv jestli je elektřina dražší než uhlí či naopak

0 0
možnosti

Můj bojler je také neustále připraven přeměňovat přebytečnou elektřinu na teplo. Proč mě ČEPS neosloví se svou nabídkou8-o?

0 0
možnosti
KV

Planeta trpí globálním oteplováním, ale my vyrobíme VELMI EKOLOGICKY elektřinu, abychom s ní mohli vyhřívat tisíce metrů krychlových vody pro teplárny, tedy pro další ohřívání planety... ;-D R^R^R^

Pak postavíme další a další MODERNÍ "skleníky" (místo pořádných zděných budov), abychom je mohli za pomoci el.energie uvnitř CHLADIT, což se také neobejde bez nechtěné výroby TEPLA - které pochopitelně taky pouštíme volně do atmosféry... ;-D R^R^R^

1 0
možnosti
VB

lidi jsou nenažraní, chtějí víc a víc, to máte pravdu, jediná možnost, jak je trochu brzdit je jim to pořádně zdanit

0 0
možnosti
PK

P98a42v50e30l 12K44u90n56c

21. 4. 2017 8:26

Snad mi pan cenzor pustí slovo "prasárna".

4 0
možnosti
JV

Problém přebytku energie je, že je lokalizovaný. Takže proti blackoutu to nepomůže. Ale jinak dobré.

0 0
možnosti
JP

Cena tepla je regulovaná. Takže se sníží cena tepla pro domácnosti poté, co teplárna získá energii zdarma, navíc za ni dostane zaplaceno a následně ji prodá jako teplo? Nebo veškerý zisk shrábne vlastník teplárny, který dostane 2x zaplaceno?

Mohl by ZDE odpovědět někdo z ERÚ v samostatném článku?

7 0
možnosti
VB

pokud je v síti přebytek elektřiny, je potřeba se ho zbavit, existují různé způsoby, jak to udělat, omezit výkon zdrojů a nebo zvýšit odběr, jestliže po někom chcete, aby si koupil elektrokotel a v případě potřeby vám pomohl se přebytku zbavit, tak mu za to musíte zaplatit, vyhlásíte výběrové řízení do kterého se přihlásí zájemci a vy vyberete toho nejlevnějšího, zadarmo to ale dělat nebude ani ten nejlevnější, nikdo nic nedostane 2x zaplaceno

1 4
možnosti