Diskuze

OBRAZEM: Češi se obuli do výrobců bot v Indii. Navštívili tajné dílny

Agra je indickým městem bot, které se vozí do celého světa. A také místem, kde řada garážových firem stále nutí pracovat lidi v otrockých podmínkách. Jsou mezi nimi i děti. Do místních továren se vydali Stanislav Komínek a Adam Čajka z organizace NaZemi. Neplánovaně se dostali i do malých dílen, jež využívají děti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J25a96n 29K76r80p29e52c

20. 5. 2017 20:29

a opet je to tu. par hipsteru si vyrazilo na vylet aby se mohli urazet. ale opet, jako vzdy, neuslysime ani naznak toho, jake maji reseni jejich urzeni se. asi jim taky nikdy nedojde, ze oni jsou take ti, kteri tezi z uplne stejne prace nasich predku, nad jakou se ted vehementne urazi. v dobe evropske a americke prumyslove revoluce jsem neslysel o zadnych hipsterech kteri by se promenadovali po tehdejsich tovarnach a vytrubovali tam sva moudra. paklize si mysli, ze se tam k otrocke praci vyuzivaji inzenyri a doktori, tak se asi myli, jinak by do sveta vyvazeli technologie a ne delali za mrskou mzdu spotrebni zbpzi pro zapad. oni ti hipsteri snad ziji v nejake pomylene realite, kdyby nebylo zapadu co rozvojove zeme schvalne ustrkuje, vyvazely by do sveta misto lakyrek meziplanetarni koraby a reaktory na studenou fuzi...

0 0
možnosti

Pokud by měli dostávat plnou cenou, tak se světová ekonomika zhroutí. Kdyby v ČR nešlo koupit triko z Bangladéše za 100 Kč, ale stálo 500, tak se nebude vyrábět v Bangladéši, ale v českých, dnes již zkrachovalých textilkách. Jenomže tím pádem by si normální člověk nemohl koupit 5 triček, rifle a boty, ale jen jedno z toho. Dramaticky by klesla poptávka a tedy i zaměstnanost. Znovu by získala na váze kvalita, protože bych si nové kecky nekupoval dvoje za rok, ale jedny za tři roky. A s kvalitou by Bangladéš opět nemohl konkurovat.

Takže já bych doporučoval v tom moc nerejpat, nebo je připravíte i o tuhle práci, kterou mají.

0 0
možnosti

Všímněte si že poukazování na něco "hrozného" z "našeho pohledu" v místě 10.000 km od domova je zejména mentální problém těchto lidí a organizací.

Chtěli by zachraňovat celý svět a všechny napravovat ale mají problém hlavně sami ze sebou.

Stejné je to s ochranou přírody někde v Amazonii, ochrana lidských práv v Číně, hladovějících v Somálsku apod.

U nás snad nejsou lidé a děti co potřebují pomoc ? Není co ochraňovat ? Můžou si koupit farmu a ekologicky hospodařit apod. ? Jenže to by museli začit pracovat sami na sobě a to je problém Rv

1 0
možnosti

Tak ono likvidace deštných pralesů není jen lokální záležitost.

0 0
možnosti

No někde se ty levné boty musejí brát...

3 0
možnosti

J56a31n 67N59o98v88á51k

22. 4. 2017 18:37

Ať jsou rádi. Brzo už je nahradí stroje.

2 0
možnosti

Neni to tak dlouho. Skolu jsem vysel ve trinactia nejen ja, muj bratr sestra . V uceni byli takove deti vyuzivany pro pomocne prace. Pracovalo se i v sobotu dopoledne 6 hodin. Jedina uleva oproti dospelym bylo, do sestnacti let smeli pracovat pouze sest hodin denne. V Indii jsou deti rady,ze vubec mohou pracovat. Hlavni problem, jeto i misto skoly!

2 0
možnosti

Copak Indie, tam si tito lidé ještě vydělají na jejich místní poměry celkem slušně. Aleč např vedle v Bangladeši jsou ty výdělkjy oproti těm indickým poloviční a lidé tam pracují skutečně jen na to, aby měli alespoň občas něco k jídlu. A proč ? Protože v tzv. vyspělém světě jsou lidé, kteří chtějí všechno nejlépe ve slevě, tlačí neustále na obchodníky s co nejnižší cenou a neustále a všude nadávají, jak se mají špatně. Přitom by tito neustále se svším nespokojení "vyspělí lidé" nedokázali v takových podmínkách, jaké jsou nejenom v Indii, přežít ani jediný den.

2 1
možnosti

Jde také o to, kolik mají obchodníci z té práce zisku.

1 0
možnosti

Pro posuzovani chudoby v cizine je potreba dodat i mistni ceny, prepocet na real. Nominal (hodnota podle smenneho kurzu) v podstate o nicem nevypovida...

6 0
možnosti

B10e79n 89P35a49v68k64a

22. 4. 2017 18:10

Ale vypovídá. Víte, že si pracant s botami nikdy nevydělá na novou Škodovku.

1 2
možnosti
Foto

Zaměstnávání v dětí je přirozený důsledek chudoby, kdy si rodina nemůže dovolit živit potomky.

Chudoba je přímý důsledek nízkých mezd.

Nízké mzdy jsou přímým důsledkem výrazného nepoměru nabídky a poptávky na pracovním trhu.

Nepoměr je přímým důsledkem přelidnění.

Tohle vše jsou přirozeně vyplývající věci, ke kterým jakákoliv společnost automaticky dospěje, pokud k přelidnění dojde.

Zajímalo by mě jaké řešení je navrhováno, protože podle mě neexistuje žádné, které by řešilo příčinu. Všechna řešení, která jsem zatím na tohle téma slyšel či četl řešila následky stylem "poručíme větru-dešti". Žádného papaláše ani neziskového bambulu nenapadlo, že bez vyřešení příčiny problémů bude jakákoliv snaha marná a zbytečná.

0 3
možnosti

Máte pravdu, že řešení příčiny neexistuje. neexistuje žádný systém, kde by se měli všichni lidé alespoň relativně dobře. A proto vždy bude jakákoliv společnost rozdělená na chudé a bohaté, na chytré a hloupé, na líné a pracovité atd.

3 0
možnosti

A proč sem někdo ty boty nevozí, pořád akorát šunt z Číny nebo Polska.

0 0
možnosti

Český trh je opravdu pro většinu obchodníků nezajímavý. Ale můžete to zkusit třeba vy sám.

0 0
možnosti