Diskuze

Dluhy na správu domu by mohly přejít na kupce bytu, novela jde do výborů

Při převodu bytu na nového majitele by mohly dluhy na příspěvcích na správu domu ze zákona přecházet z převodce na nabyvatele. Předpokládá to novela skupiny poslanců ČSSD, ANO, KSČM, TOP 09, KDU-ČSL a Úsvitu, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

M96a73r52e62k 82Š56i59m82o52n

30. 4. 2017 15:04

Mno a ještě otázka - dlužník bude mít hypotéku, nemovitost má v zástavě banka. SVJ podá žalobu pro dluh, spustí se exekuce. Exekutor dá do dražby byt, byt je ale v zástavě, takže ho vydraží banka. Ale dluh k SVJ jde s bytem, takže banka prodá někomu, kdo zdědí i dluh? To bude muset s cenou dost dolů a hypotéku tím nesrovná, celý hypoteční trh se tím hodně zdraží.

1 0
možnosti
LM

"Peníze jsou mnohdy pryč a vymoci je není možné"

A tak misto toho, abychom vymysleli legislativu, ktera usnadni vymahat penize od tehle vykuku, tak ji udelame tak, aby platili troubove co sednou na lep...

0 0
možnosti
Foto

Při každém převodu nemovitosti vyžadujeme doklad o bezdlužnosti od SVJ. Překvapuje mě, že někteří kupující toto potvrzení nechtějí, jak je to možné? Mají kupující takovou důvěru k prodávajícím nebo neví, že takový doklad mají žádat?

0 0
možnosti

M41a79r57e41k 41Š96i84m26o32n

30. 4. 2017 15:01

Dosud to snad bylo tak, že dluh jde s člověkem, ne s bytem, tak na co potvrzení?

1 0
možnosti
MS

Tak to je super, clovek v dobre vire koupi nemovitost a pak se dozvi, ze je zatizena zavazky. Ono totiz treba neplaceni zaloh na fond opravy neni realnym dluhem, takze na katastru o nem neni zminka ani SVJ takove neplaceni nemuze oznacit za dluh ve smyslu zakona. Pritom neni nic jednodussiho nez resit dluh soudne a dat za SVJ exekuci nez nedoplatek vystoupa do stovek tisic.

0 0
možnosti
ŠF

jenže ty závazky jdou za původním majitelem, takže vy kupujete "čistou" nemovitost.

0 0
možnosti
Foto

A nebudou se nám tu pak hromadit neprodejné byty? Už teď se jich většina prodává na hypotéku, to budou banky dávat hypotéky i úhradu dluhu? Nějak mě to nesedí.

1 2
možnosti
VP

Nebudou, akorát prodávajícímu zaplatíte o dluh méně.

2 0
možnosti
ŠS

Takže zaplatím za byt, pak zaplatím 4% daň a po té zaplatím dluhy? A kdo takové byty bude kupovat?

1 2
možnosti
MD

Pánajána ;-D Vy určitě ne..Logicky se asi kupující dohodne s prodávajícím na nižší kupní ceně, když tam bude dluh ne?

5 0
možnosti
JM

Jasný, takže prodávající počká na nějakýho hejla, který nebude řešit potvrzení o bezdlužnosti a ten bude mít smůlu. A stát a soudy jsou v pohodě. Miluju tuhle socialistickou zemi.

1 9
možnosti
FS

A to jako mají, pane Mužátko, za dluhy vysící na konkrétním prodávaném bytě zaplatit zbývající členové společenství????

5 0
možnosti
LM

Další paskvil jako s dědictvím, není tu žádná záruka že kupující bude vědět o tom, jaké další závazky na sebe přebírá koupí bytu.

To je prostě strašné, můžu dědit a nikdy nevím jistě, jestli někde nejsou dluhy přesahující výši dědictví, kupují byt a můžu k tomu dostat statisíce dluhů které jsem neudělal.

Výlukové si to opět ošetří, obyčejní lidé na to dojedou, česká klasika.

0 6
možnosti
ŠF

NO jo. Tak holt vy (i ostatní obyčejní lidé) budete muset přestat nadávat na "takzvané experty" a začnete využívat jejich služeb. A ti experti už budou vědět, že si mají vyžádat potvrzení bezdlužnosti vůči SVJ.

0 0
možnosti
MD

Tak potvrzení o bezdlužnosti je snad dnes při prodeji bytu běžné ne?

5 0
možnosti

To vás jaksi nezachrání. Zákonné zodpovědnosti se nelze zřeknout papírem o bezdlužnosti.

0 0
možnosti
MJ

Tudy cesta nevede. Nevidím důvod, aby dluhy přecházeli na nového majitele bytu, protože k nim může přijít jako slepý k houslím. Logické řešení by bylo, aby se v takovém případě prodej bytu prováděl přes družstvo a to si z prodejní ceny bytu odečetlo částku za dluhy na bytě a tím by bylo vše vyrovnáno, pokud peníze za dluhy není možné jiným způsobem z dlužníka dostat.

4 2
možnosti
ŠF

Pokud byste to prodával přes SVJ nebo družstvo, tak by se dvakrát platila daň.

0 0
možnosti