Diskuze

Saláty vypěstované jen v roztoku už brzy zamíří z Břeclavi do obchodů

Zelenina pěstovaná na vertikální farmě v břeclavské Fosfě se má již brzy dostat do komerčního prodeje. Před třemi lety počatý experiment spočívá v tom, že se listová zelenina pěstuje v roztoku v pěti patrech nad sebou.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Polská rajčata jsou pěstována hydroponicky, ale jsou to chuťově nejhorší rajčata na trhu. Tak nevím...

1 0
možnosti

že jsou pěstována hydroponicky, nic neříká. Podstatné je, jak jsou pečlivě pěstována.

Jestli vodu, ve kterou jsou pěstována, důkladně sledují v lanboratoři, dodávají spotřebované živiny přesně a případně odstraňují zplodiny, které do té vody dodávají rostliny. Totéž se vzduchem, jestli ho dost mění nebo jestli ho mění málo, takže tam je smrad, totéž s osvětlením. Jestli tam je světla dostatek nebo málo...

1 0
možnosti

voe - já četl v nadpisu - "v rozkroku"

2 0
možnosti

jen mezičlánek, na konci nas cekaji amarouny.

1 2
možnosti

hm, 60 m čtvereřních s pětisposchoďovými regály na pěstování zeleniny.....Dobrý projekt.

Fosfa bude mít kde zkoušet svoje produkty, umělá hnojiva určená pro hydroponii a ještě si při tom vydělá prodejm těch salátů.

1 0
možnosti

Já si na zahradě u otce pěstuji rajčata a okurky svoje, po zbytek roku jezdím na zeleninu do Polska nebo Billa.

0 0
možnosti

Je to lepší, než jíst úplně umělé potraviny, ale s tím "Jejich cena bude odpovídat tomu, že jde podle pěstitelů o prémiový produkt." kopete projektu hrob.

0 0
možnosti
Foto

Souhlas, pokud to šetří náklady a je to tak dobré jak říkají, odbyt budou mít dobrý i při nižších cenách. Nebo jestli jim jde o to zaplatit náklady projektu?

0 0
možnosti

Za mého mládí před 60i lety byla rajčata, saláty, okurky tak 2-3 měsíce v roce. Když je chceme celoročně, tak je produkt méně či více jiný. Ale taková odrůda rajčat Brioso z Belgie či Holandska (v LIDLu i z Česka) je docela dobrá, ale trochu dražší.

4 0
možnosti

Rajčata a nebo jiná zelenina hlínu nežerou, stejně žijí jen z té vody v zemi a látkách v ní rozpuštěných. Takže ten problém chuti/nechuti je jinde.

9 0
možnosti

tak samozřejmě prioritou šlechtění bylo prodloužení skladovací doby na pultech a logicky nejdéle vydrží něco podobajícího se svými vlastnostmi plastu.

Nicméně chuť je jen jedna stránka i když podstatná. Dodnes pořádně nerozumíme všem látkám obsaženým v přírodních produktech a ještě míň pak vazbám v přírodě, které na jejich obsah mají vliv.

Není tak dávno kdy v lékařství dominoval názor, že se člověk uzdraví vymýcením všech cizorodých organismů v těle. Dnes se řeší nezbytná mikroflóra pro trávení, paraziti nezbytní pro fungování imunitního sytému a nekonečná řada účinných látek stimulující prakticky všechny procesy v těle.

Člověk je pořád součástí přírody, jeho celá evoluce probíhala uprostřed nespočetných vazeb a adaptace na změny trvá tisíce let. Představa, že bude dobře prospívat ve sterilním prostředí už byla dávno vyvrácena.

Člověk ke zdraví potřebuje i tu špinavou přírodu :)

1 0
možnosti
Foto

Takže po plastikových rajčatech přijdou plastikové saláty. Nádhera :/

6 6
možnosti

Placnout do toho nejaky dressing, majonezu, ketchup, ocet s cukrem, olej apod. a je to v pohode...

3 0
možnosti
Foto

Je to určitě krok dopředu. Teď ještě vykoumat, jak udělat podmínky takové, aby produkty měly takovou chuť, jakou bychom si přáli. Ale obávám se, že do toho nikdo nepůjde.

4 1
možnosti