Diskuze

Trump uspěl s výzvou, Indie poprvé kupuje ropu od Američanů

Indie, která je třetím největším dovozcem ropy na světě, vůbec poprvé kupuje tuto surovinu v USA. Společnost Indian Oil Corp (IOC) uzavřela kontrakt na dva miliony tun ropy k dodání v říjnu, píše agentura Reuters. K obchodu přispěla iniciativa amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MV

M13i63l77a65n 82V31o51l18e66k

10. 7. 2017 17:43

Volný trh (řízený báťuškou carem).

0 0
možnosti
GK

2 miliony tun ropy to je ca. 14-15 milionu barelu. Pro prikad: toto mnozstvy spotrebuje nemecko ca. za tyden. Tak to je kseft jak .......

3 1
možnosti
MB

Je to první dodávka. Co se vám na tom zase nezdá?

0 1
možnosti
JP

Pokud vím, tak suroviny vyváží především rozvojové země nebo země s nízkým počtem obyvatel (Kanada, Austrálie). Vyspělé státy naopak suroviny zpracují a vyváží výrobky. Má tohle být ta Trumpova cesta k blahobytu?

1 6
možnosti
RP

Vyváží ti, kteří těží víc než mohou zpracovat a dováží ti, kteří těží méně než mají kapacity na zpracování. S vyspělostí to nemá moc co společného.

5 0
možnosti
PK

V článku se zmiňuje, že se jedná o ropu bohatou na síru. Mohl by mi někdo vysvětlit, jestli má tahle ropa nějaká zvláštní využití související právě s vysokým obsahem síry, nebo je to prostě snaha Indie nakoupit co nejlevnější ropu? Měl jsem za to, že čím víc síry, tím méně kvalitní ropa, ale z článku to vyznívá jako že to je pozitivní.

3 1
možnosti
JM

Větší obsah síry je na škodu. Bohužel rafinerie jsou nastaveny na nějaký "mix" produktů, takže pokud mají více kvalitní ropy, tak ji mohou "znehodnotit" ropou méně kvalitní, aby nemuseli provádět přestavení nastavení procesu

7 1
možnosti
VP

Indie kupuje ropu od USA, i když to mají všemi ropnými směry (Perský záliv, Malajsie atd) 8x blíž...

No a jak všichni víme, tak USA je jeden z největších dovozců ropy na světě, neb jim vlastní produkce nepokryje ani 50% spotřeb.

Jak bude vypadat logistika? Tanker s ropou vypluje z Arábie, obepluje Indii, po 40 dnech dorazí k USA, vypustí perskou ropu, naloží americkou ropu a 40 dní popluje přes Pacifik a Indický oceán 13000km zpět, po cestě míjíc Malajsijské a Indonéské ropné terminály...

Výherce této politiky? čínský přepravce PetroChina, který si vytíží tankery obousměrně

5 2
možnosti
TD

“No a jak všichni víme, tak USA je jeden z největších dovozců ropy na světě, neb jim vlastní produkce nepokryje ani 50% spotřeb.“

Bejvávalo. S rozvojem moderních metod těžby ropy se ten deficit neustále zmenšuje.

2 0
možnosti