KVĚTEN 2006
Vyšetřování lidí, kteří podepsali smlouvy Českých drah na rychlovlak Pendolino, začalo. Kriminalisté zjišťují, jestli nebyl spáchán trestný čin porušování povinnosti při správě cizího majetku.
DUBEN 2006

Pendolino se dostalo na české koleje se zpožděním a ještě přišlo jen sedm souprav namísto deseti. Že při uzavíraní smluv mohlo dojít k chybě či dokonce k trestnému činu, připustily i České dráhy. Podají proto trestní oznámení.
I přes četné problémy s provozem je vlajková loď Českých drah oblíbeným spojem. Od prosince, kdy Pendolino začalo jezdit mezi Prahou a Ostravou, už se v něm svezlo 150 tisíc lidí.
BŘEZEN 2006
Rychlovlak pendolino opět nedojel do svého cíle. Ranní spoj z Prahy do Ostravy "z provozních důvodů" ukončil svoji cestu už v Pečkách na Kolínsku.
ÚNOR 2006
Pendolino zřejmě za pár let spojí ruský Petrohrad a finské Helsinky. Finské a ruské státem vlastněné dráhy chtějí mezi oběma městy zavést vysokorychlostní vlakové spojení.
Pendolina budou brázdit české koleje i nadále. Po vyhodnocení posledních informací z jejich provozu nevidí dráhy důvod k jejich vrácení výrobci.
Na českých tratích se brzy ocitne šest souprav. Vybavené technickým osvědčením je sice všech sedm, ale jedna stále testuje dráhu.
Obnovení provozu rychlovlaku se obešlo bez problémů. První souprava dorazila do cíle. Dráhy až do konce února účtují nižší tarif.
LEDEN 2006
Na koleje se vrátí během 3 dnů. Na dojezd pendolin včas do cílové stanice dokonce vypsala kancelář Fortuna sázky. Protože dráhy nasazují rychlovlaky postupně musela je ale zrušit.
"Platnost třicetidenní zkušební verze vypršela, zadejte prosím registrační číslo," vyzývá v jednom z mnoha vtipů, které kolují po internetu, strojvůdce pendolina monitor na palubní desce rychlovlaku.

Kvůli poruše přestalo jezdit i poslední dosud funkční pendolino. Při cestě z Prahy do Ostravy muselo zastavit v Krasíkově mezi Českou Třebovou a Zábřehem.
Italská firma Alstom by je měla zaplatit jako smluvní pokutu za závady na vlacích. Ve hře zůstává i varianta, že česká strana vlaky vrátí.
Společnost Alstom dostala od Českých drah lhůtu do konce ledna. Do té doby má opravit, odzkoušet a vrátit do provozu čtyři soupravy, které vyřadila závada na elektrických systémech.
Příběh pendolina je skoro jako od autorů Járy Cimrmana. Je to nejrychlejší vlak na českých kolejích, ale na českých kolejích nemůže jezdit tak rychle, jak umí. Podrobná historie projektu.
Ministr dopravy Šimonovský pohrozil konstruktérům rychlovlaku Pendolino, že jim poruchové stroje vrátí. Čtyři z pěti nových souprav vyřadil z provozu kolaps softwaru.
Záhada na kolejích se jmenuje pendolino. Více stojí než jede a nikdo neví, čím to je. Pokusili jsme se klubko častých poruch rozmotat a zjistit, proč se novým soupravám do Ostravy nechce.

Poruchy rychlovlaku Pendolino přiměly jejich provozovatele k akci. Dráhy se prostřednictvím tiskové zprávy omluvily cestujícím za nepříjemnosti. Pak snížily jízdné mezi Prahou a Ostravou o pětinu.
Ve vlacích pendolino kolabuje software. Vlaky už se kvůli němu čtyřikrát zastavily. Naposledy závada postihla hned dvě soupravy. Dráhy už si stěžovaly u výrobce.
PROSINEC 2005

Cestující vlakem si poprvé mohou koupit jízdenku na internetu. Ale k pochopení postupu při jejich nákupu by školy měly zavést kurz, stejně jako se kdysi učilo čtení starých jízdních řádů.
Cestující Českých drah se konečně dočkali. Na pravidelné lince Praha-Ostrava poprvé vyjel rychlovlak Pendolino.
České dráhy pokřtily pendolino. Předvedly svůj nejmodernější vlak hostům a novinářům na trati z Prahy do Ostravy.
Rakouské úřady otálejí s vydáním osvědčení pro rychlovlak. Dráhy počítají, že potřebné dokumenty budou na přelomu února a března 2006.
LISTOPAD 2005

První jízda Pendolina z Brna do Prahy se neobešla bez drobných nepříjemností. Ani více než dvě stě míst k sezení ve druhé třídě nestačilo k uspokojení velkého zájmu o nový rychlovlak.

Nové vlaky Pendolino si bude moci osahat více lidí. České dráhy oznámily, že v předstihu nasadí už příští týden dvě soupravy, které už dostaly povolení k provozu s cestujícími.
Kvůli nástupu pendolin skončil i dosud nejrychlejší spoj mezi Prahou a Ostravou - vlak Manažer. Na trati jezdil téměř devět let.
Pendolino končí svoje testovací jízdy mezi Prahou a Děčínem. Do spuštění pravidelného provozu mezi hlavním městem a Ostravou chybí jen pár dnů.

Dráhy začaly spolupracovat s Českými aerolinkami. Exkluzivní smlouva umožňuje zakoupit například letenku Pardubice - New York. Spoj do Prahy zajišťuje právě pendolino.
ŘÍJEN 2005
Prvního konfliktu s vandaly se rychlovlak dočkal ještě před svou oficiální premiérou. Dva nezletilí mladícI položili na koleje "neznámý předmět" a poničili tak soupravu. První odhady hovořily o škodě za milion.
ZÁŘÍ 2005
Standardní jízdenka vyjde na 500 Kč. Na cestu první třídou, kde jsou k dispozici noviny či občerstvení, je třeba ještě stokorunu doplatit. Dráhy ale oznámilily, že počítají i se slevami.
Plechové kryty vzduchojemů podle kontrolorů nejsou na některých místech dost silné. Výrobce vlaků, italský Alstom, nesouhlasí. Inspekce požaduje výměnu součástek
Na tratích německých drah dosáhl rychlosti až 220 kilometrů v hodině. Podle prvních výsledků vlak v testech obstál. Zkoušela se účinnost brzdy při vyšších rychlostech nebo bezpečnost.
ROK 2004
Začal jezdit mezi Prahou a Děčínem, a to za běžný tarif Českých drah. Lidé museli při jízdě stát. První jízda s cestujícími se odehrála mezi Prahou a Ústím nad Labem.
V té době nebylo jisté, kdy se dekádu připravovaný vlak skutečně objeví v jízdním řádu. Ze sedmi objednaných souprav jsou v té době na českém území pouhé tři.
Na českých kolejích zřejmě rekord jen tak nikdo nepřekoná. V běžném provozu se ale pendolilno tolik rozletět nemůže.
ROK 2003

Dráhy počítají, že cestu zvládne za 3,5 hodiny. S jeho nasazením se v tu dobu počítalo od prosince 2004. Do Vídně ani nikam jinam za hranice ale rychlovlak zatím nesmí.
ROK 1999
Strojírenský gigant ČKD se dostal do problémů. Dráhy musejí hledat nového dodavatele. Tím se nakonec stal Fiat Ferroviaria (později Alstom)
ROK 1995
Tehdejší vedení v čele s Rudolfem Mládkem vypsalo výběrové řízení. V Česku se měly stavět koridory s návazností na mezinárodní síť, s potrhanými sedačkami obyčejných vlaků má být konec.