Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


lampárna

aktualizováno 
Mám akcie Zbrojovky Vsetín a Evropského průmyslového holdingu.
Mám akcie Zbrojovky Vsetín a Evropského průmyslového holdingu. Prosím o informaci, zda a kde se dá s těmito akciemi obchodovat.
J. Havlik, Ostrava

S akciemi Zbrojovky Vsetín, a. s., se neobchoduje na burze ani v RM-Systému. Majitelé akcií mají běžná akcionářská práva - například právo hlasovat na valné hromadě nebo právo na dividendu v případě schválení výplat dividend. Při likvidaci společnosti mají akcionáři právo na likvidační zůstatek, je-li vyplácen. Akcie Evropského průmyslového holdingu, a. s., IČO 25713558, nejsou bohužel veřejně obchodovatelné.

Vlastním podílové listy CREDIS - český podílový fond, Credis investiční společnost, a. s. Zajímá mě, jakou hodnotu tyto podílové listy mají a kde je mohu prodat.
M. Malachová, Karlovy Vary

Podílový fond Credis (dnes již Credit Suisse český otevřený podílový fond) je obhospodařován investiční společností Credit Suisse Asset Management investiční společnost, a. s. Ta sídlí na adrese Karlova 27, Praha 1. Podle statutu otevřeného podílového fondu Credit Suisse český otevřený podílový fond, CREDIT SUISSE ASSET MANAGEMENT Investiční společnost, a. s., schváleného Komisí pro cenné papíry, má podílník právo na odkoupení podílového listu. Společnost je povinna od podílníka odkoupit podílový list bez zbytečného odkladu, nejdéle však do jednoho měsíce ode dne uplatnění práva na odkoupení. Za den uplatnění práva na odkoupení se považuje den, kdy podílník uzavře s fondem kupní smlouvu o odkoupení podílových listů v obchodních místech. Částka za odkoupené podílové listy bude podílníkům uhrazena na základě jejich instrukcí bez zbytečného odkladu. Podílový list bude odkoupen za cenu, která se rovná hodnotě podílového listu, stanovené pro den uplatnění práva na odkoupení a násobené počtem odkupovaných podílových listů minus srážka. Doporučujeme požádat o odkoupení podílových listů investiční společnost CREDIT SUISSE ASSET MANAGEMENT formou doporučeného dopisu nebo prostřednictvím kterékoliv pobočky ČSOB. Lze také využít bezplatné telefonní linky 0800 12 72 72, kde vám budou sděleny podrobné informace o vydání a odkoupení vašich podílových listů.

Prosím o informaci, co dělat s akciemi firem Lužan Veselí nad Lužnicí, CS0005037159, Štěrkovny a pískovny Veselí nad Lužnicí, CS0008458154, Metaz, 770990000208.
M. Vágner, České Budějovice

U společností Grena, a. s., (dříve Lužan Veselí n.L, a. s.) a Metaz, a. s., byla zrušena veřejná obchodovatelnost. Společnosti Grena byla veřejná obchodovatelnost zrušena 14. ledna 2000. Akcie společnosti Štěrkovny a pískovny Veselí nad Lužnicí, a. s., jsou stále veřejně obchodovatelné, je možné s nimi tedy obchodovat přes RM-Systém.

Prosím o informace o akciích OFT Holding Praha, ISIN: CZ0008027109.
J. Poláček, Praha

Investiční společnost RDP Group, a. s., se přeměnila na OFT Holding, a. s., jehož akcie nejsou veřejně obchodovatelné.
Autor:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Mobilní minipivovar. Pražská firma chce kontejnery dodávat do Číny i Afriky.
Česká firma chce prorazit s pivovary v kontejneru. Jiná plány vzdala

Z přepravního kontejneru se dá postavit dům i kancelář. Nebo minipivovar. Poslednímu, netradičnímu řešení, jak se svézt na boomu řemeslných piv, věří pražská...  celý článek

ilustrační snímek
Ztráta času i peněz. Nikoho nám neposílejte, žádají firmy úřady práce

Hledat nové zaměstnance na úřadech práce je pro podniky v době rekordně nízké nezaměstnanosti ztráta času i peněz. V dlouhodobé evidenci úřadů zůstávají...  celý článek

Od každé z pěti zvolených odrůd chystá vinařství rodiny Vaďurů z Polešovic
Vinaři opouštějí obchodní řetězce, sází na vlastní prodejní cesty

Vinařství se postupně odklánějí od prodeje v supermarketech. Nechtějí pod nátlakem korporací snižovat ceny, ani bojovat v kategorii levných vín s těmi...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.