Podle znaleckého posudku je hodnota Oděvního podniku zhruba 1,1 miliardy. Ilustrační snímek

Podle znaleckého posudku je hodnota Oděvního podniku zhruba 1,1 miliardy. Ilustrační snímek | foto: OP Prostějov

Rozprodej majetku OP Prostějov se blíží

  • 3
Věřitelé zkrachovalého Oděvního podniku dnes zvolili třetího člena věřitelského výboru, který má spolupracovat s insolvenční správkyní Miroslavou Horskou na dalších fázích konkurzu a dohlížet na něj. Podle Horské doplnění výboru znamená, že se přiblížil rozprodej majetku Oděvního podniku.

Někteří z věřitelů však proti procesu obsazování věřitelského výboru podali odvolání. Oděvní podnik je v úpadku od loňského ledna, od letošního května je firma opět v konkurzu.

Věřitelský výbor po dnešku tvoří tři členové - Ivan Řezníček, Jiří Bumba a nově společnost Baillif. Zastupují v něm zájmy zajištěných i nezajištěných věřitelů. Na dnešní schůzi byli potvrzeni i náhradníci členů věřitelského výboru. Někteří z věřitelů včetně druhého nejsilnějšího věřitele - firmy Pyrgos Lefkos - však podali proti způsobu výběru členů výboru odvolání: nesouhlasili totiž se systémem výběru.

Podle Horské se však dá předpokládat, že se dnešním ustavením věřitelského výboru podaří přiblížit k plánovanému prodeji majetku OP. "Já pouze doufám, že se rozběhne prodej majetku konkurzní podstaty," řekla po schůzi Horská.
Insolvenční správkyně potřebuje pro zahájení prodeje majetku usnesení soudu a potvrzení věřitelského výboru. Ten však do současnosti nefungoval. "Toto vyjádření po nich (věřitelském výboru) budu chtít jako první," dodala Horská.

Podle znaleckého posudku je hodnota OP zhruba 1,1 miliardy. Experti se však shodují, že odkladem prodeje se jeho hodnota stále snižuje. Horská v pátek potvrdila, že chce zachovat zbývající provoz závodu, kterým je výroba takzvaných měřenek, tedy oděvů šitých na míru. Podle ní je v zájmu věřitelů prodat výrobu měřenek do konce letošního roku.

,