Firma se v červnu 2006 přejmenovala na Telefónica O2 Czech Republic a sloučila...

Firma se v červnu 2006 přejmenovala na Telefónica O2 Czech Republic a sloučila se s mobilním operátorem Eurotel. Od září téhož roku pak firma začala používat komerční značku O2, čímž ze světa zmizel Eurotel. | foto: O2

Telefónica Czech Republic počká se svým přejmenováním

  • 7
Společnost Telefónica Czech Republic pozdrží přejmenování své značky. Podle dřívějších dohod se měla jmenovat M Telecom. Její nový vlastník PPF se však dohodl se španělskou Telefónikou, že operátor bude zatím moci dále využívat dosavadní název. O přejmenování měla ve středu hlasovat valná hromada.

Podle dřívější dohody se španělskou Telefónikou se měla firma přejmenovat, ale mohla dál používat značku O2 pro nabídku svých služeb. Nyní se doba pro používání názvu Telefónica posouvá. "Majoritní akcionář se dohodl s Telefónikou na prodloužení lhůty, po kterou můžeme název Telefónica používat. Plány na přejmenování se posouvají, ke změně jména firmy nicméně v budoucnosti jistě dojde," řekl iDNES.cz mluvčí firmy Hany Farghali.

Kellner v O2. Nudit se nebudou zaměstnanci ani zákazníci

Ať už se operátor bude jmenovat jakkoliv (původní plán M Telecom se může změnit), se značku O2 podle Farghaliho firma dále počítá a bude pod ní vystupovat. "Máme právo ji využívat další čtyři roky," uvedl mluvčí.

Valná hromada by měla projednat změny v dozorčí radě, do které na konci ledna nový vlastník kooptoval Martina Štefunka, Ladislava Bartoníčka a Vladimíra Mlynáře z nejvyššího vedení PPF. Naopak na programu jednání není schvalování výše dividendy za loňský rok ani stanovení ceny akcií v rámci povinné nabídky odkupu od minoritních akcionářů. Návrh stále posuzuje ČNB, uvedla ČTK.

PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získala v české Telefónice 65,9 procenta akcií, ve slovenské sto procent (více zde). Zaplatila za to 63,6 miliardy korun. Dřívější majoritní vlastník Telefónica SA si ve firmě podržela podíl pět procent.

,