Američané mají prozradit, jak tloustnou. Amazon je odmění 250 dolary

  12:10aktualizováno  12:10
Zapomeňte na darování krve. Maloobchodní gigant Amazon v USA nabízí novou příležitost, jak si snadno vydělat 250 dolarů, tedy v přepočtu přes 5 300 korun. Místo krve se musíte podělit o své centimetry. Marketingový nástroj má sloužit k lepšímu zacílení prodeje oblečení.

Amazon letos představil zrcadlo na rozšířenou realitu Echo Look. | foto: Amazon

Amazon, největší e-shop světa, který ale dobývá také svět kamenných obchodů, si zve dobrovolníky do své kanceláře v New Yorku. Rozhodl se totiž, že analýzou v čase posbíraných dat o tělesných proporcích návštěvníků přijde na kloub tomu, jak se mění postava. 

Dárková karta v hodnotě 250 dolarů, kterou dotyční obdrží, není úplně zadarmo. Dvacet týdnů je budou zaměstnanci Amazonu skenovat speciálními 3D skenery, aby zjistili, jak a proč hubnou nebo tloustnou.

V online průzkumu se firma respondentů dotazuje, zda se v posledním roce výrazněji změnila jejich váha a fyzická kondice a zjišťuje, zda jsou ochotni dojíždět každé dva týdny na třicetiminutové skenování do newyorské kanceláře na Union Square.

Fotogalerie

Cílem celé procedury není boj proti obezitě, ale lepší zacílení prodeje oblečení pomocí technologických nástrojů, které dovedou pomocí modeláže těla například zobrazit zákazníka v šatech, aniž by si je oblékl. Měření má na starosti startup Amazonu Body Labs. Firmu, která se zaměřuje na 3D skenování, koupil gigant loni.

„Rádi bychom pochopili, jak se tělo v čase mění,“ vysvětluje firma průzkum, o kterém informoval list The Wall Street Journal. Problematikou se zabývají společnosti po celém světě a také pro Amazon je již několik let toto téma důležité, uvádějí zdroje listu.

Amazon zatěžují časté reklamace

Amazon v současnosti s pomocí hloubkového učení a dalších technik vytváří z posbíraných dat 3D modely postav, které budou mít podobu obrázků nebo videí.

Je možné, že Amazon chce s touto technologií snížit objem oblečení, které zákazníkům vyměňuje, protože jim nesedí. Pro internetové prodejce výměna zboží představuje jeden z nejvyšších nákladů. To platí především u módy. Někteří prodejci evidují až 40 procent výměn. Amazon a další internetové obchody navíc službu nabízejí zdarma. Někteří zákazníci toho využívají a své domovy promění na převlékárny, do nichž si objednávají množství šatů a velikostí s tím, že velkou část následně vracejí.

„Podíl vráceného zboží je skutečně vysoký. A rozhodně to pro obchodníky není zadarmo,“ říká John Haber, ředitel poradenské firmy Spend Management Experts.

Amazon podle banky Morgan Stanley již letos převezme v USA roli lídra v prodeji oblečení. Jedničkou na trhu je dosud Walmart.

Autor:

Nejčtenější

V příštím roce přijde ekonomická krize, řekl ekonom Pikora v Rozstřelu

Ekonom Vladimír Pikora v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (4. prosince 2018)

„O tom, že krize přijde, nemusíme pochybovat. Podle mého názoru k tomu dojde v příštím roce,“ uvedl ekonom Vladimír...

Světové burzy rychle ztrácejí, propad akcií může přivolat recesi i v Česku

Newyorská burza (24. 8. 2015)

Finanční trhy zachvátila „blbá nálada“. Burzy po celém světě již několik dnů v řadě ztrácejí a ani vyhlídky nejsou...

Štědrá nadílka ve Škodovce, zaměstnanci dostali bonus i prémii 12 tisíc

Ilustrační snímek

Zaměstnanci mladoboleslavské automobilky Škoda si před letošními Vánocemi výrazně finančně polepší. Společnost totiž...

Protesty drtí francouzskou ekonomiku, šokovaní turisté ze země odjíždějí

Hnutí žlutých vest opět demonstruje v Paříži a dalších francouzských městech...

Protesty takzvaného hnutí žlutých vest proti vládním reformám těžce zasáhly francouzskou ekonomiku. Výrazný útlum tržeb...

Finanční správa si kvůli EET došlápla na soukromé kluby, padaly pokuty

Příběh elektronické evidence tržeb

Zátah ve 24 provozovnách, označených jako soukromé kluby, kde se místní scházejí za zábavou a za pitím, uskutečnili v...

Další z rubriky

Češi dělají vlny. Zdejší studia patří v počítačové animaci ke světové špičce

Záběr z katastrofického filmu 2012, na němž se podílelo studio UPP

Postava procházející kontrastním lékařským zařízením kolem nádrží, v nichž se v tekutině vznášejí postavy podobné...

Třináctý plat letos dostane rekordní počet lidí, odhalil průzkum

Ilustrační snímek

V letošním roce dostane třináctý plat nebo odměnu téměř každý šestý zaměstnanec soukromých firem. Vyplývá to z průzkumu...

Lidé v práci promrhají jeden den v měsíci. Firmy přicházejí o miliony

Ilustrační snímek

Řešením osobních záležitostí v práci stráví zaměstnanci jeden den měsíčně. Firmy kvůli tomu ročně přicházejí o miliony...

Najdete na iDNES.cz